Marcela Pittermannová

scenáristka, vedoucí tvůrčí/výrobní skupiny, dramaturgyně

Datum narození

03.03.1933

Místo narození

Písek, Československo

Alternativní jména

Marcela Šimáčková (rodné jméno)

Filmografie

Mazel a tajemství lesa

2021

Dramaturgie

Čertí brko

2018

Dramaturgie

Křižáček

2017

Dramaturgie

Hořící keř

2013

Dramaturgie

Nejkrásnější hádanka

2008

Dramaturgie

Kruh

2001

Dramaturgie

Z pekla štěstí 2

2001

Dramaturgie

Princezna ze mlejna 2

2000

Dramaturgie

Hurá na medvěda!

2000

Dramaturgie

Z pekla štěstí

1999

Dramaturgie

Barrandov Biografia

Zapomenuté světlo

1996

Dramaturgie

Princezna ze mlejna

1994

Dramaturgie

Potkal jsem ho v zoo

1994

Dramaturgie

Čarodějky z předměstí

1990

Výrobní skupina

vedoucí 4. tvůrčí skupiny

Útěk s Cézarem

1990

Výrobní skupina

vedoucí 4. tvůrčí skupiny

Můj přítel d’Artagnan

1989

Výrobní skupina

vedoucí 4. tvůrčí skupiny

Bizon

1989

Výrobní skupina

vedoucí 4. tvůrčí skupiny

Království za kytaru

1989

Výrobní skupina

vedoucí 4. tvůrčí skupiny

Jestřábí moudrost

1989

Výrobní skupina

vedoucí 4. tvůrčí skupiny

Dynamit

1989

Výrobní skupina

vedoucí 4. tvůrčí skupiny

Blázni a děvčátka

1989

Výrobní skupina

vedoucí 4. tvůrčí skupiny

Nefňukej, veverko!

1988

DramaturgieVýrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Pražské tajemství

1988

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Veverka a kouzelná mušle

1988

Výrobní skupina

vedoucí 4. tvůrčí skupiny

Uf-oni jsou tady

1988

Výrobní skupina

vedoucí 4. tvůrčí skupiny

Pan Tau

1988

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Horká kaše

1988

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Dotyky

1988

Výrobní skupina

vedoucí 4. tvůrčí skupiny

Moře začíná za vsí

1987

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Náhodou je príma!

1987

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

O zatoulané princezně

1987

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Páni Edisoni

1987

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Kam, pánové, kam jdete?

1987

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

O princezně Jasněnce a létajícím ševci

1987

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Kdo se bojí, utíká

1986

DramaturgieVýrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Veselé vánoce přejí chobotnice

1986

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Chobotnice z II. patra

1986

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Bloudění orientačního běžce

1986

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Vlčí bouda

1986

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Hry pro mírně pokročilé

1986

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Kam doskáče ranní ptáče

1986

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Hledám dům holubí

1985

Dramaturgie

Pohádka o Malíčkovi

1985

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Mezek

1985

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

S čerty nejsou žerty

1984

DramaturgieVýrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny /dokončení/

Rumburak

1984

Dramaturgie

Kukačka v temném lese

1984

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Vyhrávat potichu

1984

Výrobní skupina

vedoucí 4. dramaturgicko-výrobní skupiny

Lucie, postrach ulice

1983

Dramaturgie

Bota jménem Melichar

1983

Dramaturgie

...a zase ta Lucie!

1983

Dramaturgie

Dva kluci v palbě

1983

Dramaturgie

Třetí princ

1982

Dramaturgie

Mrkáček Čiko

1982

Dramaturgie

Kouzelné dobrodružství

1982

Dramaturgie

Malinový koktejl

1982

Dramaturgie

Poslední propadne peklu

1982

Dramaturgie

Pohádka o putování

1982

Dramaturgie

Zakázaný výlet

1981

Dramaturgie

Monstrum z galaxie Arkana

1981

Dramaturgie

Divoký koník Ryn

1981

Dramaturgie

Prázdniny pro psa

1980

Dramaturgie

Krakonoš a lyžníci

1980

Dramaturgie

Julek

1979

Dramaturgie

Brontosaurus

1979

Dramaturgie

Panna a netvor

1978

Dramaturgie

Nechci nic slyšet

1978

Dramaturgie

Kočičí princ

1978

Dramaturgie

Filmové studio Barrandov

Leť, ptáku leť!

1978

Dramaturgie

Deváté srdce

1978

Dramaturgie

Čekání na déšť

1978

Dramaturgie

Jak se točí Rozmarýny

1977

Dramaturgie

Jak se budí princezny

1977

Dramaturgie

Odysseus a hvězdy

1976

Dramaturgie

Malá mořská víla

1976

Dramaturgie

Jakub

1976

Dramaturgie

Borisek malý seržant

1975

Dramaturgie

Páni kluci

1975

Dramaturgie

Anna, sestra Jany

1975

Dramaturgie

Kvočny a Král

1974

Dramaturgie

Velké trápení

1974

Dramaturgie

Robinsonka

1974

Dramaturgie

Dobrodružství s Blasiem

1974

Dramaturgie

Údolí krásných žab

1973

Dramaturgie

Přijela k nám pouť

1973

Dramaturgie

Adam a Otka

1973

Dramaturgie

Pan Tau to zařídí

1972

Dramaturgie

Pan Tau v cirkusu

1972

Dramaturgie

Hledá se pan Tau

1972

Dramaturgie

Pan Tau a tisíc kouzel

1972

Dramaturgie

O Sněhurce

1972

Dramaturgie

Vlak do stanice Nebe

1972

Dramaturgie

6 medvědů s Cibulkou

1972

Dramaturgie

Panter čeká v 17,30

1971

Dramaturgie

Karlovarští poníci

1971

Dramaturgie

Dívka na koštěti

1971

Dramaturgie

Pan Tau a taxikář

1971

Dramaturgie

Pan Tau a Claudie

1970

Dramaturgie

Pan Tau a neděle

1970

Dramaturgie

Pan Tau na horách

1970

Dramaturgie

Pan Tau přichází

1970

Dramaturgie

Pan Tau naděluje

1970

Dramaturgie

Lucie a zázraky

1970

Dramaturgie

Jsem nebe

1970

Dramaturgie

Pan Tau jde do školy

1969

Dramaturgie

Pan Tau a samá voda

1969

Dramaturgie

Tony, tobě přeskočilo

1969

Dramaturgie

Červená kůlna

1968

Dramaturgie

Pět holek na krku

1967

Dramaturgie

Malé letní blues

1967

Dramaturgie

Dědeček, Kyliján a já

1966

Dramaturgie

U telefonu Martin

1966

Dramaturgie

Martin a devět bláznů

1966

Dramaturgie

Káťa a krokodýl

1965

Dramaturgie

Ztracená tvář

1965

Dramaturgie

Volejte Martina

1965

Dramaturgie

Kapr

1964

Dramaturgie

Podvodnice

1964

Dramaturgie

Magdalena

1964

Dramaturgie

Za pět minut sedm

1964

Dramaturgie

Táto sežeň štěně

1964

Dramaturgie

Ocenění

Vítěz

Festival: 5. mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST

2012
Horšovský Týn/Plzeň/Dobřany / Česká republika
Zlatá rafička za celoživotní přínos nejen dětské kinematografii

Vítěz

Festival: 3. filmový festival plzeňských dětí – FILMÁK ’97

1997
Plzeň / Česká republika
FILMÁK – Cena filmového klubu dětí
udělená za dlouholetý přínos v tvorbě pro děti