Gustav Hilmar

Actor

Date of birth

30.01.1891

Place of birth

Podlázky u Mladé Boleslavi, Rakousko-Uhersko

Date of death

19.03.1967

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Augustin Černý (rodné jméno)

Filmography

Without a Halo

1963

Cast

Role: Mašek

A Higher Principle

1960

Cast

Role: profesor Václav Vandas, češtinář

That Was a Night

1957

Cast

Role: garážmistr Alois

Advent

1956

Cast

Role: sedlák Jura Podešva

Against Everybody

1956

Cast

Role: zeman Ctibor z Hvozdna

A Hussite Warrior

1955

Cast

Role: Jan z Chlumu

From My Life

1955

Cast

Role: ředitel pěvecké školy František Pivoda

The Best Man

1954

CommentaryCast

Role: soukromník Šerpán, náhradní radní

The Sisters

1954

Cast

Role: Zobač, Fronin tchán

Jan Hus

1954

Cast

Role: Jan z Chlumu

The Secret of Blood

1953

Cast

Role: profesor Kyselka

They Come from the Dark

1953

Cast

Role: statkář Ferdinand Junek

A Warning

1953

Cast

Role: vedoucí výroby ing. Feit

Dawn above Us

1952

Cast

Role: závodní na Žofii ing. Mls

Deployment

1952

Cast

Role: MUDr. Wetzler, nacistický lékař

Wild Barbara

1948

Cast

Role: rychtář

Tales by Čapek

1947

Cast

Role: předseda senátu/nebeský soudce

Crossroad

1947

Cast

Role: statkář Brázda, Jarmilin otec

He Was a Czech Musician

1947

Cast

Role: sedlák Páv ze Svojšína

The Mountains Are Rumbling

1946

Cast

Role: starosta Josef Suchdolák

The Breach

1946

Cast

Role: sedlák a první radní Klepš

Supermen

1946

Cast

Role: plukovník Jánský

The Mischievous Bachelor

1946

Cast

Role: děkan Šimon Cerasýn Litoměřický

Rosina the Foundling

1945

Cast

Role: rychtář a kovář Jan Turek zvaný Panská noha, Rozinin otčím

The River Is Performing Magic

1945

Cast

Role: mlynář

Fairytale About a Button

1944

Cast

Role: tkadlec

The Girl from Beskydy Mountains

1944

Cast

Role: sedlák Zgabaj

Spring Song

1944

Cast

Role: farář

Sturdy as a Rock

1943

Cast

Role: starosta a hospodský Zadák

Happy Journey

1943

Cast

Role: tajný

The Town in the Palm of His Hand

1942

Cast

Role: sedlák Jan Trantinec

Karel and I

1942

Cast

Role: majitel cihelny

Enchanted

1942

Cast

Role: správce statku

The Prague Boozer

1941

Cast

Role: statkář Sýkora, Janův otec

The Blue Star Hotel

1941

Cast

Role: Rejsek, vrátný hotelu Merkur

Liduška and Her Musician

1940

Cast

Role: sedlák Staněk

Dr Hegl's Patient

1940

Cast

Role: otec Jaroslava

Madla Sings to Europe

1940

Cast

Role: továrník Hlava

Window to Heaven

1940

Cast

Role: filmový ředitel Gustav Danner

Eva Fools Around

1939

Cast

Role: továrník Tomáš Záhorský

Journey into the Depth of the Student's Soul

1939

Cast

Role: Vaňkův otec

Líza's Good Fortune

1939

Cast

Role: továrník Pechl, Jelin otec

Andula Won

1938

Cast

Role: ředitel Richard Kalous

The Lantern

1938

Cast

Role: sekerník Braha

The Guild of the Kutná Hora Virgins

1938

Cast

Role: krejčí Mládek

School Is the Foundation of Life

1938

Cast

Role: školník Mleziva

A Step into the Darkness

1938

Cast

Role: komisař

Yesterday We Had Sunday

1938

Cast

Role: starý dělník

Army Undefeated

1938

Cast

Role: kapitán

Woman below the Cross

1937

Cast

Role: majitel tiskárny Václav Dvořák

Jan Výrava

1937

Cast

Role: Kyral

The Hordubals

1937

Cast

Role: četnický praporčík Gelnaj

Blackmailer

1937

Cast

Role: účetní Globusu Dufek

Battalion

1937

Cast

Role: otec Mimi

The World Belongs to Us

1937

Cast

Role: člen stávkového výboru

Eaten Out of House and Home

1933

Cast

Role: strážník

Murder on Ostrovní Street

1933

Cast

Role: ředitel Baroch

His Highness' Adjutant

1933

Cast

Role: dvorní dodavatel uniforem

Before Graduation

1932

Cast

Role: Kafkův otec

Ballad-Singer

1932

Cast

Role: detektiv Bureš

The Robber

1931

Cast

Role: dělostřelec

Awards

Vítěz

Event: Čestný titul Zasloužilý umělec

1955
Praha / Czechoslovakia