Zdeněk Troška

Screenwriter, Director

Date of birth

18.05.1953

Place of birth

Strakonice, Československo

Filmography

Video Kings

2020

Performers

filmový režisér

Enchanted Feather

2019

DirectorScreen StoryScreenplay

Pure Devilry

2017

DirectorScreenplay

The Spooks

2016

ScreenplayDirector

Babovřesky 3

2015

ScreenplayScreen StoryDirectorCast

Role: režisér filmu

Babovřesky 2

2014

DirectorScreen StoryScreenplay

Babovřesky

2013

DirectorDubbingScreenplayScreen Story

Role: hlas režiséra

Devil's Bride

2011

ScreenplayDirector

The Doctor from Hippopotamus Lake

2010

DirectorScreenplayCast

Role: MUDr. Špaček

The Loveliest Riddle

2008

ScreenplayDirectorWriter of Lyrics

Bad Joke 2

2004

DirectorScreenplayScreen Story

ze známých i méně známých vtipů vybral

Bad Joke 3

2004

DirectorScreenplayScreen Story

ze známých i méně známých vtipů vybrali

Bad Joke

2003

DirectorScreenplay

Angelic Face

2002

DirectorScreenplay

Helluva Good Luck 2

2001

Screen StoryDirectorScreenplay

The Princess from the Mill 2

2000

Screen StoryScreenplayDirectorShooting Script

Helluva Good Luck

1999

ScreenplayDirector

Mnyaga – Happy End

1996

Cast

Role: Zdeněk Troška

The Way through Hell

1995

Cast

Role: francouzský režisér

The Princess from the Mill

1994

DirectorScreenplay

Sun, Hay and Erotic

1991

DirectorScreen StoryScreenplay

The Period of Examinations

1990

DirectorMusic Performed by

Sun, Hay and Slaps

1989

DirectorShooting ScriptScreen StoryScreenplay

Season at the ZOO

1989

Cast

Role: režisér

The Treasure of Count Chamaré

1984

DirectorShooting ScriptScreenplay

Sun, Hay and Strawberries

1983

Screen StoryDirectorScreenplay

Melichar the Boot

1983

Director

Cabaret on Commission

1982

Second Unit Director

The Christening Party

1981

Second Unit Director

Search for a Blue Tone

1980

ScreenplayScreen StoryDirector

Signum Laudis

1980

Assistant Director

Man overboard!

1980

Second Unit Director

Giant and Skiers

1980

Second Unit Director

The Postman

1979

Shooting ScriptDirector

Man in Labour

1979

Director

Passion

1977

Screen StoryDirectorScreenplay

Leaving Before Dawn

1977

Screen StoryDirectorScreenplay

Awards

Vítěz

Event: Ceny Unie českých spisovatelů

2015
Praha / Czech Republic

Vítěz

Festival: 18. mezinárodní filmový festival Listopad

2011
Minsk / Belarus
Devil's Bride

Vítěz

Festival: 18. mezinárodní filmový festival Listopad

2011
Minsk / Belarus
Devil's Bride

Vítěz

Event: 18. divácká soutěž premiérových českých a slovenských filmů uvedených v roce 2011 – Tachovská dýně

2011
Tachov / Czech Republic
4. místo
Devil's Bride

Vítěz

Festival: 43. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

2011
Ostrov / Czech Republic
Devil's Bride

Vítěz

Festival: 43. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

2011
Ostrov / Czech Republic
Devil's Bride

Vítěz

Festival: 40. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana 2008

2008
Ostrov / Czech Republic
hlavní cena diváků
The Loveliest Riddle

Vítěz

Event: 15. divácká soutěž premiérových českých a slovenských filmů uvedených v roce 2008 – Tachovská dýně

2008
Tachov / Czech Republic
2. místo
The Loveliest Riddle

Vítěz

Festival: 40. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana 2008

2008
Ostrov / Czech Republic
Křišťálový šaton – hlavní cena festivalu v kategorii do 12 let, udělena porotou dětí a mládeže
The Loveliest Riddle

Vítěz

Festival: 40. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana 2008

2008
Ostrov / Czech Republic
čestné uznání odborné poroty
The Loveliest Riddle

Vítěz

Event: Anketa České televize – Největší Čech (nejvýznamnější osobnost Čech, Moravy a Slezska)

2005
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: 6. ročník celostátní rozhlasové ankety Šarmantní osobnost roku 2001

2002
Hradec Králové / Czech Republic

Vítěz

Event: 2. testovací ročník Televizních cen 2002

2002
Praha / Czech Republic
The Princess from the Mill 2

Vítěz

Event: 8. Výroční ceny Český lev 2000

2001
Praha / Czech Republic
The Princess from the Mill 2

Vítěz

Festival: 7. divácká soutěž premiérových českých a slovenských filmů uvedených v roce 2000 – Tachovská dýně

2000
Tachov / Czech Republic
The Princess from the Mill 2

Vítěz

Festival: 32. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana Ostrov 2000

2000
Ostrov / Czech Republic
The Princess from the Mill 2

Vítěz

Festival: FILMÁK Plzeň 2000

2000
Plzeň / Czech Republic
The Princess from the Mill 2

Vítěz

Festival: 31. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

1999
Ostrov / Czech Republic
Helluva Good Luck

Vítěz

Festival: 34. mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

1999
Karlovy Vary / Czech Republic
Helluva Good Luck

Vítěz

Festival: FILMÁK ’99 – 5. mezinárodní filmový festival plzeňských dětí a mládeže a televizní festival národní tvorby pro děti a mládež Plzeň

1999
Plzeň / Czech Republic
The Princess from the Mill

Vítěz

Festival: FILMÁK ’99 – 5. mezinárodní filmový festival plzeňských dětí a mládeže a televizní festival národní tvorby pro děti a mládež Plzeň

1999
Plzeň / Czech Republic
Melichar the Boot

Vítěz

Festival: 6. Tachovská dýně 1999

1999
Tachov / Czech Republic
Helluva Good Luck

Vítěz

Festival: FILMÁK ’99 – 5. mezinárodní filmový festival plzeňských dětí a mládeže a televizní festival národní tvorby pro děti a mládež Plzeň

1999
Plzeň / Czech Republic
Helluva Good Luck

Vítěz

Festival: 13. festival české a slovenské filmové veselohry Nové Město nad Metují

1991
Nové Město nad Metují / Czechoslovakia
Sun, Hay and Erotic

Vítěz

Festival: 23. festival filmů pro děti Gottwaldov

1983
Zlín / Czechoslovakia
Melichar the Boot

Vítěz

Festival: 16. filmový festival mladých Banská Bystrica

1978
Banská Bystrica / Czechoslovakia
Leaving Before Dawn