Jaroslav Průcha

Actor, Theatre Director

Date of birth

24.04.1898

Place of birth

Škvrňany u Plzně, Rakousko-Uhersko

Date of death

25.04.1963

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Jaroslav Jiří Průcha

Filmography

The Nuremberg Campaing

1963
Cast
Role: Mikeš

Citizen Brych

1958
Cast
Role: předseda komunistů Bartoš

Wolf Trap

1957
Cast
Role: rodinný lékař

The Red Glow over Kladno

1955
Cast
Role: horník Jan Vaněk

The Strakonice Bagpiper

1955
Cast
Role: hajný Trnka

The Dog-heads

1955
Cast
Role: Matěj Příbek

A Tailor's Tale

1953
Cast
Role: krejčí Václav Houska

Deployment

1952
Cast
Role: textilní dělník Dejmek

Kidnapped

1952
Cast
Role: sovětský delegát v OSN

We Love

1951
Cast
Role: vedoucí internátu Mařec zvaný táta

The Silent Barricade

1948
Cast
Role: zámečník a velitel barikády Hošek

Matouš the Cobbler

1948
Cast
Role: faktor Verunáč

Krakatit

1948
Cast
Role: listonoš

A Week in the Quiet House

1947
Cast
Role: Anton Bavor, Václavův otec

Tales by Čapek

1947
Cast
Role: vezeň Antonín Záruba

The Mountains Are Rumbling

1946
Cast
Role: chalupník a krejčí Jakub Skýva

A Big Case

1946
Cast
Role: mlynář Karel Valnoha / Konrad Peitel von Iglau, velitel SA

The Avalanche

1946
Cast
Role: policejní inspektor Ptáček

Only a Step

1945
Cast
Role: zřízenec a bývalý herec Kafka

Gamekeepers in Black

1944
Cast
Role: hostinský Dymák, otec Žofky

The House of the Five Squirrels

1944
Cast
Role: mydlář Antonín Aloyz

Sturdy as a Rock

1944
Cast
Role: Váňa

Premonition

1944
Cast
Role: ředitel gymnázia

Mist in the Moorland

1943
Cast
Role: sedlák z Pašic Jakub Krušný

Barbora Hlavsová

1942
Cast
Role: starosta Prouza

Men Don't Age

1942
Cast
Role: profesor gymnázia Járský

Big Dam

1942
Cast
Role: betonář Barták

The Town in the Palm of His Hand

1942
Cast
Role: havíř Matěj Řezáč

Valentin the Kind

1942
Cast
Role: kancelářský zřízenec Jindřich Biebr

Prince Wenceslas

1942
Cast

Jan Cimbura

1941
Singer, Cast
Role: starosta Kovanda

Madla Sings to Europe

1940
Cast
Role: dr. Klán, Jaroslavův strýc

Dr Hegl's Patient

1940
Cast
Role: lékárník Pavel Janota, otec Karly

May Fairy Tale

1940
Cast
Role: farář, Ríšův strýc

Grandmother

1940
Cast
Role: riesenburský myslivec

Humoresque

1939
Cast
Role: Josef Hupka ve středním věku

Journey into the Depth of the Student's Soul

1939
Cast
Role: profesor fyziky Rabiška

Man from the Unknown

1939
Cast
Role: lékař MUDr. White

The Magic House

1939
Cast
Role: lékař

The Way of the Cross

1938
Cast
Role: strojník Staněk

School Is the Foundation of Life

1938
Cast
Role: nezaměstnaný dělník Jindřich Benetka

Army Undefeated

1938
Cast
Role: rekrut Dvořák

The Guild of the Kutná Hora Virgins

1938
Cast
Role: havíř Jakub

Watchman No. 47

1937
Singer, Cast
Role: hlídač trati František Douša

Battalion

1937
Singer, Cast
Role: básník Václav Šulc

The World Belongs to Us

1937
Cast
Role: technický ředitel Antonín Hart

The White Disease

1937
Cast
Role: MUDr. Martin, lékař z malé sousední země

Virginity

1937
Cast
Role: komerční rada Rudolf Res

Love and People

1937
Cast
Role: montér v továrně Vejvoda

Karel Hynek Mácha

1937
Cast
Role: lékař

A Philosophical Story

1937
Cast
Role: profesor

Air Torpedo

1936
Cast
Role: policejní komisař

A Little Street in Paradise

1936
Cast
Role: nový pohodný

Belated Love

1935
Cast
Role: MUDr. Jan Kosejk

Father Karafiát

1935
Cast
Role: zákazník

In the Red of Morning

1934
Cast
Role: Eugen hrabě Černín z Chudenic

Music of the Hearts

1934
Cast
Role: profesor Otakar Ševčík

At Home in Kocourkov

1934
Cast
Role: detektiv

Heave-Ho!

1934
Cast
Role: rozhlasový hlasatel

Your Money or Your Life

1932
Cast
Role: detektiv

In the Name of His Majesty / The Execution of Infantryman Kudrna

1928
Cast
Role: čeledín Josef Kudrna později voják

Awards

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1949 v oboru filmu, rozhlasu a grafického vypravení knihy

1949
Praha / Czechoslovakia
The Silent Barricade

Vítěz

Event: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1947
Praha / Czechoslovakia
Tales by Čapek

Vítěz

Event: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1946
Praha / Czechoslovakia
The Mountains Are Rumbling