Vlasta Fabianová

Actress, Pedagogue, Reciter

Date of birth

29.06.1912

Place of birth

Lvov, Halič, Rakousko-Uhersko

Date of death

26.06.1991

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Petronella Pavla Vlasta Fabianová (rodné jméno), Vlasta Bezdíčková (1. provdaná), Vlasta Záhorská (2. provdaná), Vlasta Fabiánová (chybný tvar)

Filmography

Fearless

1988

Dubbing

Role: hlas stařenky

The Great Movie Robbery

1986

Cast

Role: herečka

Concert at the End of Summer

1979

Cast

Role: hraběnka Eleonora, tchyně Josefiny

Those Wonderful Men with Crank

1978

Cast

Role: divadelní umělkyně Emilie Kolářová

Meeting in July

1978

Cast

Role: Edova matka

The Phantom of Morrisville

1966

Cast

Role: dáma v šedém

August Sunday

1960

Cast

Role: Věra Mixová

Mrs Dulská's Morals

1958

Cast

Role: Juljaševičová, neteř Dulské

The Fifth Wheel to a Coach

1957

Cast

Role: Zdenka Janurová, dcera paní Skořepové

The Red Glow over Kladno

1955

Cast

Role: vdova Rézina

Angel in the Mountains

1955

Cast

Role: Matoušková, Věřina matka

The Strakonice Bagpiper

1955

Cast

Role: lesní žena Rosava, Švandova matka

Hawk Versus Turtle-Dove

1953

Cast

Role: Hermína, Hrdličkova žena, rozená z Podvalských

Deployment

1952

Cast

Role: matka Dejmková

The Great Adventure

1952

Cast

Role: Ellen, Albertova manželka

DS-70 Does Not Move Off

1949

Cast

Role: Olga, Markova žena

The 1848 Revolutionary Year

1949

Cast

Role: spisovatelka Božena Němcová

The Red Lizard

1948

Cast

Role: herečka Erna di Garmo vlastním jménem Eva Gazdová

Krakatit

1948

Cast

Role: žena se závojem/žena u teroristů

Crossroad

1947

Cast

Role: Kristina Prokopová

Sign of the Anchor

1947

CastSinger

Role: prostitutka Černá Fanka

Violin and Dream

1946

Cast

Role: komtesa Anna Zásmucká

Premonition

1944

Cast

Role: Anna, Jelenova žena

Fond Dream

1944

Cast

Role: Eva Daubnerová, Mariina teta

The Ring

1944

Cast

Role: kněžna Andresová

The Dancing Girl

1943

Cast

Role: princezna Marie Luisa z Palmonte

The Glove

1941

CastSinger

Role: Pavlina Zejdová, dříve tanečnice Pavlina Doré

Second Shift

1940

Cast

Role: Marie, Gregorova žena

May Fairy Tale

1940

Cast

Role: Ríšova bytná paní Křížová

Awards

Vítěz

Event: Pamětní medaile k 20. výročí zestátnění Československého filmu

1965
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1947
Praha / Czechoslovakia
Violin and Dream