Marie Tomášová

Actress, Reciter

Date of birth

18.04.1929

Place of birth

Dobrovice u Mladé Boleslavi, Československo

Alternative names

Marie Krejčová (provdaná), Marie Tomášová-Krejčová

Filmography

Theatre Svoboda

2010

Performers

The Past

1998

Cast

Witches from Suburbia

1990

Cast

Role: teta Ema

The Last Train

1982

Cast

Role: ředitelka dětského domova

Four in a Circle

1967

Cast

Role: Jitka, Michalova švagrová

Marketa Lazarová

1967

Voice by

Role: hlas převorky

Trickster

1964

Cast

Role: maminka

A Leap in the Dark

1964

Cast

Role: Zdena, Kalábova žena

Green Horizons

1962

Cast

Role: učitelka Marta Cimlerová

Death in the Sugar Island

1961

Cast

Role: Kateřina Kadlecová

Closing Time

1960

Cast

Role: dělnice Růžena, Frantova žena

Appassionata

1959

Cast

Role: studentka Lída Matysová

A Suburban Villa

1959

Cast

Role: studentka herectví Eva, Zdeňkova žena

The First Rescue Party

1959

Cast

Role: Mařenka, Adamova žena

The Number 93 Will Not Return

1958

Cast

Role: anděl 93, později sestra Květa

Mrs Dulská's Morals

1958

Cast

Role: služka Hanka Piątowská

The Hesitant Marksman

1956

Cast

Role: učitelka Eva

September Nights

1956

Cast

Role: Marie Zábranová, rozená Michalová, manželka poručíka

The Strakonice Bagpiper

1955

SingerCast

Role: Dorotka, Trnkova dcera, Švandova milá

A Hussite Warrior

1955

Cast

Role: Johanka

Way Out

1954

Cast

Role: Alena

Jan Hus

1954

Cast

Role: služka Johanka

A Tailor's Tale

1953

Cast

Role: děvče s kytičkou

Anna the Proletarian

1952

Cast

Role: služka Anna

Distant Journey

1948

Cast

Role: stín židovské dívky z transportu

Awards

Vítěz

Event: Státní ocenění Rytíř, Dáma a Mecenáš české kultury

2016
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Ceny Společnosti pro vědy a umění 2011

2011
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Cena Thálie 2008

2009
Praha / Czech Republic
udělena za celoživotní dílo v oboru činohra Hereckou asociací

Vítěz

Event: Čestné občanství města Mladá Boleslav

1999
Mladá Boleslav / Czech Republic

Vítěz

Event: Ceny Svazu československých divadelních umělců za sezónu 1966/67

1967
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Festival: 2. festival českých a slovenských filmů Plzeň

1960
Plzeň / Czechoslovakia