Karel Feix

scenárista, vedoucí tvůrčí/výrobní skupiny, vedoucí výroby/produkce

Datum narození

01.10.1903

Místo narození

Třeboň, Rakousko-Uhersko

Datum úmrtí

30.07.1972

Místo úmrtí

Praha, Československo

Filmografie

Na kolejích čeká vrah

1970

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Ďábelské líbánky

1970

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Svatá hříšnice

1970

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Utrpení mladého Boháčka

1969

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Touha zvaná Anada

1969

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Světáci

1969

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Přehlídce velím já!

1969

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Odvážná slečna

1969

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Ezop

1969

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Třináctá komnata

1968

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Šíleně smutná princezna

1968

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Pražské noci

1968

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Nejlepší ženská mého života

1968

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Bylo čtvrt a bude půl

1968

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Ta naše písnička česká

1967

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Přísně tajné premiéry

1967

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Pension pro svobodné pány

1967

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Muž, který stoupl v ceně

1967

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Klec pro dva

1967

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Čtyři v kruhu

1967

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Ženu ani květinou neuhodíš

1966

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Vražda po našem

1966

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Poslední růže od Casanovy

1966

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Poklad byzantského kupce

1966

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Dva tygři

1966

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Dáma na kolejích

1966

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Strašná žena

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Třicet jedna ve stínu

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Škola hříšníků

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Obchod na korze

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Bílá paní

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Alibi na vodě

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Sběrné surovosti

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Starci na chmelu

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Obžalovaný

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Místo v houfu

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Limonádový Joe aneb Koňská opera

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Komedie s Klikou

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Dobrodružství s nahým klukem

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Začít znova

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Tři chlapi v chalupě

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Smrt si říká Engelchen

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Pršelo jim štěstí

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Král Králů

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Cesta hlubokým lesem

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Král komiků

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Deštivý den

1962

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Praha nultá hodina

1962

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Poslední etapa

1962

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Oranžový měsíc

1962

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Horoucí srdce

1962

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Dva z onoho světa

1962

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Florián

1961

Scénář

Labyrint srdce

1961

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Zbabělec

1961

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Taková láska

1959

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

První parta

1959

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Ošklivá slečna

1959

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Májové hvězdy

1959

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Dům na Ořechovce

1959

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Zde jsou lvi

1958

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Tři přání

1958

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

O věcech nadpřirozených

1958

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Povodeň

1958

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Hlavní výhra

1958

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Morálka paní Dulské

1958

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Vlčí jáma

1957

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Tam na konečné

1957

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Poslušně hlásím

1957

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Snadný život

1957

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Konec jasnovidce

1957

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Zlatý pavouk

1956

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Roztržka

1956

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Ztracenci

1956

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Legenda o lásce

1956

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Labakan

1956

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Jurášek

1956

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Hrátky s čertem

1956

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Hra o život

1956

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Dobrý voják Švejk

1956

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Racek má zpoždění

1950

NámětScénář

Na dobré stopě

1948

Výrobní skupina

produkční šéf V. výrobní skupiny

Hostinec „U kamenného stolu“

1948

Výrobní skupina

produkční šéf V. výrobní skupiny

Bílá tma

1948

Výrobní skupina

produkční šéf V. výrobní skupiny

Krakatit

1948

Výrobní skupina

produkční šéf V. výrobní skupiny

Vzbouření na vsi

1948

Výrobní skupina

produkční šéf V. výrobní skupiny

Němá barikáda

1948

Výrobní skupina

produkční šéf V. výrobní skupiny

Uloupená hranice

1947

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Poslední mohykán

1947

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Nikola Šuhaj

1947

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Nikdo nic neví

1947

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Jan Roháč z Dubé

1947

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Předtucha

1947

Výrobní skupina

produkční šéf V. výrobní skupiny

Muzikant

1947

Výrobní skupina

produkční šéf V. výrobní skupiny

Až se vrátíš...

1947

Výrobní skupina

produkční šéf V. výrobní skupiny

Dravci

1947

Výrobní skupina

produkční šéf V. výrobní skupiny

Nezbedný bakalář

1946

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Nadlidé

1946

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Muži bez křídel

1946

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Mrtvý mezi živými

1946

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Pancho se žení

1946

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Rozina sebranec

1945

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Počestné paní pardubické

1944

Vedoucí výroby

Žíznivé mládí

1943

Vedoucí výroby

Městečko na dlani

1942

Vedoucí výroby

Barbora Hlavsová

1942

Vedoucí výroby

Roztomilý člověk

1941

Vedoucí výroby

Pantáta Bezoušek

1941

Vedoucí výroby

Směry života

1940

Vedoucí výroby

Pelikán má alibi

1940

Vedoucí výroby

Konečně sami

1940

Vedoucí výroby

Artur a Leontýna

1940

Vedoucí výroby

Příklady táhnou

1939

Vedoucí výroby

Osmnáctiletá

1939

Vedoucí výroby

Kdybych byl tátou

1939

Vedoucí výroby

Dobře situovaný pán

1939

Vedoucí výroby

Zborov

1938

Vedoucí výroby

Ideál septimy

1938

Vedoucí výrobyScénář

Děti na zakázku

1938

NámětScénář

Rozvod paní Evy

1937

Vedoucí výroby

Jarčin profesor

1937

Vedoucí výrobyScénář

Armádní dvojčata

1937

Vedoucí výrobyNámětScénář

Manželství na úvěr

1936

Vedoucí výroby

Ocenění

Vítěz

Akce: Pamětní medaile k 20. výročí zestátnění Československého filmu

1965
Praha / Československo
Pamětní medaile k 20. výročí zestátnění Československého filmu
udělena na slavnostním zasedání k 20. výročí zestátnění československé kinematografie 30. 8. 1965 na Barrandově Československým filmem a Svazem československých divadelních a filmových umělců

Vítěz

Akce: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1948
Praha / Československo
Čestné uznání
Krakatit
v hodnotě 8 000 korun