Jiří Steimar

Actor

Date of birth

24.04.1887

Place of birth

Praha, Rakousko-Uhersko

Date of death

16.12.1968

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Jiří Josef Steimar (rodné jméno)

Filmography

The Marathon

1968

Cast

Role: starý muž na balkoně

The Detour

1968

Cast

Role: Němec Kubitzek

Happy End

1967

Cast

Role: soudce

How I Stole a Million

1967

Cast

Role: strýček

Who Wants to Kill Jessie?

1966

Cast

Role: delegát profesor Alfonso

Lemonade Joe

1964

Cast

Role: výrobce limonád Kolalok, otec Joea

Between You and Me Who Are Thieves

1963

Cast

Role: předseda komise

Every Penny Counts

1961

Cast

Role: Müller, účastník spiritistické seance

The Day the Trees Will Bloom

1961

Cast

Role: učitel

In a Fix

1956

Cast

Role: předseda soudu Jaroslav Souček

Don't Annoy Me, Christina!

1956

Cast

Role: malíř Duchek

From My Life

1955

Cast

Role: ředitel divadla Franz Thomé

A Hussite Warrior

1955

Cast

Role: komoří krále Václava IV.

Jan Hus

1954

Cast

Role: komoří krále Václava IV.

Hawk Versus Turtle-Dove

1953

Cast

Role: továrník hrabě Supovský

Mikoláš Aleš

1951

Cast

Role: herec František Ferdinand Šamberk

The Herald of Dawn

1950

Cast

Role: hodinář Dietrich

Mr Novák

1949

Cast

Role: lékař

Nikola Šuhaj

1947

Cast

Role: představitel vlády

Violin and Dream

1946

Cast

Role: baron Astfeld, Henriettin otec

The Dancing Girl

1943

Cast

Role: ředitel drážďanské opery Walter

Enchanted

1942

Cast

Role: ředitel divadla Hájek

Gabriela

1941

Cast

Role: Štěpánův společník Michal

From the Czech Mills

1941

Cast

Role: statkář Hrubý

The Prague Boozer

1941

Cast

Role: advokát JUDr. Uhlíř

Adam and Eva

1940

Cast

Role: továrník Felix Kavalír

The Masked Lover

1940

Cast

Role: Albert hrabě Angely

The Virgin

1940

Cast

Role: architekt Kacík

Women in Waiting

1940

Cast

Role: baron

Life Is Beautiful

1940

Cast

Role: nakladatel Arnošt Hartl

The Rapids

1940

Cast

Role: podnikatel Regner

For a Friend

1940

Cast

Role: primář nemocnice

Examples Work Wonders

1939

Cast

Role: MUDr. Kosina, přítel paní Bártlové

Her Sin

1939

Cast

Role: generální ředitel banky

Muted Lips

1938

Cast

Role: ředitel Rudolf Doucha

The Way of the Cross

1938

Cast

Role: vikář

Silver Cloud

1938

Cast

Role: továrník Marat

Heroes of the Frontier

1938

Cast

Role: major pohraničního vojska

The Klapzuba's Eleven

1938

Cast

Role: stavitel ing. J. Bína, předseda S. K. Meteoru

Mother-Hen

1937

Cast

Role: poslanec Jaroslav Topol, druhý muž Míly

Jan Výrava

1937

Cast

Role: hrabě Roveredo

Working Women

1937

Cast

Role: továrník Rybar

The Light of His Eyes

1936

Cast

Role: prezident železáren Jan Nor

Sweet Sixteen

1936

Cast

Role: generální ředitel Rudolf Marten, Evin otec

Heart at Dusk

1936

Cast

Role: šéflékař v porodnici

The End of Vacation

1935

Cast

Role: otec

One Should Know

1935

Cast

Role: lékař

A Woman Who Knows What She Wants

1934

Cast

Role: Alexander Rón, bývalý manžel Manon

The Vagaries of Youth

1933

Cast

Role: vládní rada Karel Minařík

A Thousand for One Night

1932

Cast

Role: řidič u Roudenského Karel

The Summer Camp of Young Dreams

1931

Cast

Role: bankéř Sychra

The Laughing Woman

1931

Cast

Role: právní zástupce Jan Farrland

The Affair of Colonel Redl

1931

Cast

Role: náčelník ruské tajné špionážní služby v Petrohradě

St. Wenceslas

1929

Cast

Role: kníže český Vratislav, Václavův a Boleslavův otec

Eve's Sin

1919

Cast

Role: kapitán

Beautiful Kaťa

1919

Cast

Role: carský důstojník

American Duel

1913

Cast

Role: manžel

Estrella

1913

Cast

Awards

Vítěz

Event: Čestný titul Národní umělec

1968
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Státní ceny

1933
Praha / Czechoslovakia