Bohumil Šmída

herec, produkční

Datum narození

16.01.1914

Místo narození

Praha, Rakousko-Uhersko

Datum úmrtí

06.03.1989

Místo úmrtí

Praha, Československo

Filmografie

AEIOU

1990

Hrají

Role: on sám, vedoucí komise na FAMU

Píseň nemilovaného

1981

Hrají

Role: ředitel kasina

Peripetie

1980

Pedagogické vedení

produkce

Požáry a spáleniště

1980

Hrají

Role: Lumírův otec

Dívka s mušlí

1980

Hrají

Role: příslušník VB

Čas pracuje pro vraha

1979

Hrají

Role: Moucha, otec Lýdie

Sázka na třináctku

1977

Hrají

Role: spisovatel Vítek

Zrcadlení

1977

Hrají

Role: Krbec

Smrt na černo

1976

Hrají

Role: kasař Hemala zvaný Hečky

Čas lásky a naděje

1976

Hrají

Role: ředitel továrny Kramer

Město nic neví

1975

Hrají

Role: nadporučík VB Bažant zvaný Fotr

Sarajevský atentát

1975

MluvíHrají

Role: hlas rváče v hospodě
Role: plukovník Metzger

Rukojmí

1974

Hrají

Role: chirurg MUDr. Mareš

Pokoj v suterénu

1974

Pedagogické vedení

produkce

Velké trápení

1974

Hrají

Role: průvodčí

Případ mrtvého muže

1974

Hrají

Role: Hanzi Carona, Sylvin asistent

Lidé z metra

1974

ZpíváHrají

Role: Čihák, Bulfasův kamarád

Holky z porcelánu

1974

Hrají

Role: cizí pán se psem

Výstřely v Mariánských Lázních

1973

Hrají

Role: inspektor Pacák

Tajemství zlatého Buddhy

1973

Hrají

Role: četník Šulc

Počkám, až zabiješ

1973

Hrají

Role: Šulc

Zločin v Modré hvězdě

1973

Hrají

Role: policejní rada Pochop

Dny zrady

1973

Hrají

Role: Georges Mandel, francouzský ministr kolonií

Ďábel

1972

Pedagogické vedení

produkce

Svět otevřený náhodám

1972

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Oáza

1972

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Cesty mužů

1972

Hrají

Role: pracovník pivovaru Říčan

Slečna Golem

1972

Hrají

Role: dr. Talpe, člen správní rady

Smrt si vybírá

1972

Hrají

Role: expert na starožitnosti

Zlatá svatba

1972

Hrají

Role: poručík VB Kaderka

Dvě věci pro život

1972

Hrají

Role: ředitel

Soud

1971

Pedagogické vedení

produkce

Touha Sherlocka Holmese

1971

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Vražda v hotelu Excelsior

1971

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Lekce

1971

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Smrt černého krále

1971

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Šance

1971

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Jeden z nich je vrah

1970

HrajíVýrobní skupina

Role: řidič Jan Krása

vedoucí výrobní skupiny

Velká neznámá

1970

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí a vedoucí výrobní skupiny

Nahota

1970

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí a vedoucí výrobní skupiny

Kateřina a její děti

1970

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí a vedoucí výrobní skupiny

Partie krásného dragouna

1970

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí a vedoucí výrobní skupiny

Tvář pod maskou

1970

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí a vedoucí výrobní skupiny

Jsem nebe

1970

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Pěnička a Paraplíčko

1970

Výrobní skupinaHrají

Role: kasař Mlíko

vedoucí výroby tvůrčí a vedoucí výrobní skupiny

Ďábelské líbánky

1970

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Svatá hříšnice

1970

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Na kolejích čeká vrah

1970

Výrobní skupinaHrají

Role: bezpečnostní referent banky Václav Jareš

vedoucí výrobní skupiny

Den sedmý – osmá noc

1969

Hrají

Role: Předseda

Svatej z Krejcárku

1969

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Panenství a kriminál

1969

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Hvězda

1969

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Touha zvaná Anada

1969

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

„Rakev ve snu viděti...“

1968

HrajíVýrobní skupina

Role: vedoucí hotelu Felix Pacínek

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Neblbni

1968

Pedagogické vedení

produkce

Umění milovati De arte amatoria

1968

Pedagogické vedení

produkce

Žert

1968

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Všichni dobří rodáci

1968

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Těch několik dnů...

1968

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Objížďka

1968

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Stud

1967

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Rozmarné léto

1967

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Piknik

1967

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Noc nevěsty

1967

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Jak se krade milión

1967

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Happy end

1967

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Kočka v dešti

1967

Pedagogické vedení

produkce

Mrakodrap lásky

1967

Pedagogické vedení

produkce

Nahá pastýřka

1966

Výrobní skupinaHrají

Role: obstaravatel pohřbů Felix Pacínek

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Slečny přijdou později

1966

Výrobní skupinaHrají

Role: kapitán VB Roháč

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Předpověď: nula

1966

Pedagogické vedení

produkce

Znamení Raka

1966

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Sedmikrásky

1966

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Romance pro křídlovku

1966

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Ostře sledované vlaky

1966

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Lidé z maringotek

1966

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Andělíčci

1966

Pedagogické vedení

produkce

Ceremoniál

1966

Pedagogické vedení

produkce

Čekají na Godota

1966

Pedagogické vedení

produkce

Fotbal

1965

Hrají

Role: trenér Beran

Divoká holka

1965

Pedagogické vedení

produkce

Jezero

1965

Pedagogické vedení

produkce

Motýl

1965

Pedagogické vedení

produkce

Slyšet Armstronga

1965

Pedagogické vedení

produkce

5 milionů svědků

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Zlatá reneta

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Souhvězdí Panny

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Perličky na dně

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Délka polibku devadesát

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Ať žije republika

1965

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Kouzelná noc

1964

Pedagogické vedení

produkce

Chlapci zadejte se

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Třiatřicet stříbrných křepelek

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Bubny

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Bláznova kronika

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Atentát

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Preclík

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Dobrodružství s nahým klukem

1964

Hrají

Role: průvodčí v tramvaji

Fuga na černých klávesách

1964

Pedagogické vedení

produkce

Gambit

1964

Pedagogické vedení

produkce

Fádní odpoledne

1964

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Pět hříšníků

1964

Hrají

Role: přednosta úřadu

Kdyby tisíc klarinetů

1964

Výrobní skupinaHrají

Role: šéf televize

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Otevřené okno

1963

HrajíPedagogické vedení

Role: lord, tetinčin manžel

produkce

Umřel nám pan Foerster

1963

Pedagogické vedení

produkce

Okurkový hrdina

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Pražské blues

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Postava k podpírání

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Mezi námi zloději

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Bez svatozáře

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Až přijde kocour

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

O něčem jiném

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Věštec

1963

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Ďábelská jízda na koloběžce

1963

Pedagogické vedení

produkce

Mlčení

1963

Pedagogické vedení

produkce

Pozor! Dítě?

1963

Pedagogické vedení

produkce

Tátova škola

1963

Pedagogické vedení

produkce

Závory

1963

Pedagogické vedení

produkce

I. třída

1963

Pedagogické vedení

produkce

Alcron

1963

Pedagogické vedení

produkce

Dvanáctého

1963

Pedagogické vedení

produkce

Inventura

1963

Pedagogické vedení

produkce

Neschovávejte se, když prší

1962

HrajíVýrobní skupina

Role: řidič Emil Holubář

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Pevnost na Rýně

1962

Výrobní skupinaHrají

Role: americký generál Tim Attwood

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Život bez kytary

1962

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Prosím nebudit

1962

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Komu tančí Havana

1962

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Bílá oblaka

1962

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Akce Kalimantan

1962

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Večer

1962

Pedagogické vedení

produkce

Zpěv který nezemřel

1962

Pedagogické vedení

produkce

Strop

1961

Pedagogické vedení

produkce

Tažní ptáci

1961

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Smrt na Cukrovém ostrově

1961

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Reportáž psaná na oprátce

1961

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Pohádka o staré tramvaji

1961

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Noční host

1961

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Muž z prvního století

1961

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Kohout plaší smrt

1961

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Kolik slov stačí lásce?

1961

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Králíci ve vysoké trávě

1961

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Návštěva

1961

Pedagogické vedení

produkce

Poslední bohém

1961

Pedagogické vedení

produkce

Černobílá Sylva

1961

Pedagogické vedení

produkce

Králíček

1961

Pedagogické vedení

produkce

Lék

1961

Pedagogické vedení

produkce

Turista

1961

Pedagogické vedení

produkce

Kde alibi nestačí

1961

Výrobní skupinaHrají

Role: zloděj Josef Šesták řečený Šoufek

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Sousto

1960

Pedagogické vedení

produkce

Zlé pondělí

1960

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Tři tuny prachu

1960

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Srpnová neděle

1960

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Smyk

1960

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Sedmý kontinent

1960

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Rychlík do Ostravy

1960

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Pochodně

1960

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Ledoví muži

1960

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Generál

1960

Pedagogické vedení

produkce

Ještě včera to znamenalo smrt

1960

Pedagogické vedení

produkce

Kočičina

1960

Pedagogické vedení

produkce

Malíř Kamil Lhoták

1960

Pedagogické vedení

produkce

Cesta domů

1960

Pedagogické vedení

produkce

Velká samota

1959

HrajíVýrobní skupina

Role: soukromník Cyril Malec, Annin otec

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Docela všední neděle

1959

Pedagogické vedení

produkce

Strejda

1959

Pedagogické vedení

produkce

Zkouška pokračuje

1959

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

105 % alibi

1959

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Slečna od vody

1959

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Pět z milionu

1959

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Kruh

1959

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Zelená ulice

1959

Pedagogické vedení

produkce

Návštěva

1959

Pedagogické vedení

produkce

Vojenská povídka

1959

Pedagogické vedení

produkce

Černý prapor

1958

Hudba k písniHudbaVýrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Déšť padá shora

1958

Pedagogické vedení

produkce

Noční návštěva

1958

Pedagogické vedení

produkce

Pohádka o kouzelné píšťalce

1958

Pedagogické vedení

produkce

Rodiče

1958

Pedagogické vedení

produkce

Tajemství písma

1958

Pedagogické vedení

produkce

Linka 515 – 42

1958

Pedagogické vedení

produkce

Touha

1958

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Útěk ze stínu

1958

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Občan Brych

1958

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Dnes naposled

1958

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Co řekne žena...

1958

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Cesta zpátky

1958

Výrobní skupinaHrají

Role: Čihák, Danův otec

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Hvězda jede na jih

1958

Výrobní skupinaHrají

Role: muž v aeroliniích

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Žižkovská romance

1957

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Poučení

1957

Pedagogické vedení

produkce

Schůzka o půl čtvrté...

1957

Pedagogické vedení

produkce

Škola otců

1957

Výrobní skupina

vedoucí tvůrčí skupiny

Ročník 21

1957

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Případ ještě nekončí

1957

Výrobní skupina

vedoucí tvůrčí skupiny

Florenc 13,30

1957

Výrobní skupina

vedoucí tvůrčí skupiny

Páté kolo u vozu

1957

Výrobní skupina

vedoucí výroby tvůrčí skupiny

Vojáci

1957

Pedagogické vedení

produkce

Bomba

1957

Výrobní skupina

vedoucí tvůrčí skupiny

Ztracená posice

1956

Pedagogické vedení

produkce

Synové hor

1956

Výrobní skupina

vedoucí tvůrčí skupiny

Nevěra

1956

Výrobní skupina

vedoucí tvůrčí skupiny

Neporažení

1956

Výrobní skupina

vedoucí tvůrčí skupiny

Kudy kam?

1956

Výrobní skupina

vedoucí tvůrčí skupiny

Strach

1956

Pedagogické vedení

produkce

Život

1956

Pedagogické vedení

produkce

Hotel Pokrok

1955

Pedagogické vedení

produkce

Direktiva

1955

Pedagogické vedení

produkce

Láska ve třech podobách

1955

Pedagogické vedení

produkce

Štika v rybníce

1951

Vedoucí výroby

Temno

1950

Vedoucí výroby

DS-70 nevyjíždí

1949

Vedoucí výroby

Na dobré stopě

1948

Vedoucí výroby

Krakatit

1948

Vedoucí výroby

Daleká cesta

1948

Vedoucí výrobyVýrobní skupina

produkční šéf VII. výrobní skupiny

Divá Bára

1948

Vedoucí výroby

Zelená knížka

1948

Výrobní skupina

produkční šéf VII. výrobní skupiny

Poslední mohykán

1947

Vedoucí výroby

Nikdo nic neví

1947

Vedoucí výroby

Jan Roháč z Dubé

1947

Vedoucí výroby

Nezbedný bakalář

1946

Zástupce vedoucího výroby

Turbina

1941

Zástupce vedoucího výroby

Provdám svou ženu

1941

Zástupce vedoucího výroby

Dva týdny štěstí

1940

Zástupce vedoucího výroby

Život vojenský – život veselý

1934

Hrají

Role: voják Karel hrající šachy

Před maturitou

1932

Hrají

Role: student

Písničkář

1932

Hrají

Role: vojín

Ocenění

Vítěz

Akce: Čestné diplomy Za záslužnou práci pro rozvoj československé socialistické kinematografie

1980
Praha / Československo
Čestný diplom Za záslužnou práci pro rozvoj československé socialistické kinematografie
předán 23. 12. 1980 ústředním ředitelem Československého filmu Jiřím Puršem v pražském Klubu pracovníků kultury a školství u příležitosti 35. výročí zestátnění československé kinematografie

Vítěz

Akce: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1948
Praha / Československo
Čestné uznání
Krakatit
v hodnotě 6 000 korun