Jiřina Bohdalová

Actress

Date of birth

03.05.1931

Place of birth

Praha, Československo

Alternative names

Jiřina Stašová (1. provdaná), Jiřina Brzobohatá (2. provdaná)

Filmography

Angel of the Lord 2

2016

SingerCast

Role: duše Voříšková

President Wanted

2013

Performers

Oldies but Goldies

2012

Cast

Role: Jana

Saxana

2011

Cast

Role: Irma

Nicky’s Family

2011

Voice by

In Search of Ester

2005

Performers

herečka

Rebels

2001

Cast

Role: profesorka

The Quenn of the Lake

1998

Cast

Role: vodnice

The Firebird

1997

Cast

Role: Jadwiga

Fanny

1995

Cast

Role: Fany

The Immortal Aunt

1993

Cast

Role: Závist

One Cat after the Other

1993

Cast

Role: bufetářka Klára Zárubecká

Cathy and Those Ghosts Again

1992

SingerCast

Role: čarodějnice Berta, figurína z Domu hrůzy

Cathy and the Ghosts

1992

SingerCast

Role: čarodějnice Berta, figurína z Domu hrůzy

Corpus Delicti

1991

SingerCast

Role: Viktorie Chladová zvaná Viki

Were We Really Like This?

1990

Cast

Role: herečka a alkoholička Vendla

Pilgrims

1988

Cast

Role: ona sama, herečka

Ghosts of the Dormer

1987

Voice by

Role: hlas strašidýlka Cvikýře

Octopuses from the Second Floor

1986

Voice by

Role: hlas Zelené

Dogged by Laughter

1986

Cast

Role: Helena Šmídová vlastním jménem Anna Housková

Merry Christmas from the Octopuses!

1986

Voice by

Role: hlas Zelené

Rumburak

1984

Cast

Role: teta Evženie, učitelka zpěvu

Lucy Again

1983

Voice by

Role: hlas zeleného formeláka Ferdy

Lucy, Terror of the Street

1983

Voice by

Role: hlas zeleného formeláka Ferdy

The Bulldogs and the Cherries

1981

Cast

Role: Leontýna Boháčková

Starring Oldřich Nový

1980

Cast

Role: ona sama, herečka

Everybody against Everybody

1977

Cast

Role: Hermína, Prusíkova dcera

Women Offside

1971

Cast

Role: fotbalová rozhodčí Ema Petrů

The Hour of Blue Elephants

1971

Voice by

Role: hlas malého slona

Murdering the Devil

1970

CastNarrated by

Role: Ona

Mr Tau Gives Presents

1970

Voice by

Role: hlas kapra Albertka

„Four Murders Are Enough, Darling“

1970

Cast

Role: redaktorka Sabrina

Burglar and Umbrella

1970

Cast

Role: prostitutka Anča Kulatá zvaná Paraplíčko

The Determined Lady

1969

Cast

Role: sekretářka Zdenka Miková

The Ear

1969

Cast

Role: Anna, Ludvíkova žena

Men about Town

1969

CastSinger

Role: Božka

The Good Old Czech Tunes

1967

CastSinger

Role: kloboučnice Veronika/průvodkyně příběhem

Strictly Secret Premieres

1967

Cast

Role: Lída, Hudcova žena

Private Gale

1967

Cast

Role: ona sama, host čínské restaurace

The Lady of the Lines

1966

CastVoice bySinger

Role: řidička tramvaje Marie Kučerová
Role: hlas Věrušky Hamplové v domovním telefonu

You Don’t Strike a Woman Even with a Flower

1966

Cast

Role: Helena Drozdová

The White Lady

1965

Cast

Role: servírka Andula

The Comedy with Mr Klika

1964

CastSinger

Role: Zuzana Vítová

The Star Called Wormwood

1964

CastSinger

Role: zpěvačka Tonka

The Chintamani Carpet and a Swindler

1964

SingerCast

Role: Mánička, Holubova švagrová

It Rained Happiness

1963

Cast

Role: Věra Řeháková zvaná Píšťalka

Fear

1963

Voice by

Role: hlas Věry Klímové

The King of Kings

1963

Cast

Role: kadeřnice Lenka, Lojzova snoubenka

The Cassandra Cat

1963

Cast

Role: učitelka Julie

Little Ann Goes to School

1962

Cast

Role: učitelka Milada Řeháková

A Workday Which Is a Sunday

1962

Cast

Role: Anička

The Old Tram

1961

Voice by

Role: hlas učitelky mateřské školy

Party Shoes

1961

Cast

Role: Helena, Martina kolegyně

Tax on Convenience

1961

Cast

Role: mladá žena

Love without Words

1961

Cast

Role: servírka Zdenička

Labyrinth of the Heart

1961

Cast

Role: prodavačka Marta Kavalírová

Every Penny Counts

1961

Cast

Role: spiritistka Eva

The Pilgrimage to the Holy Virgin

1961

Cast

Role: Boženka, Rambouskova žena

Florián

1961

Cast

Role: studentka Alžběta

Tragic Monday

1960

Voice by

Role: hlas zdravotní sestry

How to Behave?

1960

Cast

Role: Horákova žena

Jan Kašpar's Life

1959

Voice by

Role: hlas Vlasty

The Bear and the Ghosts

1959

Cast

Role: komorná Anežka

The Young Lady from the Riverside

1959

Cast

Role: telefonistka

May Stars

1959

Cast

Role: dívka v tramvaji

About the People on Both Sides of the Counter II

1958

Cast

Role: prodavačka oděvů Hedvička

The Secret of a Handwriting

1958

Cast

Role: prodavačka ve starožitnictví

Safebreakers

1958

Cast

Role: Slávka Vokáčová, Karlova snoubenka

Scars of the Past

1958

Cast

Role: sekretářka Jiřina

The Road Back

1958

Cast

Role: Jiřinka

A Halo

1958

Cast

Role: dívka v průjezdu

Today for the Last Time

1958

Cast

Role: zákaznice v starožitnictví

A Star Travels South

1958

Cast

Role: průvodčí vlaku

The End of the Clairvoyant

1957

Cast

Role: klientka-laborantka Marcela Vojanová z Kladna

The Bus Leaves at 1.30

1957

Cast

Role: Valerie Jírů

School for Fathers

1957

Cast

Role: učitelka Zálešáková

Johnny's Journey

1956

Cast

Role: sekretářka televize

Vladimír Olmer's Guilt

1956

Cast

Role: Mirkova a Vladimírova spolužačka

Vintage Car

1956

Cast

Role: nevěsta

Infidelity

1956

Cast

Role: dívka s kyticí

Focus, Please!

1956

Cast

Role: písařka v redakci

Directive

1955

Cast

Role: delegátka festivalu

Something Has Changed Here

1955

Cast

Role: zdravotní sestra

Kidnapped

1952

Cast

Role: tanečnice

He Was a Czech Musician

1947

Cast

Role: děvče na taneční zábavě

What a Fine Daughter!

1940

Cast

Role: dítě

Madla Sings to Europe

1940

Cast

Role: Jiřinka, členka dětského pěveckého sboru

Grandmother

1940

Cast

Role: dítě na dožínkách

The Golden Man

1939

Cast

Role: dcerka zraněného dílovedoucího

Pižla and Žižla on Their Travels

1937

Cast

Role: holčička

Awards

Vítěz

Festival: 39. festival české filmové a televizní komedie Nové Město nad Metují

2017
Nové Město nad Metují / Czech Republic

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Oldies but Goldies

Vítěz

Festival: 60. filmový festival v Pule

2013
Pula / Croatia
Oldies but Goldies

Vítěz

Festival: 11. filmový festival Krimifest CHODOV

2011
Chodov / Czech Republic

Vítěz

Event: 18. ceny Thálie 2010

2011
Praha / Czech Republic
Thálie udělena Hereckou asociací za celoživotní mistrovství v oboru činohra

Vítěz

Festival: 3. mezinárodní filmový festival Juniorfest

2010
Horšovský Týn / Czech Republic
cena Zlatá rafička

Vítěz

Event: Anketa České televize – Hvězda mého srdce (nejoblíbenější herec a herečka)

2008
Praha / Czech Republic

Vítěz

Festival: 30. festival české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu Nové Město nad Metují

2008
Nové Město nad Metují / Czech Republic

Vítěz

Event: Anketa České televize – Největší Čech (nejvýznamnější osobnost Čech, Moravy a Slezska)

2005
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: TýTý – anketa čtenářů Týdeníku Televize – nejoblíbenější tváře obrazovky za rok 2002

2003
... / Czech Republic

Vítěz

Event: 5. ročník ankety České televize a Týdeníku Televize o nejoblíbenější filmovou a televizní komickou dvojici

2002
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Anketa Lidových novin

2000
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Anketa Týdeníku Televize a České televize – Král českého filmového úsměvu (nejpopulárnější komik století)

1999
Praha / Czech Republic

Vítěz

Festival: Finále Plzeň ’96 – 9. národní bilanční a soutěžní přehlídka české celovečerní tvorby

1996
Plzeň / Czech Republic
Fanny

Vítěz

Event: 3. výroční ceny Český lev 1995

1996
Praha / Czech Republic
Fanny

Vítěz

Event: Ceny Nadace Český literární fond

1995
Praha / Czech Republic
Fanny

Vítěz

Event: 1. Český lev za rok 1993

1994
Praha / Czech Republic
The Immortal Aunt

Vítěz

Festival: 7. festival českých filmů Finále ’94 Plzeň

1994
Plzeň / Czech Republic
The Immortal Aunt

Nominace

Event: 1. Český lev za rok 1993

1994
Praha / Czech Republic
One Cat after the Other

Vítěz

Exhibition: 25. národní přehlídka filmů pro děti a 1. přehlídka televizní tvorby pro děti Ostrov

1993
Ostrov nad Ohří / Czech Republic
Cathy and the Ghosts

Vítěz

Exhibition: 25. národní přehlídka filmů pro děti a 1. přehlídka televizní tvorby pro děti Ostrov

1993
Ostrov nad Ohří / Czech Republic
Cathy and Those Ghosts Again

Vítěz

Festival: 15. festival české filmové komedie Novoměstský hrnec smíchu Nové Město nad Metují

1993
Nové Město nad Metují / Czech Republic
One Cat after the Other

Vítěz

Festival: 4. festival českých a slovenských filmů FINÁLE Plzeň

1990
Plzeň / Czechoslovakia

Vítěz

Exhibition: Dny českého a slovenského filmu Bratislava

1990
Bratislava / Czechoslovakia
The Ear

Vítěz

Event: Ceny Trilobit 1967

1968
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Ceny Trilobit 1964

1965
Praha / Czechoslovakia
The Comedy with Mr Klika

Vítěz

Event: Ceny Trilobit 1964

1965
Praha / Czechoslovakia
The Star Called Wormwood