Ota Hofman

scenárista, vedoucí tvůrčí/výrobní skupiny, spisovatel, pedagog, prozaik, předseda, vedoucí, organizační pracovník

Datum narození

10.04.1928

Místo narození

Praha, Československo

Datum úmrtí

17.05.1989

Místo úmrtí

Praha, Československo

Alternativní jména

Ota Hofmann (rodné jméno), Ota Dvorský (pseudonym)

Filmografie

Poslední motýl

1990

Scénář

Pan Tau

1988

ScénářNámět

Chobotnice z II. patra

1986

NámětScénář

Lucie, postrach ulice

1983

NámětScénářTechnický scénář

...a zase ta Lucie!

1983

ScénářNámětTechnický scénář

Třetí princ

1982

ScénářNámět

Přeludy pouště

1982

Výrobní skupina

Poslední propadne peklu

1982

Výrobní skupina

Zakázaný výlet

1981

Výrobní skupina

Monstrum z galaxie Arkana

1981

Výrobní skupina

Kaňka do pohádky

1981

Výrobní skupina

Jako zajíci

1981

Výrobní skupina

Divoký koník Ryn

1981

Výrobní skupina

Muž přes palubu

1980

Výrobní skupina

Krakonoš a lyžníci

1980

Výrobní skupina

Jen si tak trochu písknout

1980

Výrobní skupina

Cukrová bouda

1980

Výrobní skupina

Prázdniny pro psa

1980

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Julek

1979

Výrobní skupina

Brontosaurus

1979

Výrobní skupina

Tři od moře

1979

Výrobní skupina

Setkání v červenci

1978

NámětScénář

Poplach v oblacích

1978

Výrobní skupinaNámětScénářTechnický scénář

Panna a netvor

1978

Výrobní skupinaNámětScénář

Od zítřka nečaruji

1978

Výrobní skupinaNámětScénářTechnický scénář

Kočičí princ

1978

NámětScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Tajemství Ocelového města

1978

Výrobní skupina

Nechci nic slyšet

1978

Výrobní skupina

Leť, ptáku leť!

1978

Výrobní skupina

Deváté srdce

1978

Výrobní skupina

Čekání na déšť

1978

Výrobní skupina

Princ a Večernice

1978

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Pod Jezevčí skálou

1978

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Na veliké řece

1977

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Osada Havranů

1977

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Jak se točí Rozmarýny

1977

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Jak se budí princezny

1977

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Volání rodu

1977

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Ať žijí duchové!

1977

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny filmů pro děti a mládež

Odysseus a hvězdy

1976

NámětScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Malá mořská víla

1976

ScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Jakub

1976

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Ostrov stříbrných volavek

1976

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny filmů pro děti a mládež

Borisek malý seržant

1975

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Zrcadlo pro Kristýnu

1975

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Páni kluci

1975

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Anna, sestra Jany

1975

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Nevěsta s nejkrásnějšíma očima

1975

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Robinsonka

1974

ScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Pavlínka

1974

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Na startu je delfín

1974

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Dobrodružství s Blasiem

1974

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Kvočny a Král

1974

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Velké trápení

1974

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Láska

1973

ScénářNámět

Družina černého pera

1973

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Údolí krásných žab

1973

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Tři oříšky pro Popelku

1973

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Bíbr Grizzly

1973

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Reprezentant

1973

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Básník

1973

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Přijela k nám pouť

1973

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny filmů pro děti a mládež

Adam a Otka

1973

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Milenci v roce jedna

1973

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Maturita za školou

1973

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Pytagorejci

1973

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Pan Tau to zařídí

1972

NámětScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Pan Tau v cirkusu

1972

NámětScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Hledá se pan Tau

1972

Text písněNámětScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Pan Tau a tisíc kouzel

1972

NámětScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Pan Tau a cesta kolem světa

1972

NámětScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Vlak do stanice Nebe

1972

ScénářVýrobní skupinaNámět

vedoucí dramaturgické skupiny

O Sněhurce

1972

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Půlnoční kolona

1972

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

My ztracený holky

1972

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

6 medvědů s Cibulkou

1972

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Hodina modrých slonů

1971

PředlohaScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Pan Tau a taxikář

1971

NámětScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Karlovarští poníci

1971

ScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

My tři a pes z Pětipes

1971

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Dívka na koštěti

1971

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Princ Bajaja

1971

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Panter čeká v 17,30

1971

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Pan Tau a Claudie

1970

NámětScénářTechnický scénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí a vedoucí dramaturgické skupiny

Pan Tau a neděle

1970

NámětScénářTechnický scénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí a vedoucí dramaturgické skupiny

Pan Tau na horách

1970

NámětScénářTechnický scénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí a vedoucí dramaturgické skupiny

Pan Tau přichází

1970

NámětScénářTechnický scénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí a vedoucí dramaturgické skupiny

Pan Tau naděluje

1970

NámětScénářTechnický scénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí a vedoucí dramaturgické skupiny

Lucie a zázraky

1970

NámětScénářText písněVýrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Už zase skáču přes kaluže

1970

ScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí a vedoucí dramaturgické skupiny

Jsem nebe

1970

Výrobní skupina

vedoucí dramaturgické skupiny

Na kometě

1970

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí a vedoucí dramaturgické skupiny

Lišáci – Myšáci a Šibeničák

1970

Výrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí a vedoucí dramaturgické skupiny

Pan Tau a samá voda

1969

NámětScénářTechnický scénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Pan Tau jde do školy

1969

NámětTechnický scénářScénářVýrobní skupina

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Červená kůlna

1968

NámětScénář

Útěk

1967

ScénářPředloha

Malé letní blues

1967

Scénář

U telefonu Martin

1966

ScénářNámět

Martin a devět bláznů

1966

ScénářNámět

Martin a červené sklíčko

1966

ScénářNámět

Káťa a krokodýl

1965

Scénář

Volejte Martina

1965

NámětScénář

Délka polibku devadesát

1965

NámětScénář

Neklidnou hladinou

1962

Scénář

Oranžový měsíc

1962

NámětScénář

Klaun Ferdinand a raketa

1962

NámětScénář

Anička jde do školy

1962

Scénář

Pohádka o staré tramvaji

1961

ScénářNámět

Králíci ve vysoké trávě

1961

ScénářNámět

Sedmý kontinent

1960

ScénářNámět

Kouzelný den

1960

ScénářNámět

Prázdniny v oblacích

1959

Scénář

Sny na neděli

1959

NámětScénář

Zpívající pudřenka

1959

Scénář

Ročník 21

1957

Scénář

V šest ráno na letišti

1957

NámětScénář

Robinsonka

1956

Scénář

Honzíkova cesta

1956

Scénář

Punťa a čtyřlístek

1954

ScénářNámět

Matúš

1953

NámětScénář

Ocenění

Vítěz

Akce: Čestné občanství obce Kostelní Lhota

2004
Kostelní Lhota u Nymburku / Česká republika
Čestný občan obce Kostelní Lhota
schváleno obecním zastupitelstvem a předáno 18. 6. 2004 in memoriam u příležitosti oslav 650 let obce manželce Ireně Zapadlové-Hofmanové

Vítěz

Akce: Čestný titul Národní umělec

1989
Praha / Československo
Národní umělec
propůjčen 29. 4. 1989

Vítěz

Akce: Čestné občanství města Ostrov nad Ohří

1978
Ostrov nad Ohří / Československo
Čestný občan města Ostrov nad Ohří
schváleno radou místního národního výboru

Vítěz

Přehlídka: 10. celostátní přehlídka filmů pro děti a mládež Gottwaldov

1970
Zlín / Československo
Zvláštní uznání ředitele přehlídky
tvůrcům filmového seriálu Pan Tau, režiséru Jindřichu Polákovi a scenáristovi Otu Hofmanovi, za vtipné řešení hraného seriálu pro děti a mládež, který vedle nového výrazového typu ústřední postavy rozvíjí dětskou fantazii v náročné moderní poloze filmové tvorby

Vítěz

Akce: Peněžitá odměna za film v rámci hodnocení produkce Filmového studia Barrandov v roce 1967

1968
Praha / Československo
Peněžitá odměna Filmového studia Barrandov
Útěk
odměna vedení Československého filmu za rok 1967 předána 5. ledna 1968 v pražském Filmovém klubu ústředním ředitelem Československého filmu Aloisem Poledňákem a ředitelem Filmového studia Barrandov Vlastimilem Harnachem jako peněžitá odměna tvůrčím pracovníkům Filmového studia Barrandov, kteří byli oceněni v rámci hodnocení produkce Filmového studia Barrandov

Vítěz

Festival: 4. festival českých a slovenských filmů Košice

1962
Košice / Československo
Čestné uznání
Králíci ve vysoké trávě
za úspěšné zvládnutí náročné, společensky závažné látky

Vítěz

Akce: Umělecká soutěž k 15. výročí zrodu lidově-demokratické Československé republiky

1960
Praha / Československo
Zvláštní odměna autorům scénáře
Sedmý kontinent