Jára Kohout

Actor, Author, Singer, Lyricist, News Reader, Comedian, Radio Editor, Theatre Entrepreneur, Librettist

Date of birth

09.12.1904

Place of birth

Praha, Rakousko-Uhersko

Date of death

23.10.1994

Place of death

Praha, Česká republika

Alternative names

Jaroslav Jan Křtitel Kohout (rodné jméno)

Filmography

Wild Beer

1995

Cast

Role: opilec Láďa

Still a Bigger Noodle Than We Hoped for

1994

Cast

Role: dědeček z Ameriky

Taking Off

1971

Cast

Role: otec uprchlých dětí

The Antlers

1947

Cast

Role: Zuzanin otec Václav

Three Pals

1947

Cast

Role: exekutor

A Kiss at the Stadium

1947

Cast

Role: pacient u zubaře

Tales by Čapek

1947

Cast

Role: Josef, cestující ve vlaku

Have You Seen Bobík?

1944

Cast

Role: zloděj psů Vendelín Šiška z Podolí

The Respectable Women of Pardubice

1944

Cast

Role: punčochář a konšel Hypolit Kostík

Welcome a Guest, and you Welcome God

1942

Cast

Role: vynálezce Kryšpín Novák, Sylvestrův bratr

The Town in the Palm of His Hand

1942

Cast

Role: radní

The Blue Star Hotel

1941

Cast

Role: zřízenec hlídací společnosti

You Don't Know Albert

1940

CastSinger

Role: baletní mistr a herec Albert Kalvoda

What a Fine Daughter!

1940

Cast

Role: režisér ochotníků Nováček, otec Máni

Please, Sir!

1940

Cast

Role: Emanuel Skalský, Věřin otec

Women in Waiting

1940

Cast

Role: úředník Hlavín

At St. Matthew's

1939

CastSinger

Role: zahradník a kapelník Matěj Brabenec

The Mermaid

1939

Cast

Role: obchodník Josef Sojka

Suburbian Girl or Everything Comes to Light

1939

CastSinger

Role: dohazovač Šukálek

Kristian

1939

Cast

Role: úředník cestov.kanceláře Josef Nový

Heart in Cellophane

1939

Cast

Role: radní Kožený

Líza's Good Fortune

1939

Cast

Role: temperamentní radní

The Wife Smells a Rat

1938

Cast

Role: rada Tomáš Křelina zvaný strýc Tom, majitel domu

Slávka, Don't Give In!

1938

SingerCast

Role: strýc Ambrož

The Third Ringing

1938

Cast

Role: básník Jaromír Nezima vlastním jménem Josef Kváček

The Lantern

1938

Cast

Role: Klásek

White Crow

1938

SingerCast

Role: kuchař a bývalý hoteliér Petr Konvalinka

The Klapzuba's Eleven

1938

Cast

Role: majitel benzinové pumpy Hájek, trenér a bývalý fotbalista

Treasure in the Package

1937

Cast

Role: vrátný Kohout

The False Pussycat

1937

Cast

Role: Vendelín Pleticha

Grounds for Divorce

1937

Cast

Role: úředník František Špargl

A Philosophical Story

1937

Cast

Role: policajt Koníček

Lojzička

1936

SingerBased on Cast

Role: listonoš Jikra, později správce lázní

On the Green Meadow

1936

CastSinger

Role: hajný Matěj Štětivec

The Comedian's Princess

1936

Cast

Role: starosta Pivoňka

Minx

1936

SingerCast

Role: kominík a městský policejní radní

Nanynka Kulichová's Wedding

1935

Cast

Role: domovník Bartoloměj Kulich, manžel

Our Actors as Street Performers

1935

CastSinger

Role: zpěvák

One Should Know

1935

Cast

Role: pacient

King of the Street

1935

SingerCast

Role: harmonikář a opilec Jura

Eleventh Commandment, The

1935

Cast

Role: klamaný manžel Rousek

Raging Barbora

1935

Cast

Role: člen předsednictva záložny Klandr

From the Frying-Pan into the Fire

1934

Cast

Role: Narcis Straka

Life Is a Dog [German version]

1934

Cast

Role: zákazník v hudebninách

The Last Man

1934

Cast

Role: dragoun Frantík

Three Steps from the Body

1934

SingerCast

Role: námořník v krčmě

Distrainer in the Cabaret

1933

CastSinger

Role: tajemník kabaretu

Life Is a Dog

1933

Cast

Role: muž kupující gramodesku

His Highness' Adjutant

1933

Cast

Role: vojenský sluha posádky v Mňuku

The Darling of the Regiment

1931

CastSinger

Role: správce velkostatku J. Kohout

The Suffering of the Grey Sister

1930

Cast

Role: sluha Alois

The Steal's Better with Two

1929

Cast

Role: Snob

Babes-In-Arms

1929

CastScreenplay

Role: Snob

The Going's Better with Two

1928

Cast

Role: Jaroslav Hašek

The Blue Diamond

1927

Cast

Role: detektivův pomocník

A Wedding for a Maiden

1926

Cast

Role: pekař

Tarnation!

1926

Cast

Role: Mrázek

The Good Soldier Švejk

1926

Cast

Role: zloděj psů

The Kidnapping of Fux the Banker

1923

Cast

Role: host na večírku

Venoušek and Stázička

1922

Cast

Role: návštěvník cirkusu

Awards

Vítěz

Event: Čestný diplom časopisu Filmové listy

1936
Praha / Czechoslovakia
Nanynka Kulichová's Wedding

Vítěz

Event: Anketa časopisu Kukr – O nejpopulárnějšího našeho komika

1931
Praha / Czechoslovakia