Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze

Filmová škola

Alternativní názvy

Filmová fakulta Akademie múzických umění (dřívější název), FAMU (zkratka), Filmová a televizní fakulta Akademie muzických umění

Datum vzniku

27. 10. 1945

Filmografie

Ztraceni v ráji

2021

Copyright

FAMU v kině 01

2020

Copyright

Nová šichta

2020

Copyright

Hopus /Ke startu připravit!/

2019

VýrobceCopyright

Dcera /FAMU v kině 01/

2019

Copyright

Schovka /FAMU v kině 01/

2019

Copyright

Mezery /FAMU v kině 01/

2019

Copyright

Podle Sylvie /FAMU v kině 01/

2019

Copyright

Kdo se se mnou zatočí /FAMU v kině 01/

2019

Copyright

Sh_t Happens /FAMU v kině 01/

2019

Copyright

Pouštět draka /Zubatá nekouše aneb Šestkrát o smrti vážně i nevážně v režii českých a slovenských animátorů, Putování papírového draka/

2019

Copyright

Iluze

2018

Copyright

Člověk Kilimandžáro /Problémy prvního světa/

2018

Copyright

Spolu sami

2018

Copyright

Central Bus Station

2018

Výrobce

Woo-Hoo! /Vítězové Anifilmu 2018/

2018

Copyright

Můj neznámý vojín

2018

VýrobceCopyright

Ahoj /FAMU v kině 01/

2017

Copyright

Měj se ráda /FAMU v kině 01/

2017

Copyright

Plody mraků /Hurá na pohádky/

2017

Copyright

Všechno bude fajn!

2017

CopyrightVýrobce

koprodukce

Poklad /Free Cinema Films/

2017

Výrobce

koprodukce

Špína

2017

CopyrightVýrobce

koprodukce

Mečiar

2017

Výrobce

spolupráce

Okamžik /Free Cinema Films/

2017

Výrobce

spolupráce

Out

2017

Výrobce

koprodukce

Menandros & Thaïs

2016

Výrobce

koprodukce

Martin /Free Cinema Films/

2016

Výrobce

Zákon Helena

2016

VýrobceCopyright

Já, Olga Hepnarová

2016

VýrobceCopyright

koprodukce

Road-Movie

2015

VýrobceCopyright

Happy End /Zkrátka kraťas/

2015

VýrobceCopyright

David

2015

Výrobce

koprodukce

V jiném stavu

2015

Výrobce

Česká cesta

2015

VýrobceCopyright

Cesta do Říma

2015

Copyright

Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství

2015

CopyrightVýrobce

koprodukce

Rusák /Free Cinema Films/

2015

Výrobce

spolupráce

Noc bezMoci

2015

Výrobce

koprodukce

Krásná neznámá

2014

CopyrightVýrobce

Lovu zdar!

2014

Výrobce

Všiváci

2014

Výrobce

Parádně pokecal

2014

Výrobce

koprodukce

Česká pivní válka

2014

Výrobce

Ignatia Amara /Free Cinema Films/

2014

Výrobce

spolupráce

Gottland

2014

Výrobce

koprodukce

Nový druh /Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství, Animáčky 2/

2013

CopyrightVýrobce

Malý Cousteau /Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství/

2013

CopyrightVýrobce

Mythopolis /Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství/

2013

CopyrightVýrobcePostprodukce

zvuk

Cizinec /Animáčky 2/

2013

Copyright

Dál nic

2013

Výrobce

Karaoke

2012

CopyrightVýrobce

Přepadení /Animáčky 2/

2012

CopyrightVýrobce

Praho, má lásko

2012

VýrobceCopyright

Příliš mladá noc

2012

Výrobce

koprodukce

Pevnost

2012

Výrobce

spolupráce

Panorama /Praho, má lásko/

2012

Výrobce

Právnička /Praho, má lásko/

2012

Výrobce

Obyčejný jízdní řád /Praho, má lásko/

2012

Výrobce

Tajemství památníku /Praho, má lásko/

2012

Výrobce

Nový život

2012

Výrobce

Tambylles

2011

CopyrightVýrobce

Od višní do višní /Od višní do višní/Všechno je sračka/

2011

CopyrightVýrobce

O-Ring

2011

VýrobceCopyright

Trojmezí

2011

Copyright

Graffitiger /Ke startu připravit!/

2010

Copyright

Nadohled

2010

VýrobceCopyright

Malé lži

2009

CopyrightVýrobce

Všechno je sračka /Od višní do višní/Všechno je sračka/

2009

CopyrightVýrobce

Zoufalci

2009

VýrobceCopyright

Usnula jsem /Zubatá nekouše aneb Šestkrát o smrti vážně i nevážně v režii českých a slovenských animátorů/

2009

Copyright

Bába /Bába/Druhé dějství/

2008

VýrobceCopyright

Druhé dějství /Bába/Druhé dějství/

2008

VýrobceCopyright

Bába/Druhé dějství

2008

VýrobceCopyright

Draci /Made in FAMU/

2008

VýrobceCopyright

Made in FAMU

2008

Výrobce

One Love

2008

Výrobce

Vračka /Made in FAMU/

2007

VýrobceCopyright

I Am Bigger and Better /Made in FAMU/

2007

VýrobceCopyright

Ztracená dovolená

2007

Výrobce

Mír s tuleni

2007

CopyrightVýrobce

4 věci

2006

CopyrightVýrobce

Kupředu levá, kupředu pravá

2006

VýrobceCopyright

Radio Kebrle /Made in FAMU/

2006

VýrobceCopyright

Marta

2006

CopyrightVýrobce

Věci /4 věci/

2005

VýrobceCopyright

Restart

2005

VýrobceCopyright

Ženy pro měny

2004

VýrobceCopyright

Český sen

2004

Výrobce

Čapí film

2003

CopyrightVýrobce

Béčka

2003

VýrobceCopyright

Zlopověstné dítě /Vzpomínky a zapomínání/

2003

Výrobce

Ničeho nelituji

2003

Výrobce

Sprcha

2002

VýrobceCopyright

Mechanika

2002

VýrobceCopyright

Maj kompjutr

2002

VýrobceCopyright

Obec B.

2001

CopyrightVýrobce

Radhošť

2001

VýrobceCopyright

Hry prachu

2001

VýrobceCopyright

ELFilm

2001

Výrobce

Radhošť /Radhošť/

2001

CopyrightVýrobce

Čtyři kroky dvojpůlka

2000

CopyrightVýrobce

Test /4 věci/

1999

CopyrightVýrobce

Motocyklení /4 věci/

1999

CopyrightVýrobce

Pád

1999

Copyright

Deník babičky Němcové /4 věci/

1999

Výrobce

Otevřená krajina svobodného muže /Radhošť/

1998

VýrobceCopyright

Šiesty statočný Aurel Klimt / O kouzelném zvonu /Šest statečných/

1998

CopyrightVýrobce

Příušnice

1998

Výrobce

Rychlé pohyby očí

1998

VýrobceCopyright

Akáty bílé

1996

Copyright

Maškin zabil Koškina

1995

Copyright

Zahrádka ráje

1994

CopyrightVýrobce

Zahrádka ráje /Radhošť/

1994

VýrobceCopyright

Ocenění

Vítěz

Akce: 17. ročník Ceny Pavla Kouteckého

2023
Ústí nad Labem / Česká republika
Cena Pavla Kouteckého pro krátkometrážní dokument
udělena 6. 10. 2023 na slavnostním zahájení 6. mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Elbe Dock spolu s Sarah Lomenovou

Vítěz

Festival: Arts&Film Telč 2012 – 8. mezinárodní filmový festival evropského umění

2012
Telč / Česká republika
1. místo ve IV. kategorii Film Future 3000 kolekci krátkých filmů FAMU (Maximální nosnost, r. Edita Kainrathová, 2009), Moje sestra (r. Lukáš Hrdý, 2010) a Spojení (r. Vladimír Kovář, 2012).

Vítěz

Festival: 14. mezinárodní festival filmových škol Mnichov

1994
Mnichov / Spolková republika Německo
Cena za nejzajímavější školní program
udělená za kolekci filmů FAMU Barevná etuda Štěpána Kučery, Celnice, Jedna setina, Štace, V den psa a Zahrádka ráje

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Přehlídka: 10. dny krátkého filmu Karlovy Vary

1969
Karlovy Vary / Československo
Čestná adresa poroty
Pukrylukri (Putování Kryštofa, Lucinky a Kristýny do celýho světa)
udělena za soubor studijních filmů Čtyři osudy v kufru, Žít pro stáří, Čo ja o tom viem alebo Záznam o sklamaní, Black and White, Perpetuum mobile, Poslední věci člověka a Pukrylukri

Vítěz

Festival: 9. mezinárodní filmový festival San Sebastián

1961
San Sebastián / Španělsko
Čestné uznání
Sál ztracených kroků
uděleno v rámc nesoutěžní Přehlídky školních filmů

Vítěz

Festival: 6. světový festival mládeže a studentstva Moskva

1957
Moskva / Svaz sovětských socialistických republik
I. místo v soutěži filmových škol

Vítěz

Festival: 5. světový festival mládeže a studentstva Varšava

1955
Varšava / Polsko
Čestná adresa za nejlepší sestavu studentských filmů
za nejlepší sestavu filmů a nejlepší profesionální práce

Vítěz

Akce: Cena filmových kritiků za rok 1949

1950
Praha / Československo
Cena filmových kritiků
za dosavadní úsilí o zajištění nových filmových pracovníků