Vlasta Chramostová

Actress, Pedagogue, Singer

Date of birth

17.11.1926

Place of birth

Brno, Československo

Date of death

06.10.2019

Place of death

Praha, Česká republika

Alternative names

Vlasta Pavlincová (1. provdaná), Vlasta Milotová (2. provdaná)

Filmography

Leaving

2011

Cast

Role: babička

The Melancholic Chicken

1999

Cast

Role: Pepina

Sekal Has to Die

1998

Cast

Role: farská kuchařka Marie, Sekalova matka

Thirty Maidens and Pythagoras

1973

Dubbing

Role: hlas Trojanové, Heleniny matky

Confusion

1969

Cooperation

The Cremator

1968

Cast

Role: Karlova manželka Marie zvaná Lakmé/Dagmar, slečna z masérského salónu

The Detour

1968

CastSinger

Role: listonoška Marie Čeplová

The Marathon

1968

Cast

Role: žena před tankem

Kissing-time Ninety

1965

Cast

Role: vrchní sestra

The White Lady

1965

Cast

Role: Anežka, Pupencova žena

The Comedy with Mr Klika

1964

Cast

Role: Magda, Karlova manželka

This Year in September

1963

CastSinger

Role: Zemanová, Hančina matka

The Cassandra Cat

1963

Cast

Role: družstevnice Marjánka

Rainy Day

1962

Cast

Role: zdravotní sestra Jana Černá

She Dropped from the Clouds

1961

Cast

Role: Štědrá, Václavova žena

Tragic Monday

1960

Cast

Role: Jiřina Kovářová, matka Ondry a Hanky

Awakening

1959

Cast

Role: vychovatelka v domově mládeže

Parents

1958

Cast

Role: matka

The Bomb

1957

Cast

Role: Helena, Prokopova žena

School for Fathers

1957

Cast

Role: Zdenka, Pelikánova žena

Life Is at Stake

1956

Cast

Role: Vlasta, Rackova žena

Johnny's Journey

1956

Cast

Role: prodavačka Tichá, Honzíkova matka

The Red Glow over Kladno

1955

Cast

Role: Mařka, Toníkova žena

Day Comes After Night

1955

Cast

Role: krmička Fanynka Lešťáková

Oh, Those Readers

1953

Cast

Role: redaktorka Kučerová

The Secret of Blood

1953

Cast

Role: Božena, Kolčavova žena

Dawn above Us

1952

Cast

Role: Božena, Vondrova žena

Operation B

1951

Cast

Role: Ofelie, Burlakova milenka

The Trap

1950

Cast

Role: Růžena Kubínová alias Marie Kopalová

The Great Opportunity

1949

Cast

Role: sekretářka a brigádnice Lída Kolářová

Awards

Vítěz

Event: Čestný doktorát Janáčkovy akademie múzických umění v Brně

2018
Brno / Czech Republic

Nominace

Event: 19. výroční ceny Český lev 2012 za filmovou tvorbu roku 2011

2012
Praha / Czech Republic
Leaving

Vítěz

Event: Cena Thálie 2007

2008
Praha / Czech Republic
zvláštní cena kolegia pro udělování cen Thálie 2007

Vítěz

Event: Ceny Masarykovy akademie umění

2007
Praha / Czech Republic

Nominace

Event: 7. výroční ceny Český lev 1999

2000
Praha / Czech Republic
The Melancholic Chicken

Nominace

Event: 6. výroční ceny Český lev 1998

1999
Praha / Czech Republic
Sekal Has to Die

Vítěz

Event: Ceny Svazu československých divadelních umělců za sezónu 1966/67

1967
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Čestný titul Zasloužilý umělec

1965
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Ceny Národního výboru hlavního města Prahy za rok 1964

1965
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Národní ceny za rok 1950

1950
Praha / Czechoslovakia
The Trap