Dana Medřická

Actress

Date of birth

11.07.1920

Place of birth

Praha, Československo

Date of death

21.01.1983

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Dana Vydrová (1. provdaná), Dana Preciosa Ugarte (2. provdaná), Dáňa Čechová (pseudonym)

Filmography

Fandy, oh Fandy!

1983

Cast

Role: Fandyho maminka

The Girl with a Sea-Shell

1980

Cast

Role: sociální pracovnice Humlová

Half of a House without a Bridegroom

1980

Cast

Role: teta Heda, Aloisova sestra

The Day Dawned All the Night

1980

Cast

Role: vrchní sestra

A Solo for an Old Lady

1978

SingerCast

Role: úřednice Věra Pechlátová, Irenina dcera

Fifty-Six Hours of Truancy

1977

Cast

Role: Štuková, matka Jiřího

Flying Saucers over our Village

1977

Cast

Role: Eliška, Doktorova žena

Summer Spent with a Cowboy

1976

Cast

Role: Doubravčina babička

Piano Player’s Night

1976

Cast

Role: šatnářka Helena Mráčková

The Day for My Love

1976

Cast

Role: Petrova matka

The Theme: Love

1975

Cast

Role: Marie, Havránkova žena

Radúz and Mahulena

1970

Cast

Role: královna Nyola, Radúzova matka

Who Wants to Kill Jessie?

1966

Cast

Role: docentka somniologie Růženka Beránková

The Return of the Prodigal Son

1966

Cast

Role: Olga, manželka lékaře

Trailer Folk

1966

Cast

Role: Gruzínka, matka Niny

The Wild Girl

1965

Voice byNarrated by

Role: hlas mladé ženy

The All Souls' Day Story

1964

Cast

Role: Petronila Konopková rozená Slejšková, Konopkova žena

Railwaymen

1963

Narrated by

Ikarie XB 1

1963

Cast

Role: socioložka Nina Kirová

Two Men from another World

1962

Cast

Role: Pavlína, Fořtova žena

Life without a Guitar

1962

Cast

Role: Věřina matka

Little Bobeš in Town

1962

Cast

Role: Bobšova matka

The Tourist

1961

Cast

Role: hostinská Věra

Every Penny Counts

1961

Cast

Role: žena v ložnici

Little Bobeš

1961

Cast

Role: Bobešova matka

A Black Saturday

1960

Cast

Role: hostinská Věra Rezková

Three Tons od Dust

1960

Cast

Role: Jarmila, Zástěrova žena

People Like You

1960

Cast

Role: lékařka Jiřina, Rudolfova žena

The Plain Old Maid

1959

Cast

Role: účetní revizorka Hana Kalvodová

Scars of the Past

1958

Cast

Role: písařka Vilma Hádlová

Young Bear-Leaders

1957

Cast

Role: zaměstnankyně v ZOO Burešová

The Bus Leaves at 1.30

1957

Cast

Role: Veselá

Labakan

1956

Cast

Role: sultánka Zoraida

The Best Man

1954

Cast

Role: majitelka módního salonu Malvína Kolenatá

Moon over the River

1953

CastSinger

Role: Slávka, dcera Hlubinových

They Come from the Dark

1953

Cast

Role: Růžena, Junkova dcera, Kovářova milá

Mikoláš Aleš

1951

Cast

Role: Marina Kailová, Alešova pozdější žena

Operation B

1951

Cast

Role: agentka Polana vlastním jménem Juditta Werner alias Anička

In the Penalty Area

1950

Cast

Role: Vlasta Havlová, Cimberova snoubenka

Number Seventy-Two

1948

Cast

Role: vězeňkyně Marta Kulišová/herečka Dana Medřická

Getting On in the World

1948

Cast

Role: manikýrka Hermína, Klikova a Kubátova milenka

White Darkness

1948

Cast

Role: Helena

He Was a Czech Musician

1947

Cast

Role: Fanka

Border Village

1947

Cast

Role: servírka

The 13th Police Station

1946

Cast

Role: prostitutka Františka Brabcová zvaná Fróny

The Avalanche

1946

Cast

Role: květinářka, vdova Bendová

The Breach

1946

Cast

Role: číšnice Katy

Gamekeepers in Black

1944

CastSinger

Role: Žofka Dymáková

Premonition

1944

Cast

Role: Božka, Aloisova snoubenka

The Respectable Women of Pardubice

1944

Cast

Role: Drobná, Drobného žena

Sturdy as a Rock

1943

Cast

Role: kantýnská Anka Halíková

Awards

Vítěz

Event: Anketa České televize – Hvězda mého srdce (nejoblíbenější herec a herečka)

2008
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Anketa České televize – Největší Čech (nejvýznamnější osobnost Čech, Moravy a Slezska)

2005
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Čestné diplomy Za záslužnou práci pro rozvoj československé socialistické kinematografie

1980
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Múzy pražských diváků za rok 1969

1970
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Ceny Svazu československých divadelních umělců za sezónu 1966/67

1967
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Čestný titul Zasloužilý umělec

1966
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1957

1958
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1948
Praha / Czechoslovakia
Number Seventy-Two