Alois Peterka

Actor, Theatre Entrepreneur, Theatre Director

Date of birth

01.01.1897

Place of birth

Praha, Rakousko-Uhersko

Date of death

19??

Alternative names

Alois Bejček (rodné jméno)

Filmography

The River Is Performing Magic

1945

Cast

Role: ředitel s výkazy

Skeleton Key

1944

Cast

Role: pokladník v bance

The House of the Five Squirrels

1943

Cast

Role: obchodník s obrazy Brázda

The Fourteenth at the Table

1943

Cast

Role: dr. Malina

Happy Journey

1943

Cast

Role: Bok, host u Zycha

From the Court Room

1938

Cast

Role: soudce

Zborov

1938

Cast

Role: Hořica,rakouský voják, později čs. dobrovolník

Silver Cloud

1938

Cast

Role: přítel továrníka Marata

The Third Ringing

1938

Cast

Role: spící host

White Crow

1938

Cast

Role: dražitel

Second Youth

1938

Cast

Role: host u Miry

High School Dream

1938

Cast

Role: ředitel Salač, společník firmy Asana

Widow from the Sky

1937

Cast

Role: bratr Jana Severýna

Lawyer Věra

1937

Cast

Role: vyšetřující soudce

Grounds for Divorce

1937

Cast

Role: soudce

The False Pussycat

1937

Cast

Role: lékař v sanatoriu

Watchman No. 47

1937

Cast

Role: člen lékařské posudkové komise

Lieutenant Alexander Rjepkin

1937

Cast

Role: generál rakouské armády

Woman below the Cross

1937

Cast

Role: Rudla, host u JUDr.Hodaně

People on the Iceberg

1937

Cast

Role: předseda S.K.Kladno

Karel Hynek Mácha

1937

Cast

Role: otec Lori Šomkové

A Philosophical Story

1937

Cast

Role: Frýbortův otec

A Hearth Without a Fire

1937

Cast

Role: impresário Majer

The Dragoons of Klatovy

1937

Cast

Role: plukovník

The Accordion

1937

Cast

Role: řidič nákladního vozu

Líza Soars to the Skies

1937

Cast

Role: Musil, ředitel firmy "Rejma"

Heart at Dusk

1936

Cast

Role: továrník Zachar

Delightful Story

1936

Cast

Role: obchodník

Father Vojtěch

1936

Cast

Role: seminarista

Air Torpedo

1936

Cast

Role: host na koncertě

Minx

1936

Cast

Role: ředitel hotelu

Jánošík

1935

Cast

Role: hrabě Béla Révay