Antonie Hegerliková

Actress, Pedagogue

Date of birth

27.11.1923

Place of birth

Bratislava, Československo

Date of death

11.12.2012

Place of death

Praha, Česká republika

Alternative names

Antonie Dvořáková (1. provdaná), Antonie Fridrichová (2. provdaná), Antonie Hegerlíková (chybný tvar)

Filmography

Witness

2009

Cast

Role: spolužačka Vítková

The Conception of My Younger Brother

2000

Cast

Role: Rozálie Gamhrelidzeová

Fanny

1995

Cast

Role: teta

The Birthday of the Film Director Z. K.

1987

Cast

Role: Věrka, režisérova kamarádka

A Heaven for Everyone

1981

Cast

Role: divadelní ředitelka Hermína Arnoldová

Hurly-Burly on the E-4 Road

1979

Cast

Role: sekretářka Anička

Weekend

1974

Cast

Role: Karasova žena

A Woman in Every Room

1974

Cast

Role: odborová funkcionářka Anežka Faltová

Miss Golem

1972

Cast

Role: madame Cloche

Wedding without a Ring

1971

Cast

Role: Františka Syrůčková, Vojtova matka

The Death of the Black King

1971

Cast

Role: Králova žena

Granny

1971

Cast

Role: Mikešová, matka Viktorky

The Holy Sinner

1970

CastSinger

Role: Růžena, Dostálova žena

Marketa Lazarová

1967

Dubbing

Role: hlas Kateřiny, Kozlíkovy ženy

Pushchik Goes to Prague

1965

Dubbing

Role: hlas Iriny Fjodorovny, Jurovy matky

Rabbits in the Tall Grass

1961

Cast

Role: Anči Čermáková, Martinova matka

Today for the Last Time

1958

Cast

Role: Dandova žena Berta

Nine Chickens

1952

Commentary

The Great Adventure

1952

Cast

Role: Růžena Hofová, později Holubova žena

The End of Ghosts

1952

Cast

Role: Vránova žena

Deployment

1952

Cast

Role: textilní dělnice Zdena, dcera Dejmkových

Operation B

1951

Cast

Role: venkovanka Mária

For a Joyful Life

1950

Commentary

New Warriors Will Arise

1950

Cast

Role: švadlena Betty, Budečského manželka

Confession

1950

Cast

Role: Anička, Urbanova žena

Two Fires

1949

Cast

Role: Anežka Kramerová, Janova žena

Thirst

1949

Cast

Role: Lída, Hromádkova dcera

Steel Town

1949

Cast

Role: žena u vetešníka

Glass Suite

1946

Commentary

Fond Dream

1943

Cast

Role: kadeřnice Marta

Awards

Vítěz

Event: 14. ceny Františka Filipovského za nejlepší herecké a tvůrčí výkony v dabingu audiovizuálních děl Přelouč 2008

2008
Přelouč / Czech Republic
cena za celoživotní mistrovství v dabingu, udělena prezidiem Herecké asociace

Vítěz

Event: Ceny Senior Prix ´93

1993
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Čestné diplomy Za záslužnou práci pro rozvoj československé socialistické kinematografie

1980
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1950

1951
Praha / Czechoslovakia
New Warriors Will Arise