Libuše Šafránková

Actress

Date of birth

07.06.1953

Place of birth

Brno, Československo

Date of death

09.06.2021

Place of death

Praha, Česká republika

Alternative names

Libuše Abrhámová (provdaná)

Filmography

Hostage

2014

Cast

Role: babička Achbergerová

Don Juans

2013

Cast

Role: učitelka Markétka Pivoňková

Little Baby Jesus

2013

Cast

Role: Květa

Hotelier

2013

Performers

Micimutr

2011

Cast

Role: Micimutr

Nicky’s Family

2011

Dubbing

ELFilm

2001

Cast

Role: ELF ve středním věku

All My Loved Ones

1999

Cast

Role: maminka Irma

Which Side Eden

1999

Cast

Role: Poutníkova maminka ve vzpomínkách

The Wonderful Years That Sucked

1997

Cast

Role: Kvidova matka

Kolya

1996

Cast

Role: Klára

The Immortal Aunt

1993

Cast

Role: Štěstí

The Beggar’s Opera

1991

Cast

Role: prostitutka Jenny

The Elementary School

1991

Cast

Role: maminka Součková

Man versus Ruin

1989

Cast

Role: Věra Hrůzová

The Zealous Reporter

1987

Cast

Role: poštovní úřednice Kateřina

My Sweet Little Village

1985

Cast

Role: sekretářka Jana, Turkova žena

Jára Cimrman, Lying Asleep

1983

Cast

Role: Alžběta

A Feast of Snowdrops

1983

Cast

Role: učitelka

The Third Prince

1982

CastDubbing

Role: princezna Milena/princezna ze skal
Role: hlas komediantky

The Christening Party

1981

Cast

Role: zdravotní sestra Naďa, Honzova dívka

Waiter, Scarper!

1980

Cast

Role: Helenka, Vránova žena

What a Brother I Have

1978

Cast

Role: Zuzana, Janova manželka

The Prince and the Evening Star

1978

Cast

Role: Večernice

Little Mermaid

1976

Cast

Role: princezna ze sousední říše

Palette of Love

1976

Cast

Role: Josefína, Josefova nemanželská dcera

My Brother Has a Marvellous Brother

1975

Cast

Role: studentka Zuzana Vránová

The Bride with the Loveliest Eyes

1975

Dubbing

Role: hlas Oriny

The Sarajevo Assassination

1975

Cast

Role: Jelena, Gavrilova dívka

How to Drown Dr Mráček or The End of Water Sprites in Bohemia

1974

Cast

Role: vodnice Jana Vodičková

Three Nuts for Cinderella

1973

CastSinger

Role: Popelka

The Funfair Has Arrived

1973

Cast

Role: učitelka

Rodeo

1972

Cast

Role: Monika, vnučka Chaloupeckého

Little Fatty

1971

Dubbing

Role: hlas Niny

Granny

1971

Cast

Role: Barunka, dcera Proškových

Awards

Vítěz

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Ceny Společnosti pro vědy a umění 2012

2012
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Anketa České televize – Hvězda mého srdce (nejoblíbenější herec a herečka)

2008
Praha / Czech Republic

Vítěz

Festival: 47. mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, soutěžní přehlídka hraných a animovaných filmů Zlín

2007
Zlín / Czech Republic
uznání za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež

Vítěz

Event: Anketa Lidových novin

2000
Praha / Czech Republic

Nominace

Event: 5. výroční ceny Český lev 1997

1998
Praha / Czech Republic
The Wonderful Years That Sucked

Vítěz

Festival: Finále Plzeň 1998 – 11. festival českých filmů

1998
Plzeň / Czech Republic

Vítěz

Festival: 19. festival české filmové komedie Novoměstský hrnec smíchu Nové Město nad Metují

1997
Nové Město nad Metují / Czech Republic
The Wonderful Years That Sucked

Vítěz

Event: 4. výroční ceny Český lev 1996

1997
Praha / Czech Republic
Kolya

Vítěz

Festival: Finále Plzeň 1997 – 10. festival českých filmů

1997
Plzeň / Czech Republic
Kolya

Vítěz

Event: Anketa časopisu Kinorevue

1993
Praha / Czech Republic

Vítěz

Festival: 13. festival české a slovenské filmové veselohry Nové Město nad Metují

1991
Nové Město nad Metují / Czechoslovakia
The Beggar’s Opera

Vítěz

Festival: 13. filmový festival mladých Trutnov

1975
Trutnov / Czechoslovakia
My Brother Has a Marvellous Brother

Vítěz

Exhibition: 5. národní přehlídka filmů pro děti Ostrov nad Ohří

1973
Ostrov nad Ohří / Czechoslovakia
Three Nuts for Cinderella