Garden Store: Deserter

historical, psychological, tragicomedy

Typology

feature

Czech title

Zahradnictví: Dezertér

Runtime

117

Country

Czech Republic, the Slovak Republic, Poland

Copyright

2017

Production year

2017

Premiere

28.09.2017

Director

Jan Hřebejk

Screenplay

Petr Jarchovský

Cast

Anna Geislerová

kadeřnice Vilma Rohnová

Martin Finger

vedoucí zabezpečovací služby letového provozu Jindřich Rohn, Vilmin manžel

Gabriela Míčová

kadeřnice Ela Böcková. Vilmina sestra

Jiří Macháček

majitel kadeřnického salonu Otto Böck, Elin manžel

Klára Melíšková

kadeřnice Bedřiška Brünnerová, Vilmina sestra

Lenka Krobotová

Emilka Pecková, Jindřichova sestra

David Novotný

majitel zahradnictví Miloš Pecka, Emilčin manžel

Karel Dobrý

předseda Karel Rohn, Jindřichův bratr

Sabina Remundová

vdova Marie zvaná Mařči, Jindřichova starší sestra

Anežka Rouhová

Danuška, dcera Vilmy a Jindřicha

Kryštof Racek

Karlík, syn Ely a Otty

Barbora Suchá

Jiřinka, dcera Emilky a Miloše

Miroslav Táborský

ředitel František Stárek, Jindřichův přítel

Zuzana Konečná

zdravotní sestra Zuzana, Ottova přítelkyně

Štěpán Kozub

učeň, později vedoucí kadeřnictví Ludvík Kubeš

Anna Kratochvílová

kadeřnice Zdenka

Patrik Böm

učeň v kadeřnictví Čenda

Johana Jedličková

Líba

Zuzana Mauréry

vedoucí sovětské delegace Makarovová, náčelnice sekretariátu

Alexandr Minajev

Lavrik Kozlov, asistent Makarovové

Svetlana Škovranova /ž/

sovětská delegátka

Elizaveta Maximova /ž/

sovětská delegátka

Dalibor Vinklát

domovník Zíka

Attila Mokoš

ředitel sanatoria

Monika Čertezni /ž/

vrátná v sanatoriu

Petr Zelenka

pacient Ládík

Pavel Tesař

tajný

Jakub Zindulka

horník Havránek, udavač

Marek Cisovský

komunista na letišti

Vendula Svobodová

učitelka Jelena, Karlova snoubenka

Miroslav Lacko

soudruh Prouza, dosazený vedoucí zahradnictví

Zora Valchařová-Poulová

učitelka klavíru profesorka Nedělová

Milan Gunár

stěhovák

Zdeněk Kučera

stěhovák

Jaroslav Klika

stěhovák

Jitka Honajzrová

sekretářka ředitele

Jana Kluková

zpívající mládežnice

Matouš Kubín

zpívající mládežník

Petr Ostrouchov

notář, zákazník v holičství

Michal Isteník

poslanec, zákazník v kadeřnictví

Kamil Klímek

dělník

Petr Schneider

zraněný voják

Jan Halaburt

zraněný voják

Karel König

zraněný voják

Michal Macháček

zraněný voják

Antonín Trávníček

zraněný voják

Vladimír Vávra

zraněný voják

Stanislav Rumler

zraněný voják

Josefína Marková

Danuška, dcera Vilmy a Jindřicha jako malá

Anna Fialová

Danuška, dcera Vilmy a Jindřicha jako dospělá

Tereza Hladíková

Jindřiška, Danuščina mladší sestra

Filip Březina

Karlík, syn Ely a Otty jako dospělý

Ondřej Sokol

MUDr. Jiří Erben, rodinný přítel

Crew and creators

Director

Jan Hřebejk

Assistant Director

Jiří Kačírek ml. (první asistent), Fanda Loukota (druhý asistent)

Script Supervisor

Blanka Sadílková

Script Editor

Jaroslav Sedláček (hlavní dramaturg FC ČT), Kristián Suda (dramaturg FC ČT), Jana Kákošová (hlavní dramaturg RTVS), Dana Garguláková (dramaturg RTVS)

Camera

Bartek Cierlica

Second Unit Photography

Milan Mrázek (švenkr), Jan Schwarcz (švenkr)

Camera Operator

Jakub Zamrazil, David Matoušek, Martin Tichovský (ostřič), Karel Kaliban (ostřič), Petr Braun (ostřič), Jiří Merz (ostřič), Jaromír Kalina (steadicam)

Production Designer

Jan Kadlec, Jana Boháčková (asistentka architekta)

Art Director

Patrik Stašek

Set Designer

Jindřich Rada, Jan Hoffmann, Petr Zůza (hlavní rekvizitář), Petr Mazura (hlavní rekvizitář), Václav Dytrych (rekvizitář), Jan Matoušek (rekvizitář), Karel Kroupa (rekvizitář), Josef Maršálek (rekvizitář), Helena Liška (hrací rekvizity a květiny)

Costume Designer

Katarína Štrbová Bieliková

Costumes

Jitka Novotná (vedoucí kostymérka), Paulina Bočková, Lukáš Neufuss, Anička Hrušková, Jana Křížková, Soňa Nemcová, Lenka Urbanová, Nora Štrbová, Zuzana Kolínová, Zuzana Bursíková, Petra Krčmářová, Filip Vlček, Šárka Nekolná, Radka Josková, Martin Polák

Make-Up Artist

Zdeněk Klika, Jiřina Jarošová, Kateřina Najsrová, Marie Navrátilová, Marcela Bláhová, Tereza Malá, Alena Šedová, Helena Steidlová

Film Editor

Vladimír Barák

Sound Designer

Jiří Klenka, Petr Provazník (záznam zvuku), Štěpán Mamula (mix zvuku), Jan Holzner (zvuk hudby), Tadeusz Mieczkowski (zvuk hudby), Milan Jílek (zvuk hudby), Michael Hradiský (asistent zvuku hudby), Klementyna Walczyna (asistentka zvuku hudby), Milan Cimfe (střih hudby), Mishan Pajdiak (mix hudby)

Visual Effects

Magiclab, Michal Křeček (VFX supervize), Jiří Forejt (VFX producent), Lucie Kostková (VFX koordinátorka)

Special Effects

ARTsfx, Pavel Policar, Josef Vodička, Pavel Sedláček, Michal Havlíček, Radek Bělovský

Postproduction

Olga Štěpánková (koordinátor), Magiclab (obraz), Dmitry Medinsky (hlavní 2D operátor Magiclab), Markéta Šalátová (vedoucí produkce Magiclab), Pavel Bicek (produkce Magiclab), Barbora Bártová (produkce Magiclab), Sára Němečková (produkce Magiclab), Chimney (obraz), Marcin Drabiński (výkonný ředitel Chimney), Zuzanna Hencz (vedoucí produkce Chimney), Klenkasound (zvuk), Jiří Klenka (Klenkasound), Vlaďka Cafourková (Klenkasound)

Titles Designed by

Shade Design by Slepcoff s.r.o.

Executive Producer

Jiří Holan (výkonný producent), Jaroslav Kučera (výkonný producent FC ČT), Ivana Kurincová (výkonná producentka RTVS), Michal Kollár (Slovensko), Jana Kluková (výkonná producentka Slovensko), Jakub Viktorín (výkonný producent Slovensko), Dagmara Piasecka (výkonná producentka Polsko)

Producer

Viktor Tauš (Fog’n’Desire Films), Michal Kollár (Fog’n’Desire Films), Eva Pérez Lescay (producentka vývoje Fog’n’Desire Films), Olga Štěpánková (Fog’n’Desire Films)

Co-producer

Helena Uldrichová (vedoucí FC ČT), Petr Tichý (Barrandov Studio), Lubomír Konečný (Barrandov Studio), Martin Chalupský (innogy), Sylva Jančová (innogy), Miroslav Schlaichert (HN Film), Nela Schlaichertová (HN Film), Michal Křeček (Magiclab), Jan Václav Čep (Kino 64 U Hradeb), Viktor Tauš (Heaven’s Gate), Walter Kraft (Europe Visual Consulting), Peter Bajzík (Sokol Kollar), Michal Kollár (KFS Production), Tibor Búza (RTVS), Agnieszka Kurzydlo (Mental Disorder4), Marcin Drabinski (Chimney), Zuzanna Hencz (Chimney)

Production

Denisa Weisbauerová (koordinátorka)

Production Manager

Kamila Kuś (Polsko)

Production Manager

Jiří Holan, Jiří Koštýř (FC ČT), Jaroslav Halmi (vedoucí natáčení)

Unit Production Manager

Zuzana Vrbová (FC ČT), Veronika Michlová (ekonomka)

Artistic Collaboration

Oleg Slepcoff (grafický styl)

Consultant

Petr Česal (kaktusy), Jakub Šafr (klavír), Markéta Foukalová (zpěv), Petr Tichý (kytara)

Cooperation

Clownwise Prod., Kavkysound, Soundsquare, Dreamsound Studio, Karel Cudlín (fotograf), Andy Arnautov (vrchní osvětlovač), Ota Bareš (práce se zvířaty), Libor Kůrka (práce se zvířaty), Josef Ouřada (dobové automobily), David Ouřada (dobové automobily), Flash Barrandov Speciální efekty (zbraně), Helena Poláková (herecký kouč dětských rolí), Jana Epikaridis /ž/ (herecký kouč dětských rolí)

Music

Music Composed by

Petr Ostrouchov (hudba a orchestrace)

Selected Music

Ludwig van Beethoven (Klavírní sonáta č. 14 cis moll „Quasi una fantasia“, Op. 27, č. 2 – sonáta), Jacob Shaffer (Victory Walz), Antonín Dvořák (Humoreska, Op. 101, č. 7), Wolfgang Amadeus Mozart (Klavírní sonáta A-dur Turecký pochod, Op. 11, K. 331 – sonáta), Petr Iljič Čajkovskij (Klavírní koncert č. 1 b-moll, Op. 23), Bedřich Smetana (Louisina polka Es-dur, JB 1:1), Zdeněk Fibich (Poem ze selanky V podvečer, Op. 39), Jaroslav Ježek (Rubbish Heap Blues)

Music Performed by

Prague Metropolitan Orchestra, Sinfonietta Cracovia – Orkiestra stolecznego królewskiego miasta Krakowa, Juraj Bartoš (křídlovka, trubka), Carolina Eyck (theremin), Ondřej Pivec (hammond B-3), Martin Levický (celesta, klavír), Hedvika Mousa Bacha (harfa), Jakub Šafr (klavír)

Music Conducted by

Adam Klemens (Prague Metropolitan Orchestra), Jacek Rogala (Sinfonietta Cracovia)

Songs

Půjdem spolu do Betléma, Lví silou, vzletem sokolím, Ach synku synku, Internacionála, Proti větru, O Španělsku si zpívám, V domě straší duch

Songwriter

František Josef Pelz (Lví silou, vzletem sokolím), Pierre Degeyter (Internacionála), Jaroslav Ježek (Proti větru), Jaroslav Ježek (O Španělsku si zpívám), Jaroslav Ježek (V domě straší duch)

Writer of Lyrics

František Josef Pelz (Lví silou, vzletem sokolím), Antonín Macek (Internacionála), Josef Skalák (Internacionála), Jiří Voskovec (Proti větru), Jan Werich (Proti větru), Jiří Voskovec (O Španělsku si zpívám), Jan Werich (O Španělsku si zpívám), Jiří Voskovec (V domě straší duch), Jan Werich (V domě straší duch)

Singer

Jiří Macháček (Půjdem spolu do Betléma), Gabriela Míčová (Půjdem spolu do Betléma), Klára Melíšková (Půjdem spolu do Betléma), Anna Geislerová (Půjdem spolu do Betléma), Martin Finger (Půjdem spolu do Betléma), Martin Finger (Lví silou, vzletem sokolím), Anežka Rouhová (Ach synku synku), Dalibor Vinklát (Internacionála), dětský sbor (Proti větru), Oldřich Kovář (O Španělsku si zpívám), Karel Vacek (O Španělsku si zpívám), Jiří Voskovec (V domě straší duch), Jan Werich (V domě straší duch)

Music Supervisor

Petr Ostrouchov

Choreographer

Josef Prouza

Locations

Česká republika, Praha (Česká republika), Nové Město (Praha), Národní třída (Praha), palác Adrie - pasáž (Praha), Hlubočepy (Praha), Kříženeckého náměstí (Praha), Barrandov (Praha), filmové ateliéry (Barrandov), Dejvice (Praha), Zelená ulice (Dejvice), Koulova ulice (Dejvice), Bubeneč (Praha), náměstí Svobody (Bubeneč), Skleněný palác (náměstí Svobody) (interiér), Jaroměř (Česká republika), Veltrusy (Česká republika), zámek (Veltrusy) (skleníky), Žatec (Česká republika), Slovensko

Production info

Original Title

Zahradnictví: Dezertér

English Title

Garden Store: Deserter

Parallel Title

Dezertér

Copyright

2017

Production Year

2017

Premiere

28.09.2017

Age limit

suitable for all ages without limit

Production

Fog’n’Desire Films, Česká televize (koprodukce), Filmové centrum (Česká televize), Barrandov Studio (koprodukce), innogy (koprodukce), HN Film (koprodukce), Magiclab (koprodukce), Kino 64 U Hradeb (koprodukce), Heaven’s Gate (koprodukce), Europe Visual Consulting (koprodukce), Sokol Kollar (koprodukce), KFS production (koprodukce), Rozhlas a televízia Slovenska (koprodukce), Mental Disorder4 (koprodukce), Chimney (koprodukce)

With support

Státní fond kinematografie ČR, Státní fond kinematografie (Program filmových pobídek), Audiovizuálny fond SR, Polski Instytut Sztuky Filmowej, Filmová nadace (vznik scénáře), Eurimages

Copyright Holders

Fog’n’Desire Films s.r.o., Česká televize, Barrandov Studio a. s., innogy Česká republika a.s., HN Film s.r.o., Magiclab s.r.o., Heavens’s Gate s.r.o., Sokol Kollar, spol s.r.o., KFS Production, s.r.o., Rozhlas a televízia Slovenska, MD4 Sp. z o.o., Chimney Group

Distribution

CinemArt (monopol do 28.9.2027)

Technical info

Ratio

1:2,35

Colour

barevný

Sound

zvukový systém Union Electric

Subtitles

Czech