Karel Feix

scenárista, producent

Datum narození

01.10.1903

Místo narození

Třeboň, Rakousko-Uhersko

Datum úmrtí

30.07.1972

Místo úmrtí

Praha, Československo

Filmografie

Na kolejích čeká vrah

1970
Výrobní skupina

Utrpení mladého Boháčka

1969
Výrobní skupina

Touha zvaná Anada

1969
Výrobní skupina

Světáci

1969
Výrobní skupina

Přehlídce velím já!

1969
Výrobní skupina

Odvážná slečna

1969
Výrobní skupina

Ezop

1969
Výrobní skupina

Třináctá komnata

1968
Výrobní skupina

Šíleně smutná princezna

1968
Výrobní skupina

Pražské noci

1968
Výrobní skupina

Nejlepší ženská mého života

1968
Výrobní skupina

Bylo čtvrt a bude půl

1968
Výrobní skupina

Ta naše písnička česká

1967
Výrobní skupina

Přísně tajné premiéry

1967
Výrobní skupina

Pension pro svobodné pány

1967
Výrobní skupina

Muž, který stoupl v ceně

1967
Výrobní skupina

Klec pro dva

1967
Výrobní skupina

Čtyři v kruhu

1967
Výrobní skupina

Ženu ani květinou neuhodíš

1966
Výrobní skupina

Vražda po našem

1966
Výrobní skupina

Poslední růže od Casanovy

1966
Výrobní skupina

Poklad byzantského kupce

1966
Výrobní skupina

Dva tygři

1966
Výrobní skupina

Dáma na kolejích

1966
Výrobní skupina

Strašná žena

1965
Výrobní skupina

Třicet jedna ve stínu

1965
Výrobní skupina

Škola hříšníků

1965
Výrobní skupina

Obchod na korze

1965
Výrobní skupina

Bílá paní

1965
Výrobní skupina

Alibi na vodě

1965
Výrobní skupina

Sběrné surovosti

1965
Výrobní skupina

Starci na chmelu

1964
Výrobní skupina

Obžalovaný

1964
Výrobní skupina

Místo v houfu

1964
Výrobní skupina

Limonádový Joe aneb Koňská opera

1964
Výrobní skupina

Komedie s Klikou

1964
Výrobní skupina

Dobrodružství s nahým klukem

1964
Výrobní skupina

Cesta hlubokým lesem

1963
Výrobní skupina

Začít znova

1963
Výrobní skupina

Tři chlapi v chalupě

1963
Výrobní skupina

Smrt si říká Engelchen

1963
Výrobní skupina

Pršelo jim štěstí

1963
Výrobní skupina

Král Králů

1963
Výrobní skupina

Deštivý den

1962
Výrobní skupina

Praha nultá hodina

1962
Výrobní skupina

Poslední etapa

1962
Výrobní skupina

Oranžový měsíc

1962
Výrobní skupina

Horoucí srdce

1962
Výrobní skupina

Dva z onoho světa

1962
Výrobní skupina

Florián

1961
Scénář

Labyrint srdce

1961
Výrobní skupina

Zbabělec

1961
Výrobní skupina

Taková láska

1959
Výrobní skupina

První parta

1959
Výrobní skupina

Ošklivá slečna

1959
Výrobní skupina

Májové hvězdy

1959
Výrobní skupina

Dům na Ořechovce

1959
Výrobní skupina

Zde jsou lvi

1958
Výrobní skupina

Tři přání

1958
Výrobní skupina

O věcech nadpřirozených

1958
Výrobní skupina

Povodeň

1958
Výrobní skupina

Hlavní výhra

1958
Výrobní skupina

Morálka paní Dulské

1958
Výrobní skupina

Vlčí jáma

1957
Výrobní skupina

Tam na konečné

1957
Výrobní skupina

Poslušně hlásím

1957
Výrobní skupina

Snadný život

1957
Výrobní skupina

Konec jasnovidce

1957
Výrobní skupina

Zlatý pavouk

1956
Výrobní skupina

Roztržka

1956
Výrobní skupina

Ztracenci

1956
Výrobní skupina

Legenda o lásce

1956
Výrobní skupina

Labakan

1956
Výrobní skupina

Jurášek

1956
Výrobní skupina

Hrátky s čertem

1956
Výrobní skupina

Hra o život

1956
Výrobní skupina

Dobrý voják Švejk

1956
Výrobní skupina

Racek má zpoždění

1950
Námět, Scénář

Vzbouření na vsi

1949
Výrobní skupina

Revoluční rok 1848

1949
Výrobní skupina

Dva ohně

1949
Výrobní skupina

Na dobré stopě

1948
Výrobní skupina

Hostinec „U kamenného stolu“

1948
Výrobní skupina

Krakatit

1948
Výrobní skupina

Dravci

1948
Výrobní skupina

Němá barikáda

1948
Výrobní skupina

Bílá tma

1948
Výrobní skupina

Uloupená hranice

1947
Výrobní skupina

Poslední mohykán

1947
Výrobní skupina

Nikola Šuhaj

1947
Výrobní skupina

Nikdo nic neví

1947
Výrobní skupina

Jan Roháč z Dubé

1947
Výrobní skupina

Předtucha

1947
Výrobní skupina

Muzikant

1947
Výrobní skupina

Až se vrátíš...

1947
Výrobní skupina

Nezbedný bakalář

1946
Výrobní skupina

Nadlidé

1946
Výrobní skupina

Muži bez křídel

1946
Výrobní skupina

Mrtvý mezi živými

1946
Výrobní skupina

Pancho se žení

1946
Výrobní skupina
dokončení 1946

Rozina sebranec

1945
Výrobní skupina
dokončení 1945

Počestné paní pardubické

1944
Vedoucí výroby

Žíznivé mládí

1943
Vedoucí výroby

Městečko na dlani

1942
Vedoucí výroby

Barbora Hlavsová

1942
Vedoucí výroby

Roztomilý člověk

1941
Vedoucí výroby

Pantáta Bezoušek

1941
Vedoucí výroby

Směry života

1940
Vedoucí výroby

Pelikán má alibi

1940
Vedoucí výroby

Konečně sami

1940
Vedoucí výroby

Artur a Leontýna

1940
Vedoucí výroby

Příklady táhnou

1939
Vedoucí výroby

Osmnáctiletá

1939
Vedoucí výroby

Kdybych byl tátou

1939
Vedoucí výroby

Dobře situovaný pán

1939
Vedoucí výroby

Zborov

1938
Vedoucí výroby

Ideál septimy

1938
Scénář, Vedoucí výroby

Děti na zakázku

1938
Námět, Scénář

Rozvod paní Evy

1937
Vedoucí výroby

Jarčin profesor

1937
Scénář, Vedoucí výroby

Armádní dvojčata

1937
Námět, Scénář, Vedoucí výroby

Manželství na úvěr

1936
Vedoucí výroby

Ocenění

Vítěz

Akce: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1948
Praha / Československo
Čestné uznání
Krakatit
v hodnotě 8 000 korun