Marta Májová

Actress

Date of birth

13.06.1881

Place of birth

Praha, Rakousko-Uhersko

Date of death

04.12.1970

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Marta Marie Mayerová (rodné jméno), Marta Bebrová (provdaná)

Filmography

Wranglers

1963

Cast

Role: Kohoutova žena

The Day the Trees Will Bloom

1961

Cast

Role: host na svatbě

May Stars

1959

Cast

Role: stařenka

Three Wishes

1958

Cast

Role: starší žena u televizoru

Life Is at Stake

1956

Cast

Role: žena na ulici

The Strakonice Bagpiper

1955

Cast

Role: chůva Zuliky

From My Life

1955

Cast

Role: žena v davu u Národního divadla

A Hussite Warrior

1955

Cast

Role: zajatá jeptiška

Music from Mars

1954

Cast

Role: tleskající divačka v první řadě

Jan Hus

1954

Cast

Role: měšťka

Moon over the River

1953

Cast

Role: manželka abiturienta

They Come from the Dark

1953

Cast

Role: matka Václava Kováře

A Ditty for a Penny

1952

Cast

Role: posluchačka na koncertě

Mikoláš Aleš

1951

Cast

Role: dáma na Žofíně

The Herald of Dawn

1950

Cast

Role: Wallisová, žena purkrabího

Motorbike

1949

Cast

Role: babka s chrastím

The 1848 Revolutionary Year

1949

Cast

Role: žena ve sklepě

The Return Home

1948

Cast

Role: domovnice vytírající schody

Distant Journey

1948

Cast

Role: Ascherová, žena v židovské nemocnici/vězeňkyně v Terezíně

The Red Lizard

1948

Cast

Role: zákaznice v lékárně

The Portrait

1947

Cast

Role: dáma

Sign of the Anchor

1947

Cast

Role: žena v obecenstvu

When You Return

1947

Cast

Role: žena v baru

Nikola Šuhaj

1947

Cast

Violin and Dream

1946

Cast

Role: hraběnka Marie Adéla z Vrbna

The River Is Performing Magic

1945

Cast

Role: Kutinová, host na večírku

The Blue Veil

1941

Cast

Role: návštěvnice terasy Radiopaláce

Eva Fools Around

1939

Cast

Role: Emilie, Záhorského žena

School Is the Foundation of Life

1938

Cast

Role: Anna, manželka ředitele gymnázia

A Hearth Without a Fire

1937

Cast

Role: Miroslava Kristenová

Working Women

1937

Cast

Role: Marie Elsa Marková, matka Ing. Marka

The Girl Behind the Shop Window

1937

Cast

Role: spisovatelka Jarmila Kotrbová-Židlická

A Little Street in Paradise

1936

Cast

Role: správkyně sirotčince

Childless

1935

Cast

Role: Halerova žena, Evina matka

Maryša

1935

Cast

Role: Strouhalka

Hero for a Night

1935

Cast

Role: majitelka květinářství

The Robber

1931

Cast

Role: profesorova žena

Poor Girl

1929

Cast

Role: matka Jiřinky, snoubenky Klementa Bořického

For Love

1928

Cast

Role: Oskarova matka

The Story of Simple Simon

1926

Cast

Role: majitelka sklárny Hovorková

Josef Kajetán Tyl

1925

Cast

Role: spisovatelka Božena Němcová

The Love of Miss Věra

1922

Cast

Role: Věřina matka

On the Steep Hill

1921

Cast

Role: žena ve smutku, matka

Two Mothers

1920

Cast

In Honour of the Victorious

1920

Cast

Role: Drahotova sestra Věra