Bedřich Kubala

scenárista, vedoucí tvůrčí/výrobní skupiny, herec, dramaturg, dramatik

Datum narození

08.12.1916

Místo narození

Hradec Králové, Rakousko-Uhersko

Datum úmrtí

12.03.2000

Místo úmrtí

Praha, Česká republika

Alternativní jména

Jaroslav Klíma (pseudonym), Tomáš Krym (pseudonym)

Filmografie

Valerie a týden divů

1970

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Vražda ing. Čerta

1970

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Hlídač

1970

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

„Pane, vy jste vdova!“

1970

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Den sedmý – osmá noc

1969

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Zabil jsem Einsteina, pánové...

1969

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Po stopách krve

1969

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Adelheid

1969

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Kulhavý ďábel

1968

NámětScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Ta třetí

1968

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Královský omyl

1968

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Jarní vody

1968

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Farářův konec

1968

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Ohlédnutí

1968

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Údolí včel

1967

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky

1967

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Dívka s třemi velbloudy

1967

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Vrah skrývá tvář

1966

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Návrat ztraceného syna

1966

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Mučedníci lásky

1966

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Kdo chce zabít Jessii?

1966

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Hotel pro cizince

1966

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Dýmky

1966

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Svatba s podmínkou

1965

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

7 zabitých

1965

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Horký vzduch

1965

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Hrdina má strach

1965

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Bloudění

1965

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Anděl blažené smrti

1965

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Každý mladý muž

1965

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Strakatí andělé

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Pět hříšníků

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Místenka bez návratu

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Lov na mamuta

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Každý den odvahu

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Dvanáct

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Láska nebeská

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Táto, přečti to!

1963

Výrobní skupinaScénář

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Čas jeřabin

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Strach

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Spanilá jízda

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Letos v září

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Bylo nás deset

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Deváté jméno

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Závrať

1962

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Zámek pro Barborku

1962

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Tarzanova smrt

1962

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Blbec z Xeenemünde

1962

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Pouta

1961

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Pohled do očí

1961

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Hledá se táta!

1961

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Ďáblova past

1961

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Bílá spona

1960

ScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

U nás v Mechově

1960

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Bloudění

1959

Výrobní skupinaScénář

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Romeo, Julie a tma

1959

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Život pro Jana Kašpara

1959

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Král Šumavy

1959

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Útěk ze stínu

1958

NámětScénář

Pronásledování

1958

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Tenkrát o vánocích

1958

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Váhavý střelec

1956

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Zářijové noci

1956

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Tanková brigáda

1955

Technický scénářScénář

Posel úsvitu

1950

Scénář

Temno

1950

Hrají

Role: židovský obchodník Lazar Kiš

Tři kamarádi

1947

Hrají

Role: lokaj u Donelů

Siréna

1947

Hrají

Role: Bosňák, podomní prodavač

Řeka čaruje

1945

Hrají

Role: Jaroslav, Lebedův syn

Světlo jeho očí

1936

Hrají

Role: malíř-bohém

Ocenění

Vítěz

Akce: Státní ceny za rok 1951

1952
Praha / Československo
Státní cena I. stupně
ve výši 100 000 korun s čestným titulem laureát státní ceny udělena ve velkém sále Domu umělců v Praze k 9. 5. 1952 v oboru písemnictví – dramatická tvorba za divadelní hru Štěstí nepadá s nebe