Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze

Filmová škola

Alternativní jména

Filmová fakulta Akademie múzických umění (dřívější název), FAMU (zkratka), Filmová a televizní fakulta Akademie muzických umění

Filmografie

FAMU v kině 01

2020

Copyright

Nová šichta

2020

Copyright

Hopus

2019

VýrobceCopyright

Dcera

2019

Copyright

Schovka

2019

Copyright

Mezery

2019

Copyright

Podle Sylvie

2019

Copyright

Sh_t Happens

2019

Copyright

Pouštět draka

2019

Copyright

Iluze

2018

Copyright

Spolu sami

2018

Copyright

Central Bus Station

2018

Výrobce

Woo-Hoo!

2018

Copyright

Můj neznámý vojín

2018

VýrobceCopyright

Ahoj

2017

Copyright

Měj se ráda

2017

Copyright

Plody mraků

2017

Copyright

Všechno bude fajn!

2017

CopyrightVýrobce

koprodukce

Poklad

2017

Výrobce

koprodukce

Špína

2017

CopyrightVýrobce

koprodukce

Mečiar

2017

Výrobce

spolupráce

Okamžik

2017

Výrobce

spolupráce

Out

2017

Výrobce

koprodukce

Menandros & Thaïs

2016

Výrobce

koprodukce

Martin

2016

Výrobce

Zákon Helena

2016

VýrobceCopyright

Já, Olga Hepnarová

2016

VýrobceCopyright

koprodukce

Road-Movie

2015

VýrobceCopyright

Happy End

2015

VýrobceCopyright

David

2015

Výrobce

koprodukce

V jiném stavu

2015

Výrobce

Česká cesta

2015

VýrobceCopyright

Cesta do Říma

2015

Copyright

Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství

2015

CopyrightVýrobce

koprodukce

Rusák

2015

Výrobce

spolupráce

Noc bezMoci

2015

Výrobce

koprodukce

Krásná neznámá

2014

CopyrightVýrobce

Lovu zdar!

2014

Výrobce

Všiváci

2014

Výrobce

Parádně pokecal

2014

Výrobce

koprodukce

Česká pivní válka

2014

Výrobce

Ignatia Amara

2014

Výrobce

spolupráce

Gottland

2014

Výrobce

koprodukce

Nový druh

2013

CopyrightVýrobce

Malý Cousteau

2013

CopyrightVýrobce

Mythopolis

2013

CopyrightVýrobce

Cizinec

2013

Copyright

Dál nic

2013

Výrobce

Karaoke

2012

CopyrightVýrobce

Přepadení

2012

CopyrightVýrobce

Praho, má lásko

2012

VýrobceCopyright

Příliš mladá noc

2012

Výrobce

koprodukce

Pevnost

2012

Výrobce

výrobní spolupráce

Panorama

2012

Výrobce

Právnička

2012

Výrobce

Nový život

2012

Výrobce

Tambylles

2011

CopyrightVýrobce

Od višní do višní

2011

CopyrightVýrobce

O-Ring

2011

VýrobceCopyright

Trojmezí

2011

Copyright

Graffitiger

2010

Copyright

Nadohled

2010

VýrobceCopyright

Malé lži

2009

CopyrightVýrobce

Všechno je sračka

2009

CopyrightVýrobce

Zoufalci

2009

VýrobceCopyright

Usnula jsem

2009

Copyright

Bába

2008

VýrobceCopyright

Druhé dějství

2008

VýrobceCopyright

Bába/Druhé dějství

2008

VýrobceCopyright

Draci

2008

VýrobceCopyright

Made in FAMU

2008

Výrobce

One Love

2008

Výrobce

Vračka

2007

VýrobceCopyright

I Am Bigger and Better

2007

VýrobceCopyright

Ztracená dovolená

2007

Výrobce

Mír s tuleni

2007

CopyrightVýrobce

4 věci

2006

CopyrightVýrobce

Kupředu levá, kupředu pravá

2006

VýrobceCopyright

Radio Kebrle

2006

VýrobceCopyright

Marta

2006

CopyrightVýrobce

Věci

2005

VýrobceCopyright

Restart

2005

VýrobceCopyright

Ženy pro měny

2004

VýrobceCopyright

Český sen

2004

Výrobce

Čapí film

2003

CopyrightVýrobce

Béčka

2003

VýrobceCopyright

Zlopověstné dítě

2003

Výrobce

Ničeho nelituji

2003

Výrobce

Sprcha

2002

VýrobceCopyright

Mechanika

2002

VýrobceCopyright

Maj kompjutr

2002

VýrobceCopyright

Obec B.

2001

CopyrightVýrobce

Radhošť

2001

VýrobceCopyright

Hry prachu

2001

VýrobceCopyright

ELFilm

2001

Výrobce

Radhošť

2001

CopyrightVýrobce

Čtyři kroky dvojpůlka

2000

CopyrightVýrobce

Test

1999

CopyrightVýrobce

Motocyklení

1999

CopyrightVýrobce

Pád

1999

Copyright

Příušnice

1998

Výrobce

Rychlé pohyby očí

1998

VýrobceCopyright

Akáty bílé

1996

Copyright

Maškin zabil Koškina

1995

Copyright

Zahrádka ráje

1994

CopyrightVýrobce

Zahrádka ráje

1994

VýrobceCopyright

Ocenění

Vítěz

Festival: Arts&Film Telč 2012 – 8. mezinárodní filmový festival evropského umění

2012
Telč / Česká republika
1. místo ve IV. kategorii Film Future 3000 kolekci krátkých filmů FAMU (Maximální nosnost, r. Edita Kainrathová, 2009), Moje sestra (r. Lukáš Hrdý, 2010) a Spojení (r. Vladimír Kovář, 2012).

Vítěz

Festival: 14. mezinárodní festival filmových škol Mnichov

1994
Mnichov / Spolková republika Německo
Cena za nejzajímavější školní program
udělená za kolekci filmů FAMU Barevná etuda Štěpána Kučery, Celnice, Jedna setina, Štace, V den psa a Zahrádka ráje

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
Pukrylukri (Putování Kryštofa, Lucinky a Kristýny do celýho světa)
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Festival: 9. mezinárodní filmový festival San Sebastián

1961
San Sebastián / Španělsko
Čestné uznání
Sál ztracených kroků
uděleno v rámc nesoutěžní Přehlídky školních filmů

Vítěz

Festival: 6. světový festival mládeže a studentstva Moskva

1957
Moskva / Rusko
I. místo v soutěži filmových škol

Vítěz

Festival: 5. světový festival mládeže a studentstva Varšava

1955
Varšava / Polsko
Čestná adresa za nejlepší sestavu studentských filmů
za nejlepší sestavu filmů a nejlepší profesionální práce

Vítěz

Akce: Cena filmových kritiků za rok 1949

1950
Praha / Československo
Cena filmových kritiků