František Smolík

Actor, Singer

Date of birth

23.01.1891

Place of birth

Praha, Rakousko-Uhersko

Date of death

26.01.1972

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

František Ladislav Smolík (rodné jméno)

Filmography

On Žižka’s War Wagon

1968

Cast

Role: felčar Sivá hlava

A Jester's Tale

1964

DubbingCommentary

Role: hlas šaška

Ikarie XB 1

1963

Cast

Role: matematik Anthony Hopkins

Golden Fern

1963

Cast

Role: generál

Three Golden Hairs of Grandpa Know-All

1963

Cast

Role: slepý stařec

Labyrinth of the Heart

1961

Cast

Role: listonoš Probošt

Death in the Sugar Island

1961

Cast

Role: redaktor Pirner, Kateřinin otec

A Higher Principle

1960

Cast

Role: třídní profesor Málek, klasický filolog

The Princess with the Golden Star

1959

Cast

Role: král Hostivít

Romeo, Juliet and Darkness

1959

Cast

Role: hodinář Mrázek, Pavlův dědeček

Jan Kašpar's Life

1959

Cast

Role: docent Viktor Kareš

Escape from the Shadow

1958

Cast

Role: lékárník Kout

Close to the Sky

1958

CommentaryCast

Role: hodinář/Pán Bůh

Today for the Last Time

1958

Cast

Role: podivín Taupe, bývalý továrník

A Legend about Love

1956

Cast

Role: Neznámý

Playing with the Devil

1956

Cast

Role: poustevník Školastykus

Vladimír Olmer's Guilt

1956

Cast

Role: MUDr. Olmer, Vladimírův otec

Stick, Stick, Start Beating!

1955

SingerCast

Role: stařeček

The Sisters

1954

Cast

Role: předseda národního výboru a družstevník Filípek, Fronin otec

The Dog-heads

1954

Cast

Role: starý Příbek, Matějův otec

Jan Hus

1954

Cast

Role: papežský legát kardinál biskup z Lodi Giacomo Bellardi Arrigoni

Hawk Versus Turtle-Dove

1953

Cast

Role: inspektor v. v. F. J. Hrdlička

Soup for the Poor Children

1952

Cast

Role: kníže Robert Mechlínský

Deployment

1952

Cast

Role: poštovní oficiál Václav Brendl

Karhan's Team

1950

Cast

Role: brusič Franta Karhan

New Warriors Will Arise

1950

Cast

Role: Kolmistr

The 1848 Revolutionary Year

1949

Cast

Role: Josef František Frič, Josefův otec

Krakatit

1948

Cast

Role: MUDr. Tomeš, venkovský lékař

The Return Home

1948

Cast

Role: profesor Blažej

Summer

1948

Cast

Role: farář Hora, Janův strýc

Presentiment

1947

Cast

Role: profesor František Jelínek

Tales by Čapek

1947

Cast

Role: svědek Bůh Všemohoucí

The Mischievous Bachelor

1946

CastSinger

Role: konšel Jan Šmardoch

Violin and Dream

1946

Cast

Role: páter Quardián

Rose from a Rose

1945

Cast

Role: otec Kristýnky

Premonition

1944

Cast

Role: lékař a docent psychiatrie František Jelen

The Respectable Women of Pardubice

1944

Cast

Role: kat Jiří Zelinger

Spring Song

1944

Cast

Role: MUDr.Sýkora, lékař v Podlesné

The Ring

1944

Cast

Role: kníže Ferdinand Andres

Fond Dream

1944

Cast

Role: profesor Benda

Barbora Hlavsová

1942

Cast

Role: ředitel Vojtěch Hlavsa, Barbořin syn

The Town in the Palm of His Hand

1942

Cast

Role: starosta a bednář František Buzek

Tall, Broad and Sharp-Eyes-Sighted

1942

Cast

Role: dobrotivý král

Turbine

1941

Cast

Role: císařský rada Ullik, majitel mlýnů

Jan Cimbura

1941

Dubbing

Role: hlas knížete

Auntie

1941

SingerCast

Role: MUDr. Jelínek, Bertin přítel

The Incendiary's Daughter

1941

Cast

Role: Čechoameričan Pavel Kolínský

Artur and Leontýna

1940

Cast

Role: továrník Jakub Drmola, Arturův otec

Women in Waiting

1940

Cast

Role: důchodní Pilníček, později direktor

We Are Studying Outside the School

1939

Cast

Role: profesor Vlk

Changing Wind

1939

Cast

Role: akademický malíř František Elis

Her Sin

1939

Cast

Role: továrník, Gollův strýc

Humoresque

1939

Cast

Role: JUDr.K.Multrus, advokát

Zborov

1938

Cast

Role: dílovedoucí Škodových závodů Kalina

A Step into the Darkness

1938

Cast

Role: rada obchodní komory Jan Haller

School Is the Foundation of Life

1938

Cast

Role: profesor přírodopisu Gábrlík

The Guild of the Kutná Hora Virgins

1938

Cast

Role: nákladník a šepmistr Tobiáš Tříska

Battalion

1937

Cast

Role: JUDr. František Uher, poslanec za Rokycany

People on the Iceberg

1937

Cast

Role: profesor Václav Junek

Lieutenant Alexander Rjepkin

1937

Cast

Role: MUDr. Šrámek, vrchní štábní lékař

Mother-Hen

1937

Cast

Role: Jiří Ventura, první muž Míly

The White Disease

1937

Cast

Role: otec, účetní ředitel u Kroga

Marriage on Credit

1936

Cast

Role: JUDr.Pavel Navrátil

Father Vojtěch

1936

Cast

Role: rektor semináře

Man in Demand on All Sides

1934

Cast

Role: komerční rada Karel Švarc

In the Red of Morning

1934

Cast

Role: kaplan Fabián

Eaten Out of House and Home

1933

Cast

Role: kupec Martin Žemla

Devil in Me, The

1933

CastSinger

Role: továrník a obchodní rada Jakub Kaliba

The Mystery of the Blue Room

1933

Cast

Role: cizinec

Lark's Song

1933

Cast

Role: farář Jan Matouš, bratr Marijánky

Before Graduation

1932

Cast

Role: profesor Donát

Karel Havlíček Borovský

1931

CastSinger

Role: Karel Havlíček Borovský

The Third Company

1931

Cast

Role: legionář praporčík Jeřábek

The Story of Simple Simon

1926

Cast

Role: přednosta stanice

Švejk in Russian Captivity

1926

Cast

Role: ruský statkář

The Bartered Bride

1922

Cast

Role: selský hoch Jeník

Irča's Little Romance I

1921

Cast

Role: Lexův kamarád Vláďa

Grandmother

1921

Cast

Role: císař Josef II.

Irča's Romance II.

1921

Cast

Role: Lexův kamarád Vláďa

The Black Gamekeepers

1921

Cast

Role: knížecí myslivec

The Flames of Life

1920

Cast

Role: žurnalista

Awards

Vítěz

Event: Pamětní medaile k 20. výročí zestátnění Československého filmu

1965
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Festival: 3. festival českých a slovenských filmů Ostrava

1961
Ostrava / Czechoslovakia
A Higher Principle

Vítěz

Festival: 21. mezinárodní filmový festival Benátky

1960
Benátky / Italy
A Higher Principle

Vítěz

Event: Čestný titul Národní umělec

1953
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1950

1951
Praha / Czechoslovakia
New Warriors Will Arise

Vítěz

Festival: 6. mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

1951
Karlovy Vary / Czechoslovakia
New Warriors Will Arise

Vítěz

Event: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1947
Praha / Czechoslovakia
Tales by Čapek

Vítěz

Event: Ceny ministra průmyslu, obchodu a živností

1937
Praha / Czechoslovakia
Battalion

Vítěz

Event: Ceny ministra průmyslu, obchodu a živností

1937
Praha / Czechoslovakia
People on the Iceberg

Vítěz

Event: Státní ceny

1931
Praha / Czechoslovakia