Nataša Gollová

Actress

Date of birth

27 February 1912

Place of birth

Brno, Rakousko-Uhersko

Date of death

29 October 1988

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Nataša Helena Štěpánka Hodáčová (rodné jméno), Nataša Konstantinová (provdaná), Ada Goll (pseudonym)

Filmography

Terminus

1981

Cast

Role: Anička

Friday Is No Holiday

1979

Cast

Role: vrátná Tempochronu

Hurly-Burly on the E-4 Road

1979

Cast

Role: Hana Lišková, Karlíkova teta

Dear Aunts and Me

1974

Cast

Role: slečna Františka Toufarová zvaná Fany

The Guard

1970

Cast

Role: cukrářka Mašková

The Star

1969

Cast

Role: herečka Ludmila Urbánková

Case for the New Hangman

1969

Voice byCast

Role: hlas ženy v kroji, druhé přísedící
Role: referentka

Fabricius and Zuzana /Prague Nights/

1968

Cast

Role: tlumočnice

The Cremator

1968

Cast

Role: madam v masérském salonu

The Girl with Three Camels

1967

Cast

Role: Havlova družka

The Ceremony

1966

Cast

Role: hostitelka

The Phantom of Morrisville

1966

Cast

Role: lady Whiteová, majitelka útulku pro nenapravitelné zločince

Searching

1965

Cast

Role: slečna, Pavlova družka

The Comedy with Mr Klika

1964

Cast

Role: Evelyna, Magdina matka, vedoucí obchodu sklo-porcelán

Three Young Angels

1964

Cast

Role: Suchánková

The Boy and the Deer

1962

Cast

Role: učitelka

Fitters

1960

Cast

Role: zdravotní sestra v porodnici

The Circle

1959

Cast

Role: Andulčina matka

The First Prize

1958

Cast

Role: Vackova manželka

In a Fix

1956

Cast

Role: Žofie, Mackova žena

Something Has Changed Here

1955

Cast

Role: zdravotní sestra Anička

Doggy and the Four

1954

Cast

Role: Marie Prouzová

The Emperor's Baker – The Baker's Emperor

1951

Cast

Role: Kateřina alias umělá žena Sirael

Fond Dream

1943

Cast

Role: Žofka, dcera Stárkových

Happy Journey

1943

Cast

Role: prodavačka Fanynka

Enchanted

1942

Cast

Role: Lenka Bártová, schovanka Hojtašových

The Blue Star Hotel

1941

Cast

Role: dědička Zuzana Nedbalová

The Glove

1941

Cast

Role: Mařenka Berková

Sweet Person

1941

Cast

Role: Polda Krušinová

Big Dam

1941

Cast

Role: učitelka Marina

May Fairy Tale

1940

Cast

Role: Helenka

Finally Alone

1940

Cast

Role: Marta Dvořáková dcera paní Hábové

Window to Heaven

1940

Cast

Role: Slávinka Salavová zvaná Inka

The Catacombs

1940

Cast

Role: Irena, dcera ředitele Kryštofa

Examples Work Wonders

1939

CastSinger

Role: studentka práv Jiřina, vnučka Bártlové

Eva Fools Around

1939

Cast

Role: Eva Norová alias Eva Norbertová

We Are Studying Outside the School!

1939

Cast

Role: profesorka Hanáková

Kristian

1939

Cast

Role: Mařenka, Novákova žena

Macoun the Tramp

1939

Cast

Role: Američanka Lilian

Girl In Blue

1939

Cast

Role: vdova Růžena Smutná

Líza's Good Fortune

1939

Cast

Role: jeptiška Mater Filomena

In Temptation

1938

Cast

Role: Mary, Kolárova dcera

Zborov

1938

Cast

Role: ošetřovatelka

Our Eleven

1936

Cast

Role: Nina, Horova dcera

Childless

1935

Cast

Role: Eva Halerová

The "Ideal" Schoolmaster

1932

Cast

Role: septimánka

Awards

Vítěz

Event: Anketa České televize – Hvězda mého srdce (nejoblíbenější herec a herečka)

2008
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Pamětní medaile k 70. výročí československé kinematografie

1968
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Národní ceny za umění filmové

1941
Praha / Czechoslovakia
May Fairy Tale

Vítěz

Event: Národní ceny za umění filmové

1941
Praha / Czechoslovakia
The Glove

Vítěz

Event: Národní ceny za umění filmové

1941
Praha / Czechoslovakia
Sweet Person

Vítěz

Event: Národní ceny za umění filmové

1941
Praha / Czechoslovakia
The Blue Star Hotel

Vítěz

Event: Anketa deníku Večer – O nejlepší český film roku 1939 a o nejoblíbenější českou filmovou herečku a herce

1940
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Anketa deníku Večer – O nejlepší český film roku 1939 a o nejoblíbenější českou filmovou herečku a herce

1940
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Anketa deníku Večer – O nejlepší český film roku 1939 a o nejoblíbenější českou filmovou herečku a herce

1940
Praha / Czechoslovakia
Eva Fools Around