Oldřich Nový

Actor, Translator, Pedagogue, Singer, Lyricist, Theatre Entrepreneur, Director, Librettist

Date of birth

07.08.1899

Place of birth

Praha, Rakousko-Uhersko

Date of death

15.03.1983

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Oldřich Albin Nový (rodné jméno), Oldřich Greckij (pseudonym), Olda Greckij (pseudonym), Novas Oldas (pseudonym), ý (šifra autora), N (šifra autora), ON (šifra autora)

Filmography

Jiří Suchý – Tackling Life with Ease

2019

SingerPerformers

archivní záběry

Starring Oldřich Nový

1980

Voice byWriter of LyricsSinger

Role: hlas ze záznamu, on sám

The Singing Film

1972

Singer

Men about Town

1969

CastSinger

Role: knihovník Dvorský, emeritní profesor tance

The Tempo of the First Love

1966

Cast

Role: ředitel Altschul

The Phantom of Morrisville

1966

Narrated byCastSinger

Role: sir Hanibal Morris/hudebník Emil

Alibi on the Lake

1965

Cast

Role: fotograf Laufr

Kate and the Crocodile

1965

Cast

Role: elegán s deštníkem

Lost Years

1965

Cast

Role: brigádník Carbol, bývalý zubař

The Fortune-Teller

1963

Cast

Role: účetní Čeněk Šlik zvaný Věštěc

Two Men from another World

1962

CastSinger

Role: profesor hudby Pavel Fořt/Čechoameričan Petr Fonda, Pavlovo dvojče

Where an Alibi Is Not Everything

1961

Cast

Role: ředitel hotelu Jindřich Kraus

A White Slide

1960

Cast

Role: starožitník Jan Horák, Mariin býva

The Secret of a Handwriting

1958

Cast

Role: starožitník František Karas

The Golden Spider

1956

Cast

Role: barman Charlie

Leave It to Me

1955

Cast

Role: sazeč Jaroslav Patočka

Something Has Changed Here

1955

CastNarrated by

Role: pacient Josef Malík

Music from Mars

1954

SingerCast

Role: skladatel Jiří Karas, patron souboru

A Woman as Good as Her Word

1952

CastCooperationSingerCreative GroupOriginal StoryScreenplayWriter of Lyrics

Role: zlepšovatel Ludvík Zach

umělecká spolupráce
vedoucí dramaturgické skupiny

Wonder-working Hat,The

1952

Creative Group

vedoucí dramaturgické skupiny

A Ditty for a Penny

1952

Creative Group

vedoucí dramaturgické skupiny

The Pike in a Fish Pond

1951

CooperationCreative Group

umělecká spolupráce
vedoucí X. tvůrčího kolektivu

The Poacher's Foster Daughter

1948

CastSinger

Role: milionář René Skalský

The Antlers

1947

Cast

Role: Viktorin

Only a Step

1945

CastScreenplaySinger

Role: herec Gustav Allan/sportovec Jan Kaliba, Allanův dublér

Skeleton Key

1944

Cast

Role: spisovatel detektivek Gabriel Anděl

Saturday

1944

Cast

Role: průmyslník Richard Herbert

The Fourteenth at the Table

1943

DirectorSinger

Valentin the Kind

1942

Cast

Role: úředník Valentin Plavec

Men Don't Age

1942

Original Story

Sweet Person

1941

Cast

Role: Viktor Bláha, redaktor Lokálního hlasatele

The Blue Star Hotel

1941

Cast

Role: Vladimír Rychta-Rohan

Life Is Beautiful

1940

CastSinger

Role: spisovatel Jan Herold

The Minister's Girlfriend

1940

SingerCast

Role: Jan, syn Hrubých

Munchhausen

1940

Cast

Role: tajemník Arnošt Benda, manžel Karly

Kristian

1939

CastSinger

Role: úředník Alois Novák alias pan Kristian

The Reluctant Grandfather

1939

Cast

Role: továrník Richard Osten

Eva Fools Around

1939

SingerCast

Role: Michal Nor alias hrabě Johny Camel, Evin bratr

Girl In Blue

1939

SingerScreenplayCast

Role: notář JUDr. Jan Karas

Captive Voice

1939

PerformersSinger

The Third Ringing

1938

SingerCast

Role: JUDr. Jan Hudec, advokátní koncipient

Grounds for Divorce

1937

CastSinger

Role: hudební skladatel Pavel Bertl

Lawyer Věra

1937

SingerCast

Role: Petr Kučera zvaný Tygr, vlastním jménem Petr Raboch

The False Pussycat

1937

Cast

Role: MUDr. Vladimír Přelouč

Delightful Story

1936

Cast

Role: Jaroslav Nerad, Járův otec

Camel Through the Eye of a Needle

1936

Cast

Role: komorník u Vilímů Alfons

On the Green Meadow

1936

SingerCast

Role: sňatkový podvodník Gustav Horowitz

Minx

1936

Cast

Role: hrabě Antonio Moretti alias Josef Hřebík

Wild Night

1934

CastSinger

Role: lupič gentleman zvaný Monoklfredy

The Mysterious Beauty

1922

Cast

Role: Petr Stamati

Awards

Vítěz

Event: Anketa České televize – Hvězda mého srdce (nejoblíbenější herec a herečka)

2008
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Čestné diplomy Za záslužnou práci pro rozvoj československé socialistické kinematografie

1980
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Titul Zasloužilý pracovník československé kinematografie

1979
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Pamětní medaile k 70. výročí československé kinematografie

1968
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Pamětní medaile k 20. výročí zestátnění Československého filmu

1965
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Čestný titul Zasloužilý umělec

1957
Praha / Czechoslovakia