Zdeněk Troška

Screenwriter, Director

Date of birth

18.05.1953

Place of birth

Strakonice, Československo

Filmography

Pure Devilry / Shenanigans

2017
Director, Screenplay

The Spooks

2016
Director, Screenplay

Babovřesky 3

2015
Director, Screen Story, Screenplay, Cast
Role: režisér filmu

Babovřesky 2

2014
Director, Screen Story, Screenplay

Babovřesky

2013
Director, Screen Story, Screenplay, Dubbing
Role: hlas režiséra

Devil's Bride

2011
Director, Screenplay

The Doctor from Hippopotamus Lake

2010
Director, Screenplay, Cast
Role: MUDr. Špaček

The Loveliest Riddle

2008
Director, Screenplay, Writer of Lyrics

Bad Joke 2

2004
Director, Screen Story, Screenplay
ze známých i méně známých vtipů vybral

Bad Joke 3

2004
Director, Screen Story, Screenplay
ze známých i méně známých vtipů vybrali

Bad Joke

2003
Director, Screenplay

Angelic Face

2002
Director, Screenplay

Helluva Good Luck 2

2001
Director, Screen Story, Screenplay

The Princess from the Mill 2

2000
Director, Screen Story, Screenplay, Shooting Script

Helluva Good Luck

1999
Director, Screenplay

Mnyaga - Happy End

1996
Cast
Role: Zdeněk Troška

The Way through Hell

1995
Cast
Role: francouzský režisér

The Princess from the Mill

1994
Director, Screenplay

Sun, Hay and Erotic

1991
Director, Screen Story, Screenplay

The Period of Examinations

1990
Director, Music Performed by

Sun, Hay and Slaps

1989
Director, Screen Story, Screenplay, Shooting Script

Season at the ZOO

1989
Cast
Role: režisér

Princess Brightness and the Flying Shoemaker

1987
Director, Shooting Script

The Treasure of Count Chamaré

1984
Director, Screenplay, Shooting Script

Sun, Hay and Strawberries

1983
Director, Screen Story, Screenplay

Melichar the Boot

1983
Director

Cabaret on Commission

1982
Second Unit Director

The Christening Party

1981
Second Unit Director

Search for a Blue Tone

1980
Director, Screen Story, Screenplay

Signum Laudis

1980
Assistant Director

Man overboard!

1980
Second Unit Director

Giant and Skiers

1980
Second Unit Director

The Postman

1979
Director, Shooting Script

Man in Labour

1979
Director

Passion

1977
Director, Screen Story, Screenplay

Leaving Before Dawn

1977
Director, Screen Story, Screenplay

Awards

Vítěz

Festival: 18. mezinárodní filmový festival Listopad

2011
Minsk / Belarus
Devil's Bride

Vítěz

Festival: 18. mezinárodní filmový festival Listopad

2011
Minsk / Belarus
Devil's Bride

Vítěz

Event: 18. divácká soutěž premiérových českých a slovenských filmů uvedených v roce 2011 – Tachovská dýně

2011
Tachov / Czech Republic
4. místo
Devil's Bride

Vítěz

Festival: 43. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

2011
Ostrov / Czech Republic
Devil's Bride

Vítěz

Festival: 43. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

2011
Ostrov / Czech Republic
Devil's Bride

Vítěz

Festival: 40. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana 2008

2008
Ostrov / Czech Republic
čestné uznání odborné poroty
The Loveliest Riddle

Vítěz

Event: 15. divácká soutěž premiérových českých a slovenských filmů uvedených v roce 2008 – Tachovská dýně

2008
Tachov / Czech Republic
2. místo
The Loveliest Riddle

Vítěz

Festival: 40. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana 2008

2008
Ostrov / Czech Republic
hlavní cena diváků
The Loveliest Riddle

Vítěz

Festival: 40. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana 2008

2008
Ostrov / Czech Republic
Křišťálový šaton – hlavní cena festivalu v kategorii do 12 let, udělena porotou dětí a mládeže
The Loveliest Riddle

Vítěz

Event: 2. testovací ročník Televizních cen 2002

2002
... / Czech Republic
The Princess from the Mill 2

Vítěz

Event: 8. Výroční ceny Český lev 2000

2001
Praha / Czech Republic
The Princess from the Mill 2

Vítěz

Festival: 32. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana Ostrov 2000

2000
Ostrov / Czech Republic
The Princess from the Mill 2

Vítěz

Festival: FILMÁK Plzeň 2000

2000
Plzeň / Czech Republic
The Princess from the Mill 2

Vítěz

Festival: 7. divácká soutěž premiérových českých a slovenských filmů uvedených v roce 2000 – Tachovská dýně

2000
Tachov / Czech Republic
The Princess from the Mill 2

Vítěz

Festival: 31. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

1999
Ostrov / Czech Republic
Helluva Good Luck

Vítěz

Festival: FILMÁK ’99 – 5. mezinárodní filmový festival plzeňských dětí a mládeže a televizní festival národní tvorby pro děti a mládež Plzeň

1999
Plzeň / Czech Republic
The Princess from the Mill

Vítěz

Festival: 34. mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

1999
Karlovy Vary / Czech Republic
Helluva Good Luck

Vítěz

Festival: 6. Tachovská dýně 1999

1999
Tachov / Czech Republic
Helluva Good Luck

Vítěz

Festival: FILMÁK ’99 – 5. mezinárodní filmový festival plzeňských dětí a mládeže a televizní festival národní tvorby pro děti a mládež Plzeň

1999
Plzeň / Czech Republic
Melichar the Boot

Vítěz

Festival: FILMÁK ’99 – 5. mezinárodní filmový festival plzeňských dětí a mládeže a televizní festival národní tvorby pro děti a mládež Plzeň

1999
Plzeň / Czech Republic
Helluva Good Luck

Vítěz

Festival: 13. festival české a slovenské filmové veselohry Nové Město nad Metují

1991
Nové Město nad Metují / Czechoslovakia
Sun, Hay and Erotic

Vítěz

Festival: 23. festival filmů pro děti Gottwaldov

1983
Zlín / Czechoslovakia
Melichar the Boot

Vítěz

Festival: 16. filmový festival mladých Banská Bystrica

1978
Banská Bystrica / Czechoslovakia
Leaving Before Dawn