Zdeňka Baldová

Actress

Date of birth

20.02.1885

Place of birth

Česká Třebová, Rakousko-Uhersko

Date of death

26.09.1958

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Zdenka Rosalie Balašová (rodné jméno), Zdenka Hilarová (provdaná)

Filmography

Mrs Dulská's Morals

1958

Cast

Role: Dulská

The Fifth Wheel to a Coach

1957

Cast

Role: babička Skořepová

Focus, Please!

1956

Cast

Role: Přehršleho tchyně

Don't Annoy Me, Christina!

1956

Cast

Role: hospodyně u Xavera Marjánka

The Hesitant Marksman

1956

Cast

Role: teta Amálka

Breach

1956

Cast

Role: Petrova matka

Johnny's Journey

1956

Cast

Role: babička

Labakan

1956

Cast

Role: trhovkyně Mirza, Labakanova matka

Advent

1956

Cast

Role: kořenářka Maryna

Leave It to Me

1955

Cast

Role: správcová

The Sisters

1954

Cast

Role: družstevnice Bartoška

Silvery Wind

1954

Cast

Role: milostpaní

Moon over the River

1953

Cast

Role: Hlubinová, papírníkova žena

The Nuremberg Express

1953

Cast

Role: cestující Marie Vaňková

Mr Tenkrát’s Troubles

1952

Cast

Role: Běta, Banzetova manželka

The Smiling Country

1952

Cast

Role: klepavá babka Fejfarová

The 1848 Revolutionary Year

1949

Cast

Role: Houskova žena

Distant Journey

1948

Cast

Role: Hedvika Kaufmannová, Hanina matka

Crossroad

1947

Cast

Role: Klára Horáková

Sign of the Anchor

1947

Cast

Role: Pavlina matka

The Antlers

1947

Cast

Role: Zuzanina matka

A Dead Man Among the Living

1946

Cast

Role: Fejfarová, Karlova manželka a Helenina matka

The Mischievous Bachelor

1946

Cast

Role: měšťka, Slachova žena

Rose from a Rose

1945

Cast

Role: porodní asistentka Anna, Divišova manželka

Rosina the Foundling

1945

Cast

Role: zaříkávačka a dohazovačka Straková

Have You Seen Bobík?

1944

Cast

Role: Ludmila Horáková

Fond Dream

1943

Cast

Role: Stárkova žena

The Boys on the River

1943

Cast

Role: hospodyně u paní Magdalény Josefka

Fish Out of Water

1942

Cast

Role: starostova žena

Welcome a Guest, and you Welcome God

1942

Cast

Role: Mařenka, Kryšpínova žena

Valentin the Kind

1942

Cast

Role: Maruška, Kudrnova žena

Men Don't Age

1942

Cast

Role: činovnice Ligy mravnosti paní Zajíčková

Gabriela

1941

Cast

Role: hospodyně u Tuzarů Žofka

Auntie

1941

Cast

Role: Felixova žena

Sweet Person

1941

Cast

Role: vdova Malá

The Paths of Life

1940

Cast

Role: matka Boženky

The Minister's Girlfriend

1940

Cast

Role: Marie, Hrubého žena

Artur and Leontýna

1940

Cast

Role: Márinka Drmolová, Arturova matka

Dr Hegl's Patient

1940

Cast

Role: matka Karly

Love Song

1940

Cast

Role: služka u Vondráků Karlička

If I Were a Dad

1939

Cast

Role: Jandová, Adamičkova bytná

Changing Wind

1939

Cast

Role: Elisova žena

Eva Fools Around

1939

Cast

Role: Pavlína Norová, zvaná teta Pa

A Little Schoolgirl

1939

Cast

Role: vdova Ebrmanová

Venoušek and Stázička

1939

Cast

Role: teta Klotylda, Josefova švagrová

High School Dream

1938

Cast

Role: Nina, Tůmova žena

Children to Order

1938

Cast

Role: majitelka obchodu Josefína Kočová

Jarka and Věra

1938

Cast

Role: teta Klára Zakopalová

School Is the Foundation of Life

1938

Cast

Role: matka kvintána Živného

People on the Iceberg

1937

Cast

Role: Anna, Junkova žena

Jarča's Professor

1937

Cast

Role: Drahanova žena Marta

The Dragoons of Klatovy

1937

Cast

Role: teta Růžena

The Accordion

1937

Cast

Role: Soldánova žena

Morality above All Else

1937

Cast

Role: Drážná, jednatelka Spolku pro povznesení mravnosti

A Philosophical Story

1937

Cast

Role: paní domácí Krupková

Three Men in the Snow

1936

Cast

Role: Julie Hubáčková, hospodyně u Bárty

Minx

1936

Cast

Role: Ela, Vydrova žena

The Last Man

1934

Cast

Role: Kohoutova žena

Anita in Paradise

1934

Cast

Role: Olga, teta Anity

At Home in Kocourkov

1934

Cast

Role: vdova Nykysová

On Holy Hill

1934

Cast

Role: Králová, hospodyně u Holečka, zvaná Králíček

The Inspector

1933

Cast

Role: hejtmanova žena Anna Andrejevna

Marriage Bureau

1932

Cast

Role: Karlička, úřednice ve šnatkové kanceláři Vrků

The Right to Sin

1932

Cast

Role: Marie Lípová, Věřina matka

Ferdyš Pištora Turns Over a New Leaf

1931

Cast

Role: Irmička

The Unknown Mothers

1921

Cast

Role: Mína

Awards

Vítěz

Event: Čestný titul Národní umělec

1955
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1950

1951
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1947
Praha / Czechoslovakia
Sign of the Anchor