Světla Svozilová

Actress

Date of birth

13.11.1906

Place of birth

Brno, Rakousko-Uhersko

Date of death

25.02.1970

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Světluše Kubešová (rodné jméno), Světluše Svozilová (přijaté jméno), Světluše Rádlová (1. provdaná), Světluše Votrubová (2. provdaná), Světlana Svozilová, Světluška Svozilová

Filmography

Devilish Honeymoon

1970

Cast

Role: poštmistrová

Virginity and Prison

1969

Cast

Role: prodavačka v mlékárně

The Battle at the Red Field

1968

Dubbing

Role: hlas Hejtmanovy ženy

Daddy, Buy Me a Puppy

1964

Cast

Role: starší žena v Povlčíně

The Chintamani Carpet and a Swindler

1964

Cast

Role: sňatková podvodnice Lojzička

Einstein contra Babinský

1963

Cast

Role: Houšková, předsedkyně svazu žen

The Blizzard

1962

Cast

Role: úřednice na poště

Why Does He Lie?

1958

Cast

Role: teta Božena

Escape from the Shadow

1958

Cast

Role: Věřina matka

A Halo

1958

Cast

Role: sestra na psychiatrické klinice

That Was a Night

1957

Cast

Role: Kroupova žena

News of the Day

1956

Cast

Role: Barvínková

The Hesitant Marksman

1956

Cast

Role: žena ve vlaku

The Good Soldier Švejk

1956

Cast

Role: barončina společnice

Something Has Changed Here

1955

Cast

Role: zdravotní sestra

Jaroslav Hašek's Exwmplary Cinematograph

1955

Cast

Role: Amálie Engelmüllerová, Hanzlíčkova bytná

The Best Man

1954

Cast

Role: Koprová, stavitelova žena

Moon over the River

1953

Cast

Role: švadlena Amálka Stárková

The Secret of Blood

1953

Cast

Role: Kyselkova žena

Hawk Versus Turtle-Dove

1953

Cast

Role: služebná u Jestřábů Rozina

Mr Tenkrát’s Troubles

1952

Cast

Role: teta Krauthauerová

Karhan's Team

1950

Cast

Role: matka Karhanová

Reed Bells

1950

Cast

Role: Pazderova žena

Steam Above a Pot

1950

Cast

Role: teta Anička

The Green Notebook

1948

Cast

Role: Růžena, Bočanova žena

Matouš the Cobbler

1948

Cast

Role: Pavlína, Jírova sestra

The Village Revolt

1948

Cast

Role: Marie Lencová

A Week in the Quiet House

1947

Cast

Role: Ebrova manželka

Raptors

1947

Cast

Role: vdova Máňa Koubová

Nikola Šuhaj

1947

Cast

Role: Molnárova žena

Tales by Čapek

1947

Cast

Role: Hamplova žena

Karel and I

1942

Cast

Role: Klára, sestra Jarmily Jandové

I'll Give My Wife in Marriage

1941

Cast

Role: operetní diva Lucy, Ducánkova žena

Sweet Person

1941

Cast

Role: profesorová Matoušková

Gabriela

1941

Cast

Role: otravná paní na večírku

Grandmother

1940

Cast

Role: Terezka, babiččina dcera

Dr Hegl's Patient

1940

Cast

Role: Klára, Heglova žena

During Quiet Nights

1940

Cast

Role: Rosa Trunečková, Janina teta

Window to Heaven

1940

Cast

Role: Amálie Sýkorová, Mášina teta

The Minister's Girlfriend

1940

Cast

Role: dámská krejčová Pokorná, Julčina bytná

Please, Sir!

1940

Cast

Role: matka studenta Turečka

The Star from the Back of Beyond

1939

Cast

Role: Hermína, Šnajdrova žena

The Magic House

1939

Cast

Role: Rosa

The Court of God

1938

Cast

Role: Terezka Procházková pozd. Vávrova žena

The Third Ringing

1938

Cast

Role: Anděla Kváčková, švagrová Olgy

Second Youth

1938

Cast

Role: studentka Helga Hyšková

Miss Mother

1938

Cast

Role: Big Johnova nevlastní matka Maruška Martenová

The Doll

1938

Cast

Role: redaktorka Maryna Tečková

White Crow

1938

Cast

Role: Marcela Havlíková, Bulanova společnice

Forbidden Love

1938

Cast

Role: majitelka salonu v Bechyni Zuzana

The Guild of the Kutná Hora Virgins

1938

Cast

Role: vdova Veronika

Morality above All Else

1937

Cast

Role: Karolína, žena profesora Karase

Mother-Hen

1937

Cast

Role: Olga, dcera Svojanové

Girls, Stand Fast!

1937

Cast

Role: vychovatelka v internátě slečna Klotylda

Karel Hynek Mácha

1937

Cast

Role: Leni Forchheimová

Father Kondelík and the Bridegroom Vejvara

1937

Cast

Role: Lotynka, dcera Muknšnáblové

Why Is That?

1936

Cast

Role: dobře peroucí dáma

A Little Street in Paradise

1936

Cast

Role: Soňa, Gustavova žena

Minx

1936

CastSinger

Role: Vlastička, sekretářka továrníka Vydry

Lojzička

1936

Cast

Role: herečka Rita

Hero for a Night

1935

Cast

Role: krejčovská mistrová

The Heroic Captain Korkorán

1934

Cast

Role: pokojská v hotelu Kamila

Romance from the Tatra Mountains

1934

Cast

Role: děvečka u Jury Zuzka

On Holy Hill

1934

Cast

Role: Běta, přítelkyně Hedy

At Home in Kocourkov

1934

Cast

Role: cirkusačka Lily

Life Is a Dog

1933

Cast

Role: Helena, Durdysova starší dcera

Devil in Me, The

1933

Cast

Role: zaměstnankyně masérského salonu

Her Doctor

1933

Cast

Role: služka Stáza

Madla from the Brickworks

1933

Cast

Role: učitelka češtiny

The "Ideal" Schoolmaster

1932

Cast

Role: profesorka dr.Plášilová

Ferdyš Pištora Turns Over a New Leaf

1931

Cast

Role: členka Armády spásy

You Don't Know Hadimrška

1931

Cast

Role: nevěsta s milionem, Zlatníkova sestřenice