Doporučujeme
Webový portál Národního filmového archivu o české audiovizi

Ota Hofman

scenárista, vedoucí tvůrčí skupiny, spisovatel, prozaik, předseda, vedoucí, organizační pracovník

Datum narození

10.04.1928

Místo narození

Praha, Československo

Datum úmrtí

17.05.1989

Místo úmrtí

Praha, Československo

Alternativní jména

Ota Dvorský
Doporučujeme
Kačenka a strašidla

Kačenka a strašidla

1992
Námět

Poslední motýl

Poslední motýl

1990
Scénář

Pan Tau

Pan Tau

1988
Námět, Scénář

Veselé vánoce přejí chobotnice

Veselé vánoce přejí chobotnice

1986
Námět, Scénář

Chobotnice z II. patra

Chobotnice z II. patra

1986
Námět, Scénář

Lucie, postrach ulice

Lucie, postrach ulice

1983
Námět, Scénář, Technický scénář

...a zase ta Lucie!

...a zase ta Lucie!

1983
Námět, Scénář, Technický scénář

Třetí princ

Třetí princ

1982
Námět, Scénář

Přeludy pouště

Přeludy pouště

1982
Výrobní skupina

Poslední propadne peklu

Poslední propadne peklu

1982
Výrobní skupina

Zakázaný výlet

Zakázaný výlet

1981
Výrobní skupina

Monstrum z galaxie Arkana

Monstrum z galaxie Arkana

1981
Výrobní skupina

Kaňka do pohádky

Kaňka do pohádky

1981
Výrobní skupina

Jako zajíci

Jako zajíci

1981
Výrobní skupina

Divoký koník Ryn

Divoký koník Ryn

1981
Výrobní skupina

Prázdniny pro psa

Prázdniny pro psa

1980
Výrobní skupina

Muž přes palubu

Muž přes palubu

1980
Výrobní skupina

Krakonoš a lyžníci

Krakonoš a lyžníci

1980
Výrobní skupina

Jen si tak trochu písknout

Jen si tak trochu písknout

1980
Výrobní skupina

Cukrová bouda

Cukrová bouda

1980
Výrobní skupina

Neohlížej se, jde za námi kůň!

Neohlížej se, jde za námi kůň!

1979
Výrobní skupina

Julek

Julek

1979
Výrobní skupina

Brontosaurus

Brontosaurus

1979
Výrobní skupina

Tři od moře

Tři od moře

1979
Výrobní skupina

Setkání v červenci

Setkání v červenci

1978
Námět, Scénář

Poplach v oblacích

Poplach v oblacích

1978
Námět, Scénář, Technický scénář, Výrobní skupina

Panna a netvor

Panna a netvor

1978
Námět, Scénář, Výrobní skupina

Od zítřka nečaruji

Od zítřka nečaruji

1978
Námět, Scénář, Technický scénář, Výrobní skupina

Kočičí princ

Kočičí princ

1978
Námět, Scénář, Výrobní skupina

Tajemství Ocelového města

Tajemství Ocelového města

1978
Výrobní skupina

Princ a Večernice

Princ a Večernice

1978
Výrobní skupina

Nechci nic slyšet

Nechci nic slyšet

1978
Výrobní skupina

Pod Jezevčí skálou

Pod Jezevčí skálou

1978
Výrobní skupina

Leť, ptáku leť!

Leť, ptáku leť!

1978
Výrobní skupina

Deváté srdce

Deváté srdce

1978
Výrobní skupina

Čekání na déšť

Čekání na déšť

1978
Výrobní skupina

Na veliké řece

Na veliké řece

1977
Výrobní skupina

Osada Havranů

Osada Havranů

1977
Výrobní skupina

Jak se točí Rozmarýny

Jak se točí Rozmarýny

1977
Výrobní skupina

Jak se budí princezny

Jak se budí princezny

1977
Výrobní skupina

Volání rodu

Volání rodu

1977
Výrobní skupina

Ať žijí duchové!

Ať žijí duchové!

1977
Výrobní skupina

Odysseus a hvězdy

Odysseus a hvězdy

1976
Námět, Scénář, Výrobní skupina

Malá mořská víla

Malá mořská víla

1976
Scénář, Výrobní skupina

Jakub

Jakub

1976
Výrobní skupina

Ostrov stříbrných volavek

Ostrov stříbrných volavek

1976
Výrobní skupina

Borisek malý seržant

Borisek malý seržant

1975
Výrobní skupina

Zrcadlo pro Kristýnu

Zrcadlo pro Kristýnu

1975
Výrobní skupina

Páni kluci

Páni kluci

1975
Výrobní skupina

Anna, sestra Jany

Anna, sestra Jany

1975
Výrobní skupina

Nevěsta s nejkrásnějšíma očima

Nevěsta s nejkrásnějšíma očima

1975
Výrobní skupina

Robinsonka

Robinsonka

1974
Scénář, Výrobní skupina

Pavlínka

Pavlínka

1974
Výrobní skupina

Na startu je delfín

Na startu je delfín

1974
Výrobní skupina

Dobrodružství s Blasiem

Dobrodružství s Blasiem

1974
Výrobní skupina

Kvočny a Král

Kvočny a Král

1974
Výrobní skupina

Velké trápení

Velké trápení

1974
Výrobní skupina

Láska

Láska

1973
Námět, Scénář

Družina černého pera

Družina černého pera

1973
Výrobní skupina

Údolí krásných žab

Údolí krásných žab

1973
Výrobní skupina

Tři oříšky pro Popelku

Tři oříšky pro Popelku

1973
Výrobní skupina

Bíbr Grizzly

Bíbr Grizzly

1973
Výrobní skupina

Reprezentant

Reprezentant

1973
Výrobní skupina

Básník

Básník

1973
Výrobní skupina

Přijela k nám pouť

Přijela k nám pouť

1973
Výrobní skupina

Adam a Otka

Adam a Otka

1973
Výrobní skupina

Milenci v roce jedna

Milenci v roce jedna

1973
Výrobní skupina

Pan Tau to zařídí

Pan Tau to zařídí

1972
Námět, Scénář, Výrobní skupina

Pan Tau v cirkusu

Pan Tau v cirkusu

1972
Námět, Scénář, Výrobní skupina

Hledá se pan Tau

Hledá se pan Tau

1972
Námět, Scénář, Výrobní skupina, Text písně

Pan Tau a tisíc kouzel

Pan Tau a tisíc kouzel

1972
Námět, Scénář, Výrobní skupina

Pan Tau a taxikář

Pan Tau a taxikář

1972
Námět, Scénář, Výrobní skupina

Pan Tau a cesta kolem světa

Pan Tau a cesta kolem světa

1972
Námět, Scénář, Výrobní skupina

Vlak do stanice Nebe

Vlak do stanice Nebe

1972
Námět, Scénář, Výrobní skupina

O Sněhurce

O Sněhurce

1972
Výrobní skupina

Půlnoční kolona

Půlnoční kolona

1972
Výrobní skupina

My ztracený holky

My ztracený holky

1972
Výrobní skupina

6 medvědů s Cibulkou

6 medvědů s Cibulkou

1972
Výrobní skupina

Hodina modrých slonů

Hodina modrých slonů

1971
Předloha, Scénář, Výrobní skupina

Karlovarští poníci

Karlovarští poníci

1971
Scénář, Výrobní skupina

My tři a pes z Pětipes

My tři a pes z Pětipes

1971
Výrobní skupina

Dívka na koštěti

Dívka na koštěti

1971
Výrobní skupina

Princ Bajaja

Princ Bajaja

1971
Výrobní skupina

Panter čeká v 17,30

Panter čeká v 17,30

1971
Výrobní skupina

Pan Tau a Claudie

Pan Tau a Claudie

1970
Námět, Scénář, Technický scénář, Výrobní skupina

Pan Tau a neděle

Pan Tau a neděle

1970
Námět, Scénář, Technický scénář, Výrobní skupina

Pan Tau na horách

Pan Tau na horách

1970
Námět, Scénář, Technický scénář, Výrobní skupina

Pan Tau přichází

Pan Tau přichází

1970
Námět, Scénář, Technický scénář, Výrobní skupina

Pan Tau naděluje

Pan Tau naděluje

1970
Námět, Scénář, Technický scénář, Výrobní skupina

Lucie a zázraky

Lucie a zázraky

1970
Námět, Scénář, Výrobní skupina, Text písně

Jsem nebe

Jsem nebe

1970
Výrobní skupina

Na kometě

Na kometě

1970
Výrobní skupina

Lišáci – Myšáci a Šibeničák

Lišáci – Myšáci a Šibeničák

1970
Výrobní skupina

Už zase skáču přes kaluže

Už zase skáču přes kaluže

1970
Scénář, Výrobní skupina

Pan Tau a samá voda

Pan Tau a samá voda

1969
Námět, Scénář, Technický scénář, Výrobní skupina

Pan Tau jde do školy

Pan Tau jde do školy

1969
Námět, Scénář, Technický scénář, Výrobní skupina

Červená kůlna

Červená kůlna

1968
Námět, Scénář

Útěk

Útěk

1967
Předloha, Scénář

Malé letní blues

Malé letní blues

1967
Scénář

U telefonu Martin

U telefonu Martin

1966
Námět, Scénář

Martin a devět bláznů

Martin a devět bláznů

1966
Námět, Scénář

Martin a červené sklíčko

Martin a červené sklíčko

1966
Námět, Scénář

Káťa a krokodýl

Káťa a krokodýl

1965
Scénář

Volejte Martina

Volejte Martina

1965
Námět, Scénář

Délka polibku devadesát

Délka polibku devadesát

1965
Námět, Scénář

Neklidnou hladinou

Neklidnou hladinou

1962
Scénář

Oranžový měsíc

Oranžový měsíc

1962
Námět, Scénář

Klaun Ferdinand a raketa

Klaun Ferdinand a raketa

1962
Námět, Scénář

Anička jde do školy

Anička jde do školy

1962
Scénář

Pohádka o staré tramvaji

Pohádka o staré tramvaji

1961
Námět, Scénář

Králíci ve vysoké trávě

Králíci ve vysoké trávě

1961
Námět, Scénář

Sedmý kontinent

Sedmý kontinent

1960
Námět, Scénář

Kouzelný den

Kouzelný den

1960
Námět, Scénář

Prázdniny v oblacích

Prázdniny v oblacích

1959
Scénář

Sny na neděli

Sny na neděli

1959
Námět, Scénář

Zpívající pudřenka

Zpívající pudřenka

1959
Scénář

V šest ráno na letišti

V šest ráno na letišti

1958
Námět, Scénář

Ročník 21

Ročník 21

1957
Scénář

Robinsonka

Robinsonka

1956
Scénář

Honzíkova cesta

Honzíkova cesta

1956
Scénář

Punťa a čtyřlístek

Punťa a čtyřlístek

1955
Námět, Scénář

Matúš

Matúš

1953
Námět, Scénář

Vítěz

Akce: Peněžitá odměna za film v rámci hodnocení produkce Filmového studia Barrandov v roce 1967

1968
Lokalita: Praha / Československo
Peněžitá odměna Filmového studia Barrandov
Útěk

Vítěz

Festival: 4. festival českých a slovenských filmů Košice

1962
Lokalita: Košice / Československo
Čestné uznání
Králíci ve vysoké trávě
za úspěšné zvládnutí náročné, společensky závažné látky

Vítěz

Akce: Umělecká soutěž k 15. výročí zrodu lidově-demokratické Československé republiky

1960
Lokalita: Praha / Československo
Zvláštní odměna autorům scénáře
Sedmý kontinent

Knihy
Scénáře
Články
Statě ze sborníků
Všechny dokumenty

Český film

Databáze obsahuje hrané filmy 1898–1993 v rozsahu publikace Český hraný film.

Animované filmy 1898–1945 jsou v databázi v rozsahu publikace Český animovaný film I.
Animované filmy 1946–1993 a dokumentární filmy 1898–1993 se budou doplňovat postupně na základě informací z interních zdrojů NFA.

V rozmezí 1993–2015 probíhá doplnění informací o českých hraných, animovaných a dokumentárních distribučních filmech z původního časopisu Filmový přehled a původní Filmové ročenky.

České distribuční filmy z období od roku 2016 až do současnosti zpracováváme postupně na základě ověřování údajů od producentů, distributorů, z filmových titulků a k filmům vznikají původní autorské anotace a obsahy.

Zahraniční filmy českých tvůrců se prozatím v databázi nenachází. Tyto údaje budeme také postupně doplňovat.

Televizní tvorba se v databázi nenachází.

Filmografie tvůrců v databázi, z výše uvedených důvodů, nemusí být v tuto chvíli kompletní.

 

Zahraniční distribuční film

Zahraniční distribuční filmy z období od roku 2014 až do současnosti zpracováváme a zpracováváme a postupně zveřejňujeme.

Zahraniční distribuční filmy do roku 2014 máme v plánu v budoucnu postupně přidávat na základě informací z původního časopisu Filmový přehled.