Gustav Nezval

Actor, Theatre Director

Date of birth

18.11.1907

Place of birth

Řečkovice u Brna, Rakousko-Uhersko

Date of death

17.09.1998

Place of death

Praha, Česká republika

Alternative names

Augustin Jaroslav Nezval (rodné jméno)

Filmography

Sekal Has to Die

1998

Cast

Role: starý sedlák Štverák

The Clown and the Queen

1987

Cast

Role: dvořan

Insane Cancan

1982

Cast

Role: ministr financí

Operation in Istanbul

1975

Cast

Role: plukovník Ladislav Kment, pracovník československé rozvědky

Sokolovo

1974

Cast

Role: major MUDr. Bohuslav Vrbenský

The Days of Betrayal

1973

Cast

Role: ministr zahraničí Kamil Krofta

Chance

1971

Cast

Role: tlumočník

The Great Unknown

1970

Cast

Role: profesor Just

The Star

1969

Cast

Role: Roman, Slávčin bývalý filmový partner

Please Do Not Disturb

1962

Cast

Role: Petr Parléř

The Blizzard

1962

Cast

Role: Kódl, chatař na Výrovce

Little Bobeš

1961

Cast

Role: rychtář Libra, Boženčin otec

Where an Alibi Is Not Everything

1961

Cast

Role: náčelník VB

The Avenger

1959

Cast

Role: zedník Kryštof, otec Márynky

Rehearsal Continues

1959

Cast

Role: herec

Extension 515 – 42

1958

Cast

Role: Jirkův otec

The Missing Cannon

1958

Cast

Role: plukovník Hanzlík

The First Prize

1958

Cast

Role: číšník v hotelu Hubertus

Infidelity

1956

Cast

Role: národní správce Josef Lang

A Legend about Love

1956

Cast

Role: hvězdopravec

No Wedding Yet

1953

Cast

Role: kovář Francek Gajdoš, předseda MNV

The Nuremberg Express

1953

Cast

Role: plukovník StB Prokop

Raftsmen's Card Game

1952

Cast

Role: polesný Šebek

The Merry Duel

1950

Cast

Role: major Zahrádka

DS-70 Does Not Move Off

1949

Cast

Role: redaktor dr. Vítek

The Village Revolt

1948

Cast

Role: člen národního výboru Jan Valenta

Nikola Šuhaj

1947

CastSinger

Role: Nikola Šuhaj

Crossroad

1947

Cast

Role: Ing. Tomáš Lukáš

Men without Wings

1946

Cast

Role: mechanik Petr Lom

Rose from a Rose

1945

Cast

Role: dělník Karel Skořepa

Gamekeepers in Black

1944

CastSinger

Role: knížecí myslivec Jiří Horák

The Girl from Beskydy Mountains

1944

Cast

Role: Tomáš, Cyrilův syn z prvního manželství

The Respectable Women of Pardubice

1944

Cast

Role: rychtářský písař Prokop Trubka

The Dancing Girl

1943

Cast

Role: princ Maxmilián ze Sylvánie

Prince Wenceslas

1942

Cast

Role: rolník

Men Don't Age

1942

Cast

Role: lesní Jan Perner, bratr Heleny

Jan Cimbura

1941

CastSinger

Role: Jan Cimbura

Nocturnal Butterfly

1941

Cast

Role: nadporučík královské gardy Varga

The Masked Lover

1940

Cast

Role: kapitán kavalerie Leon z Costy

Pelikán Has an Alibi

1940

Cast

Role: vrchní komisař dr. Moudrý, inspektor

Liduška and Her Musician

1940

Cast

Role: houslista Toník, Jarošův syn

Grandmother

1940

Cast

Role: černý myslivec

Eighteen Years Old

1939

Cast

Role: Antonín Perný

Double Life

1939

Cast

Role: nezaměstnaný malíř pokojů Rudolf Slaba

Women at the Petrol Station

1939

Cast

Role: sedlák Karel Loukota

Children to Order

1938

Cast

Role: MUDr.Karel Matys, nevlastní Bezdětkův syn

High School Dream

1938

Cast

Role: ing. Ivan Kareš alias skladatel Michal Marhan

Jarča's Professor

1937

Cast

Role: dr. Karel Stržický

Army Twins

1937

CastSinger

Role: nadporučík Zdeněk, Novákův syn

Awards

Vítěz

Event: Ceny Senior Prix ´93

1993
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Pamětní medaile k 70. výročí československé kinematografie

1968
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Národní ceny umělecké

1942
Praha / Czechoslovakia
Jan Cimbura