Vladimír Bor

scenárista, dramaturg, pedagog, filmový kritik, redaktor, filmový novinář a publicista, reportér, muzikolog, hudební novinář a publicista

Datum narození

25.11.1915

Místo narození

Praha, Rakousko-Uhersko

Datum úmrtí

18.01.2007

Místo úmrtí

Praha, Česká republika

Alternativní jména

Vladimír Strejček (rodné jméno)

Filmografie

Stůj, nebo se netrefím

1998

Dramaturgie

Pasťák

1990

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Vojtěch, řečený sirotek

1989

Pedagogické vedení

Sedm hladových

1988

Dramaturgie

Dobré světlo

1986

Dramaturgie

Smrt krásných srnců

1986

Dramaturgie

Lev s bílou hřívou

1986

Dramaturgie

Veronika

1985

Dramaturgie

Kouzelníkův návrat

1984

Scénář

Komediant

1984

Dramaturgie

Prodavač humoru

1984

Dramaturgie

Všechno nebo nic

1984

Dramaturgie

Sestřičky

1983

Scénář

Katapult

1983

Dramaturgie

Pozor, vizita!

1981

Scénář

Víkend bez rodičů

1981

Dramaturgie

Rytmus 1934

1980

Scénář

Blues pro EFB

1980

Dramaturgie

Rukojmí v Bella Vista

1980

Dramaturgie

Filmové studio Barrandov

Zlatá slepice

1980

Dramaturgie

Pátek není svátek

1979

Dramaturgie

Trasa

1978

Dramaturgie

Příběh lásky a cti

1977

Dramaturgie

Dobrý den město

1976

Dramaturgie

Hřiště

1975

Dramaturgie

Hudba kolonád

1975

Dramaturgie

Prodaná nevěsta

1975

Dramaturgie

Sarajevský atentát

1975

Scénář

Hvězda padá vzhůru

1974

Dramaturgie

Kdo hledá zlaté dno

1974

Dramaturgie

Horká zima

1973

ScénářTechnický scénářNámět

Tři chlapi na cestách

1973

Dramaturgie

Známost sestry Aleny

1973

ScénářNámět

Morgiana

1972

Scénář

Smrt si vybírá

1972

Dramaturgie

Akce Bororo

1972

Dramaturgie

Hogo fogo Homolka

1970

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Návštěvy

1970

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Luk královny Dorotky

1970

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Takže ahoj

1970

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Šest černých dívek aneb Proč zmizel Zajíc?

1969

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Smuteční slavnost

1969

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Kolonie Lanfieri

1969

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Kladivo na čarodějnice

1969

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Flirt se slečnou Stříbrnou

1969

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Ecce homo Homolka

1969

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Zločin v šantánu

1968

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Spalovač mrtvol

1968

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Ohlédnutí

1968

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Nejkrásnější věk

1968

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Nebeští jezdci

1968

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Muž na útěku

1968

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Čest a sláva

1968

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Svatba jako řemen

1967

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Soukromá vichřice

1967

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Sedm havranů

1967

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Jak se zbavit Helenky

1967

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Já, spravedlnost

1967

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Hra bez pravidel

1967

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Dům ztracených duší

1967

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Hoří, má panenko

1967

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Smrt za oponou

1966

Výrobní skupinaScénář

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Transit Carlsbad

1966

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Flám

1966

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Fantom Morrisvillu

1966

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Úplně vyřízený chlap

1965

ScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Fotbal

1965

ScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Zločin v dívčí škole

1965

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Lásky jedné plavovlásky

1965

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Intimní osvětlení

1965

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Finský nůž

1965

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Marie

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Skok do tmy

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

První den mého syna

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Hvězda zvaná Pelyněk

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

A pátý jezdec je Strach

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Zkáza Jeruzaléma

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Zpívali jsme Arizonu

1964

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Mykoin PH 510

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Lucie

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Ikarie XB 1

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Handlíři

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Černý Petr

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Tchyně

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Konkurs

1963

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Tam za lesem

1962

Výrobní skupinaScénář

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny
spolupráce na scénáři

Vánice

1962

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Transport z ráje

1962

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Neděle ve všední den

1962

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Černá dynastie

1962

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Kotrmelec

1961

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Tereza

1961

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Procesí k panence

1961

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Jarní povětří

1961

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Kde řeky mají slunce

1961

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Lidé jako ty

1960

ScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Všude žijí lidé

1960

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Přežil jsem svou smrt

1960

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Policejní hodina

1960

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Páté oddělení

1960

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Černá sobota

1960

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Mstitel

1959

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Křižovatky

1959

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Tajemství písma

1958

Scénář

Glorie

1958

Scénář

Zatoulané dělo

1958

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Smrt v sedle

1958

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Hořká láska

1958

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Neporažení

1956

Scénář

Jurášek

1956

Scénář

Frona

1954

Scénář

Expres z Norimberka

1953

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Slepice a kostelník

1950

Scénář