Jiřina Jirásková

Actress, Director

Date of birth

17.02.1931

Place of birth

Praha, Československo

Date of death

07.01.2013

Place of death

Praha, Česká republika

Alternative names

Jiřina Věra Hedvika Anna Jirásková (rodné jméno), Jiřina Pleskotová (provdaná)

Filmography

Don Juans

2013

Cast

Role: Jiřinka Pivoňková, Markétčina matk

Oldies but Goldies

2012

Cast

Role: Jižná

The School Trip

2012

Cast

Role: hraběnka

The Rafters

2006

Cast

Role: babička Danyho

An Angel of the Lord

2005

Cast

Role: abatyše

Fanny

1995

Cast

Role: primářka Venclovská

One Cat after the Other

1993

Cast

Role: majitelka domu Karbusická

Sun, Hay and Erotic

1991

Cast

Role: řídící Vendy Hubičková

The Time of Butterflies

1990

Cast

Role: ředitelka

Season at the ZOO

1989

Cast

Role: Josefína, Montyho žena

The Torment of Imagery

1989

Cast

Role: Artlova žena

A Story from ’88

1989

Cast

Role: Zdena Tichá, vedoucí ÚBOK

Sun, Hay and Slaps

1989

SingerCast

Role: řídící Václavka Hubičková

When It Rained in Paradise

1987

Cast

Role: babka Dočkajka

My Sinful Husband

1986

Cast

Role: chůva Jeníková

The Nurses

1983

Cast

Role: zdravotní sestra zvaná babi

The Catapulte

1983

Cast

Role: ředitelka výzkumného ústavu Anna Bromová

An Original

1983

Cast

Role: Vlasta, Pavlova první žena, Evina

Melichar the Boot

1983

Cast

Role: tělocvikářka Moutelíková

Sun, Hay and Strawberries

1983

SingerCast

Role: řídící Václavka Hubičková

Jára Cimrman, Lying Asleep

1983

Cast

Role: herečka Anežka, která není maminka ale babička

A Window's Limits

1982

Cast

Role: MUDr. Modrá

The Grape Harvest

1982

Cast

Role: Albína Brousková, Hubertova stará láska

How the World Loses Poets

1982

Cast

Role: ředitelka školy

The Christening Party

1981

Cast

Role: sekretářka Karolína

Blockbuster

1980

CastSinger

Role: skriptka

Escapes to Go Home

1980

Cast

Role: divadelní herečka

Julek

1979

Cast

Role: Samkova manželka

Devilish Honeymoon

1970

Cast

Role: Alžběta, kapitánova řidička a asistentka

On the Comet

1970

Cast

Role: Ester, hrnčířova žena

I, the Distressing God

1969

Cast

Role: rozvedená paní Štenclová

Men about Town

1969

CastSinger

Role: bývalá modelka Marcela

A Flirt with Miss Stříbrná

1969

Cast

Role: redaktorka Dáša Blumenfeldová

Case for the New Hangman

1969

Cast

Role: Tadeášová

Our Crazy Family

1968

Cast

Role: maminka Solničková

How to Get Rid of Helen

1967

Cast

Role: Viki, redaktorka ženského vysílání

The House of Lost Souls

1967

Cast

Role: MUDr. Radka Dvořáková

Pipes

1966

Dubbing

Role: hlas Mary

Grandpa, Kylian and I

1966

Cast

Role: MUDr. Karpíšková, Jožánkova matka

Hotel for Strangers

1966

Cast

Role: správcova žena Marie

Searching

1965

Cast

Role: Helena, Michalova matka

Ninety in the Shade

1965

Cast

Role: Věra, Alenina sestra

Carp

1964

Cast

Role: maminka

When Men Cry

1964

Cast

Role: Marie Teperová, Oldova maminka

Gambit

1964

Dubbing

Role: hlas tanečnice Blanky

Courage for Every Day

1964

Cast

Role: Olina, redaktorova žena

The Chintamani Carpet and a Swindler

1964

Cast

Role: překladatelka

Einstein contra Babinský

1963

CastSinger

Role: písařka Dáša, později Josefova žena

Party Shoes

1961

Cast

Role: Marta

Looking the People Full in the Face

1961

Cast

Role: úřednice Olga Valentová

Every Penny Counts

1961

SingerCast

Role: učitelka Pazderová

Skid

1960

Cast

Role: artistka Luisa Kopacek

Visit

1959

Dubbing

Role: hlas manželky

Day Comes After Night

1955

Cast

Role: Jiřinina kamarádka

A Tailor's Tale

1953

Cast

Role: krejčová Tonička Rousová

Awards

Nominace

Event: 3. ceny české filmové kritiky

2013
Praha / Czech Republic
Oldies but Goldies

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Oldies but Goldies

Vítěz

Festival: 35. festival české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu Nové Město nad Metují

2013
Nové Město nad Metují / Czech Republic

Vítěz

Event: 11. ročník celostátní rozhlasové ankety Šarmantní osobnost roku 2006

2007
Hradec Králové / Czech Republic

Vítěz

Festival: 28. festival české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu Karma Nové Město nad Metují

2006
Nové Město nad Metují / Czech Republic

Vítěz

Festival: 2. Finále Plzeň

1969
Plzeň / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Ceny Národního výboru hlavního města Prahy za rok 1966

1967
Praha / Czechoslovakia