Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze

Filmová škola

Alternativní jména

FAMU (zkratka), Filmová a televizní fakulta Akademie muzických umění

Filmografie

Hopus

2019
Výrobce, Copyright

Pouštět draka

2019
Copyright

Iluze

2018
Copyright

Člověk Kilimandžáro

2018
Copyright

Spolu sami

2018
Copyright

Central Bus Station

2018
Výrobce

Woo-Hoo!

2018
Copyright

Můj neznámý vojín

2018
Výrobce, Copyright

Špína

2017
Výrobce, Copyright
koprodukce

Plody mraků

2017
Copyright

Všechno bude fajn!

2017
Výrobce, Copyright
koprodukce

Poklad

2017
Výrobce
koprodukce

Mečiar

2017
Výrobce
spolupráce

Okamžik

2017
Výrobce
spolupráce

Out

2017
Výrobce
koprodukce

Menandros & Thaïs

2016
Výrobce
koprodukce

Martin

2016
Výrobce

Zákon Helena

2016
Výrobce, Copyright

Já, Olga Hepnarová

2016
Výrobce, Copyright
koprodukce

Road-Movie

2015
Výrobce, Copyright

Happy End

2015
Výrobce, Copyright

David

2015
Výrobce
koprodukce

V jiném stavu

2015
Výrobce

Česká cesta

2015
Výrobce, Copyright

Cesta do Říma

2015
Copyright

Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství

2015
Výrobce, Copyright
koprodukce

Rusák

2015
Výrobce
spolupráce

Noc bezMoci

2015
Výrobce
koprodukce

Krásná neznámá

2014
Výrobce, Copyright

Lovu zdar!

2014
Výrobce

Všiváci

2014
Výrobce

Parádně pokecal

2014
Výrobce
koprodukce

Česká pivní válka

2014
Výrobce

Ignatia Amara

2014
Výrobce
spolupráce

Gottland

2014
Výrobce
koprodukce

Nový druh

2013
Výrobce, Copyright

Malý Cousteau

2013
Výrobce, Copyright

Mythopolis

2013
Výrobce, Copyright

Cizinec

2013
Copyright

Dál nic

2013
Výrobce

Karaoke

2012
Výrobce, Copyright

Přepadení

2012
Výrobce, Copyright

Praho, má lásko

2012
Výrobce, Copyright

Příliš mladá noc

2012
Výrobce
koprodukce

Pevnost

2012
Výrobce
výrobní spolupráce

Panorama

2012
Výrobce

Právnička

2012
Výrobce

Tajemství památníku

2012
Výrobce

Nový život

2012
Výrobce

Tambylles

2011
Výrobce, Copyright

Od višní do višní

2011
Výrobce, Copyright

O-Ring

2011
Výrobce, Copyright

Trojmezí

2011
Copyright

Graffitiger

2010
Copyright

Nadohled

2010
Výrobce, Copyright

Malé lži

2009
Výrobce, Copyright

Všechno je sračka

2009
Výrobce, Copyright

Zoufalci

2009
Výrobce, Copyright

Usnula jsem

2009
Copyright

Bába

2008
Výrobce, Copyright

Druhé dějství

2008
Výrobce, Copyright

Bába/Druhé dějství

2008
Výrobce, Copyright

Draci

2008
Výrobce, Copyright

Made in FAMU

2008
Výrobce

One Love

2008
Výrobce

Vračka

2007
Výrobce, Copyright

I Am Bigger and Better

2007
Výrobce, Copyright

Ztracená dovolená

2007
Výrobce

Mír s tuleni

2007
Výrobce, Copyright

4 věci

2006
Výrobce, Copyright

Kupředu levá, kupředu pravá

2006
Výrobce, Copyright

Radio Kebrle

2006
Výrobce, Copyright

Marta

2006
Výrobce, Copyright

Věci

2005
Výrobce, Copyright

Restart

2005
Výrobce, Copyright

Ženy pro měny

2004
Výrobce, Copyright

Český sen

2004
Výrobce

Čapí film

2003
Výrobce, Copyright

Béčka

2003
Výrobce, Copyright

Zlopověstné dítě

2003
Výrobce

Ničeho nelituji

2003
Výrobce

Sprcha

2002
Výrobce, Copyright

Mechanika

2002
Výrobce, Copyright

Radhošť

2002
Výrobce, Copyright

Maj kompjutr

2002
Výrobce, Copyright

Obec B.

2001
Výrobce, Copyright

Hry prachu

2001
Výrobce, Copyright

ELFilm

2001
Výrobce

Radhošť

2001
Výrobce, Copyright

Čtyři kroky dvojpůlka

2000
Výrobce, Copyright

Test

1999
Výrobce, Copyright

Motocyklení

1999
Výrobce, Copyright

Pád

1999
Copyright

Otevřená krajina svobodného muže

1998
Výrobce, Copyright

Příušnice

1998
Výrobce

Rychlé pohyby očí

1998
Výrobce, Copyright

Eastern – Krvavý Hugo

1997
Copyright

Akáty bílé

1996
Copyright

Maškin zabil Koškina

1995
Copyright

Zahrádka ráje

1994
Výrobce, Copyright

Zahrádka ráje

1994
Výrobce, Copyright

Ocenění

Vítěz

Festival: Arts&Film Telč 2012 – 8. mezinárodní filmový festival evropského umění

2012
Telč / Česká republika
1. místo ve IV. kategorii Film Future 3000 kolekci krátkých filmů FAMU (Maximální nosnost, r. Edita Kainrathová, 2009), Moje sestra (r. Lukáš Hrdý, 2010) a Spojení (r. Vladimír Kovář, 2012).

Vítěz

Festival: 14. mezinárodní festival filmových škol Mnichov

1994
Mnichov / Spolková republika Německo
Cena za nejzajímavější školní program
udělená za kolekci filmů FAMU Barevná etuda Štěpána Kučery, Celnice, Jedna setina, Štace, V den psa a Zahrádka ráje

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
Pukrylukri (Putování Kryštofa, Lucinky a Kristýny do celýho světa)
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Festival: 9. mezinárodní filmový festival San Sebastián

1961
San Sebastián / Španělsko
Čestné uznání
Sál ztracených kroků
uděleno v rámc nesoutěžní Přehlídky školních filmů

Vítěz

Festival: 6. světový festival mládeže a studentstva Moskva

1957
Moskva / Rusko
I. místo v soutěži filmových škol

Vítěz

Festival: 5. světový festival mládeže a studentstva Varšava

1955
Varšava / Polsko
Čestná adresa za nejlepší sestavu studentských filmů
za nejlepší sestavu filmů a nejlepší profesionální práce

Vítěz

Akce: Cena filmových kritiků za rok 1949

1950
Praha / Československo
Cena filmových kritiků