Saša Rašilov st.

Actor, Singer

Date of birth

06.09.1891

Place of birth

Praha, Rakousko-Uhersko

Date of death

03.05.1955

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Václav Jan Rasch (rodné jméno), Václav Rasch z Hesenu (chybný tvar), Wenzel Rasch von Hessen (chybný tvar), Alexandr Rašilov (pseudonym), Václav Rychlý (pseudonym)

Filmography

Boil, little pot!

1953

Cooperation

herecká spolupráce

The Café in High Street

1953

Cast

Role: kavárník Stýblo

Wonder-working Hat,The

1952

Cast

Role: kupec Koliáš

Early Days

1952

Cast

Role: okresní hejtman Párys

Mikoláš Aleš

1951

Cast

Role: Rendl

The Herald of Dawn

1950

Cast

Role: policejní prezident Czech

The Family Problems of Clerk Tříška

1949

Cast

Role: vrchní oficiál Odon Tříška

The 1848 Revolutionary Year

1949

Cast

Role: klenotník Franz Houska

The Stone Table Inn

1948

Cast

Role: hostinský Šimon Tatrmuž

The Three of Clubs

1948

Cast

Role: kastelán Ferdinand Lebeda

Distant Journey

1948

Cast

Role: obchodník Mošeles

Nikola Šuhaj

1947

Cast

Role: notář Molnár

Raptors

1947

Cast

Role: Martin Žůrek, tajemník stavebního družstva

The Stolen Frontier

1947

Cast

Role: vrchní respicient Antonín Brož

Three Pals

1947

Cast

Role: majitel vinárny Florián

Pancho's Wedding

1946

Cast

Role: starosta města

The Mischievous Bachelor

1946

Cast

Role: pekař a konšel Hruška

Rose from a Rose

1945

Cast

Role: majitel pohřebního ústavu Gabriel Diviš

Rosina the Foundling

1945

Cast

Role: fráter Bartolo

I'll Be Right Over

1942

CastScreen StoryScreenplay

Role: vycpavač zvěře Václav Barvínek

The Blue Veil

1941

SingerCast

Role: Králíček, fámulus sochařky Heleny

The Virgin

1940

Cast

Role: majitel penzionu Piskoř, otec Kláry

Gossips

1938

Cast

Role: penzista

Under One Roof

1938

Cast

Role: sochař Apolonius Méršvajndl

Andula Won

1938

Cast

Role: taxikář Mráček, otec Anduly

Father Kondelík and the Bridegroom Vejvara

1937

SingerCast

Role: magistrátní rada Spytihněv Hupner

Morality above All Else

1937

Cast

Role: advokát JUDr. Mach, Karasův přítel

Childless

1935

Cast

Role: Syrovátka, bankovní sluha a zahradník

The Last Bohemian

1931

SingerCast

Role: Jaroslav Hašek

The Good Soldier Schweik

1931

SingerCast

Role: Josef Švejk

The Mermaid

1926

Cast

Role: statkář Hrdý

The Kidnapping of Fux the Banker

1923

Cast

Role: náčelník policie

Life Passed By

1913

Cast

Awards

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1950

1951
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Národní ceny za rok 1950

1950
Praha / Czechoslovakia
The Family Problems of Clerk Tříška

Vítěz

Event: Národní ceny umělecké

1941
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Anketa časopisu Kukr – O nejpopulárnějšího našeho komika

1931
Praha / Czechoslovakia