Jana Hlaváčová

Actress, Pedagogue

Date of birth

26.03.1938

Place of birth

Praha, Československo

Alternative names

Jana Michná (1. provdaná), Jana Munzarová (2. provdaná)

Filmography

Best Wishes!

2006

Cast

Role: tetička

An Angel of the Lord

2005

Cast

Role: Vomáčková

Non plus ultras

2004

Cast

Role: matka

Poets Never Lose Hope

2004

Cast

Role: Tonička

Dance Teacher

1994

Cast

Role: vrchní sestra

The End of Poets in Bohemia...

1993

Cast

Role: zdravotní sestra Tonička

Yes, My Dear Friends!

1989

Cast

Role: bioložka Anděla, Bohoušova žena

How Life Smells Good to Poets

1987

Cast

Role: zdravotní sestra Tonička

A Lion with the White Mane

1986

Cast

Role: Zdenka, Janáčkova manželka

Veronika

1985

Cast

Role: spisovatelka Božena Němcová

The Strolling Player

1984

Cast

Role: Brigita, Fortunatova žena

The Third Prince

1982

Cast

Role: královna Země lva

Poachers

1981

Cast

Role: matka Spurná

Concert at the End of Summer

1979

Cast

Role: herečka Josefina Čermáková, Annina sestra

The Face behind the Glass

1979

Cast

Role: Tůmová, Petrova matka

Reflection

1977

Cast

Role: právnička Dana, Klímova žena

I’ll Never Give Up Tereza for a Girlfriend

1976

Cast

Role: matka Roberta a Martina, Tesařova žena

This Is How Love Begins...

1975

Cast

Role: Blaženka Rambousková, Markétina matka

At the World’s End

1975

Cast

Role: Jezberova žena

Affairs of My Wife

1972

Cast

Role: učitelka Zuzana Tůmová, Krystlova nevlastní dcera

The Secret of the Great Story-Teller

1971

Cast

Role: krejčová Kateřina Labayová

The Detour

1968

Cast

Role: vedoucí pohostinství Marta Mocná

The King’s Blunder

1968

Cast

Role: královna Eliška Přemyslovna

The Spree

1966

Cast

Role: kreslička Dana vlastním jmém Šárka Slabihoudová

School of Sinners

1965

Cast

Role: Jana, úřednice Domova mládeže

Please Do Not Disturb

1962

CastSinger

Role: prodavačka Helena Nováková

Florián

1961

Cast

Role: Baruška, dcera Jírovcových

The Night-Time Guest

1961

Cast

Role: studentka Jana

Love without Words

1961

Cast

Role: mladá dívka
Role: Zdena zvaná Zaza

Only Yesterday It Meant Death

1960

Cast

Role: Eva

People Are Everywhere

1960

Cast

Role: Eva Filipová, Mirkova snoubenka

Where the Devil Cannot Get

1959

Cast

Role: průvodkyně Čedoku Mefistofela

Awards

Vítěz

Event: Medaile Josefa Hlávky

2013
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: 18. ceny Františka Filipovského za nejlepší herecké a tvůrčí výkony v dabingu

2012
Přelouč / Czech Republic
Cena Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu udělená městem Přelouč za roli Séraphine (Yolande Moreau) ve filmu Séraphine (r. Martin Provost, 2008, FR – BE); dabing vyrobila Česká televize, překlad Jolana Kubíková, úprava Eva Štorková, zvuk Zdeněk Zenger, režie Jindřich Polan

Vítěz

Event: Ceny Společnosti pro vědy a umění 2007

2007
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Čestný titul Národní umělec

1988
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Festival: 23. festival českých a slovenských filmů Praha

1985
Praha / Czechoslovakia
The Strolling Player

Vítěz

Event: 12. ročník čtenářské ankety týdeníku Květy ve spolupráci s Československou televizí a Ústřední půjčovnou filmů

1983
Praha / Czechoslovakia
Poachers