Jan Procházka

Screenwriter, Dramaturge, Author

Date of birth

04.02.1929

Place of birth

Ivančice u Brna, Československo

Date of death

20.02.1971

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

ap (šifra autora), (jp) (šifra autora)

Filmography

Honey Night

2015

Based on

The Cow

1993

Original Story

St. Nicholas Is in Town

1992

Original StoryBased onScreenplay

Boys Will Be Boys

1975

Screenplay

pod jménem Víta Olmera

Jumping over Puddles Again

1970

Screenplay

pod jménem Oty Hofmana

Weddings of Petr Vok of Rožmberk

1970

ScreenplayCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

On the Comet

1970

Screenplay

A Ridiculous Gentleman

1969

Original StoryScreenplayCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Pleasures of the Father of His Country

1969

ScreenplayCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

The Ear

1969

Original StoryScreenplayCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

A Squandered Sunday

1969

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

I, the Distressing God

1969

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Tony, You Are Nuts

1969

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Christmas with Elizabeth

1968

Original StoryScreenplayCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Our Crazy Family

1968

Original StoryScreenplayCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

The Marathon

1968

Original StoryScreenplayShooting ScriptCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

On Žižka’s War Wagon

1968

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

The Red Shed

1968

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Allied by Election

1968

Performers

The Nun’s Night

1967

ScreenplayBased on

The Miraculous Brain Teaser

1967

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Escape

1967

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Left with Five Girls

1967

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Little Summer Blues

1967

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Dominika’s Name Day

1967

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Dita Saxová

1967

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Marketa Lazarová

1967

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Carlsbad Transit

1966

ScreenplayOriginal Story

A Carriage Going to Vienna

1966

ScreenplayOriginal StoryCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

The Stolen Airship

1966

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Martin Speaking

1966

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Martin and Nine Fools

1966

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Martin and the Red Glass

1966

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Grandpa, Kylian and I

1966

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

The Party and the Guests

1966

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Long Live the Republic!

1965

Original StoryScreenplayCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

The Angel of Blissful Death

1965

Original StoryScreenplay

Pushchik Goes to Prague

1965

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Kate and the Crocodile

1965

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

The Lost Face

1965

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Ring Up Martin

1965

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Nobody Gets the Last Laugh

1965

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Carp

1964

Original StoryScreenplay

Trickster

1964

Original StoryScreenplay

Magdalena

1964

Original StoryScreenplay

When Men Cry

1964

Original StoryScreenplayCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Five Minutes to Seven

1964

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Daddy, Buy Me a Puppy

1964

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Tales about Children

1964

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Diamonds of the Night

1964

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

The Chintamani Carpet and a Swindler

1964

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Hope

1963

Original StoryScreenplayCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

On the Tightrope

1963

Original StoryScreenplayCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

The High Wall

1963

Original StoryScreenplayCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Golden Fern

1963

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Three Golden Hairs of Grandpa Know-All

1963

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Do You Keep a Lion at Home?

1963

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

The Cry

1963

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Einstein contra Babinský

1963

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Green Horizons

1962

Based onScreenplayCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Vertigo

1962

Based onScreenplay

For Whom Havana Dances

1962

Original StoryScreenplay

The Black Dynasty

1962

Original StoryScreenplay

Life without a Guitar

1962

Original StoryScreenplay

Ruffled Surface

1962

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Discovery on the Rugged Hill

1962

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Little Bobeš in Town

1962

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

The Road to Life

1962

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Clown Ferdinand and the Rocket

1962

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Little Ann Goes to School

1962

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Visit

1961

Screenplay

Trials and Tribulations

1961

ScreenplayOriginal StoryCreative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Fetters

1961

Shooting ScriptOriginal StoryScreenplay

The Runaway

1961

Screenplay

Little Bobeš

1961

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

June Days

1961

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

The Call of the Arctic

1961

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Meritorious Artist Terezie Brzková

1961

Creative Group

vedoucí dramaturg tvůrčí skupiny

Walz for a Million

1960

ScreenplayOriginal Story

People Like You

1960

ScreenplayOriginal Story

The Missing Cannon

1958

Original StoryScreenplay

Bitter Love

1958

ConsultantOriginal StoryScreenplay

That Was a Night

1957

ScreenplayOriginal Story

Awards

Vítěz

Exhibition: Dny českého a slovenského filmu Bratislava

1990
Bratislava / Czechoslovakia
The Ear

Vítěz

Event: Peněžitá odměna za film v rámci hodnocení produkce Filmového studia Barrandov v roce 1967

1968
Praha / Czechoslovakia
The Nun’s Night

Vítěz

Event: Ceny ministra kultury a informací Československé socialistické republiky v oboru filmové tvorby

1968
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Výroční Cena Víta Nejedlého pro rok 1968

1968
Praha / Czechoslovakia
The Marathon

Vítěz

Event: Ceny Ústředního výboru Svazu československého spisovatelů za rok 1966

1967
Praha / Czechoslovakia
The Nun’s Night

Vítěz

Festival: 28. mezinárodní filmový festival Benátky

1967
Benátky / Italy
The Nun’s Night

Vítěz

Event: Odměna vedení Československého filmu za nejúspěšnější film roku 1966

1967
Praha / Czechoslovakia
A Carriage Going to Vienna

Vítěz

Event: Čestný diplom ministerstva vnitra Československé socialistické republiky

1966
Praha / Czechoslovakia
The Angel of Blissful Death

Vítěz

Event: Pamětní medaile Svazu uruguayských autorů

1966
Montevideo / Uruguay
Long Live the Republic!

Vítěz

Event: Umělecká soutěž k 20. výročí osvobození Československa

1965
Praha / Czechoslovakia
Long Live the Republic!

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1962

1963
Praha / Czechoslovakia
Green Horizons

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1962

1963
Praha / Czechoslovakia
Trials and Tribulations

Vítěz

Festival: 5. festival českých a slovenských filmů Ústí nad Labem

1963
Ústí nad Labem / Czechoslovakia