Běla Jurdová

Actress

Date of birth

05.10.1919

Place of birth

Plzeň, Československo

Date of death

15.08.2009

Place of death

Praha, Česká republika

Alternative names

Běla Blažková (rodné jméno)

Filmography

Halt, or I’ll Miss!

1998

Cast

Role: vesnická žena

Fanny

1995

Cast

Young Girls, Crazy Guys

1989

Cast

Role: žena v okně

My Daughter’s Surgery

1986

Cast

Role: zdravotnice

Blockbuster

1980

Dubbing

Role: hlas uklízečky na Barrandově
Role: hlas drezérky psů
Role: hlas staré vesničanky/hlas prodavačky v řeznictví/hlas návštěvnice kina

Waiter, Scarper!

1980

Dubbing

Role: hlas šatnářky ve Špindlerově Mlýně

The Clockmaker’s Honeymoon in the Coral Sea

1979

Cast

Role: rázná žena

Adela Has Not Had Supper Yet

1977

Cast

Role: dáma

We See Eye-to-Eye at Last!

1976

Cast

Role: učitelka v lázních

Anna, Jana’s Sister

1975

Cast

Role: učitelka

The Girl on the Broom

1971

Cast

Role: učitelka

Men about Town

1969

Cast

Role: návštěvnice v Diplomat Grillu

Three Young Angels

1964

Cast

Role: pokladní v Savoyi

Birds of Passage

1961

Cast

Role: knihovnice Marie, Balvínova žena

A Little Lupin's Investigation

1960

Cast

Role: zdravotní sestra

Fitters

1960

Cast

Role: pokladní Růžena, Frantova sestra

Dařbuján and Pandrhola

1959

Cast

Role: Markýtka, Dařbujánova žena

Today for the Last Time

1958

Cast

Role: Božka, Maškova žena

Leave It to Me

1955

Cast

Role: sekretářka Anči

Doggy and the Four

1954

Cast

Role: prodavačka v hračkářství

The End of Ghosts

1952

Cast

Role: sekretářka ředitele sklárny

Holiday with Angel

1952

Cast

Role: kulturní referentka Lída Višňáková

The Misfit Figure

1951

Cast

Role: učitelka

Way Leading to Happiness

1951

Cast

Role: redaktorka Šímová

Karhan's Team

1950

Cast

Role: revolverářka Vlasta, důvěrnice ROH

Motorbike

1949

Cast

Role: dělnice a závodnice Máňa Kolářová

Today at Half Past Ten

1949

Cast

Role: Klimešova žena

The Return Home

1948

Cast

Role: četařka Stáňa

The Village Revolt

1948

Cast

Role: Manča, dcera Harazimových

Matouš the Cobbler

1948

Cast

Role: Růžena zvaná Růza, Kykalova dcera a Macháčkova pozdější žena

The Silent Barricade

1948

Cast

Role: dcera Koubova bratra

Border Guards

1947

Cast

Role: Anežka Vašutová

Presentiment

1947

Cast

Tales by Čapek

1947

Cast

Role: žena s kočárkem

The Ring

1944

Cast

Role: dívka okopávající růže

Awards

Vítěz

Event: Ceny Senior Prix ´94

1994
Praha / Czech Republic